İçeriğe Yönlendir

Otomatik Araçta Geri Giderken Frene Basınca Gelen Kalın Boru Sesi

Onur BOYACI

Recommended Posts

• 2 yıl sonra...
Mustafa Arıkan

Konuyu hortlatacağım.

Kışın bu ses bir kez de benim araçtan geldi. Ancak havalar aşırı soğuktu ve aracın her yeri buzluydu. El frenini kışın da kullanıyorum. Olayı buna bağlamıştım bende. Zaten sonra da olmamıştı.

Dün arabayı yıkattım eve geldim. Gece yine sıfırın altına düşmüş sıcaklık. Kapı ıslak kaldığı için hafif donmuş.

Park yerinden çıkarken derin bi uğultu sesi yaptı. Frene basınca kesildi. Park yerinden çıkıp 100 metre gidip durdum ve tekrar denedim ses gelmedi.

Disk ve balatalarım Delphi marka yazın değiştirdim. Önceki diskler orjinal balatalar Bosch idi. 

Konuyu okuyunca endişelenecek bir şey olmadığını anladım. İçim rahatladı :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Konuyu hortlatacağım.
Kışın bu ses bir kez de benim araçtan geldi. Ancak havalar aşırı soğuktu ve aracın her yeri buzluydu. El frenini kışın da kullanıyorum. Olayı buna bağlamıştım bende. Zaten sonra da olmamıştı.
Dün arabayı yıkattım eve geldim. Gece yine sıfırın altına düşmüş sıcaklık. Kapı ıslak kaldığı için hafif donmuş.
Park yerinden çıkarken derin bi uğultu sesi yaptı. Frene basınca kesildi. Park yerinden çıkıp 100 metre gidip durdum ve tekrar denedim ses gelmedi.
Disk ve balatalarım Delphi marka yazın değiştirdim. Önceki diskler orjinal balatalar Bosch idi. 
Konuyu okuyunca endişelenecek bir şey olmadığını anladım. İçim rahatladı [emoji4] 
Ufak bir ayak bağları çözüldü, şanzıman güzelce kalaylandi değil mi [emoji3][emoji3].
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
4 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Ufak bir ayak bağları çözüldü, şanzıman güzelce kalaylandi değil mi emoji3.pngemoji3.png.

Aynen inceden bi tırsmadım değil hani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 20.02.2019 at 09:21, Mustafa Arıkan yazdı:

Konuyu hortlatacağım.

Konuyu okuyunca endişelenecek bir şey olmadığını anladım. İçim rahatladı :) 

Yav bu Delphi marka balataların ses yaptığını okudum kaç yerde. Sen nasıl buldun? Benimde balatalar değişecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Yav bu Delphi marka balataların ses yaptığını okudum kaç yerde. Sen nasıl buldun? Benimde balatalar değişecek.

Bosch’lar ötüyordu bende. Değişim sonrası sıfır ötme :)

Ama ben disk balata takım olarak değiştirdim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
41 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bosch’lar ötüyordu bende. Değişim sonrası sıfır ötme :)

Ama ben disk balata takım olarak değiştirdim. 

Borada orijinal balatalar 70 binde ötmeye başlamıştı Bosch aldım 125 bin km ye kadar kullandım sorun olmadı.

Şimdiki araba da 70 bine dayandı hafiften ıslık öttürmeye başladı. Astra J de Delphi marka ses yapıyor diye tavsiye etmiyorlar. Bende Bosch, Hi-Q veya uygun denk gelirse GM marka bakıyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...