İçeriğe Yönlendir

195/45R16 Ford Fiesta Lastik Kullanıcıları

Emre Bitirir

Recommended Posts

Emre Bitirir

Merhaba arkadaşlar ford Fiesta 2011 model aracima 195/45R16 inc lastik bulmak zor oluyor marka model bildiginiz var mi? Yada 195/50R16 inc taktiran var mi mantikli olur mu bu durum da olan varsa yardimci olabir mi ?

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Merhabalar, 195 50 r16 geçerseniz lastikleriniz %3,2 büyücek, %2.5 sonrası tavsiye edilmiyor ama çokda büytük farkı olmaz, bu arada serviste hız için ayar yapılması gerekebilir. ben jant ları değiştirerek ebat değiştirmenizi tavsiye ederim, benim fabrika çıkışı 195 50 r15. Çok memnunum sayılmam;  çukurlardan geçerken rahatsızlık veriyor yinede, belki biraz daha kesit arttırılabilir, ama yol tuşuna diyecek yok.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Zor bulunmuyor ama pahalı bi ebat bu ebata en iyi lastik pirelli pzero gt denebilir heralde yanak inceldiği için sert lastikler tercih edin önceki lastiğim olan lassa impetus revoyu da tavsiye ederim 60 bin km kullanıldı daha diş vardı tarihten dolayı söktüm balon vs hiçbirşey olmadı kısaca pirelli bridgestone lassa uygun olsun derseniz fiyat performans petlas

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Gencay Bengli
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar ford Fiesta 2011 model aracima 195/45R16 inc lastik bulmak zor oluyor marka model bildiginiz var mi? Yada 195/50R16 inc taktiran var mi mantikli olur mu bu durum da olan varsa yardimci olabir mi ?

Emre Bey merhabalar ,

1955x45x16 lastik  konfor ve deformasyon olması açısından kullanmıyorum. 195x50x16 olarak değiştirdim lastikleri. Konfor bir kademe arttı. Rot Balans olarak da bir dengesizlik olmadı.

Fabrika zaten bu seriden sonra 15 janta geri dönmüş. 

Jant büyüklüğünden dolayı lastikler pahalı oluyor naçizane önerebileceğim Bf Goodrich lastikler seni üzmeyecektir.

Hem kış hem yaz olmak üzere iki takım halinde kullanıyorum.Oldukça da menunum

tarihinde gencay bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...