İçeriğe Yönlendir

Jant Arabadan Fırladı

Behram Doygun

Recommended Posts

Hacı Şenyurt

Bence jantı da bırakmayın yaptırıp başkasına da sebep olabilir. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Jantı yaptırabileceğini düşünmüyorum. Babam demir torna ustası geldi kendide baktı jantlara. Ayrıca Topkapıda bir kaç yere de götürdüm. Hepsinin dediği yapılmaz yapılsa bile 80-90 la bir çukura girdiği zaman Allah hak getirsin dediler. Böyle bir şey benim başıma gelmesini istemezken başkasının canının yanmasınıda istemem o vebalin altına girilmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Milleti toplayıp dükkanını basarak alabilirsiniz. Başka türlü vermez. Adamı dövsen de vermez bu tipler böyledir. Korkudan anlar bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun.peki bu bijonlar neye sebep oldu?jant kırılmadı di mi?sıkarken bijon deliklerini büyüttü,bijonlar takılıyken jant sıyrılıp gitti mi,ne oldu yani.

Milleti toplayıp dükkanını basarak alabilirsiniz. Başka türlü vermez. Adamı dövsen de vermez bu tipler böyledir. Korkudan anlar bunlar.

Erdem,vermezse başımın gözümün sadakası olsun diyeceksin.Dükkan basmak ne demek.Mafyacılık mı oynuyoruz.Adam korku veya kızgınlıkla levyeyi birinin kafasına indirirse ne olacak.Tavsiye verirken biraz düşünelim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Cok gecmis olsun. Malesef sizin bu iki bijaon arasindaki farktan haberiniz olmamasi dogal ama bazi tamirci ve lastikcilerin bile böyle basit bir hata yapmasi cok ama cok sacma. Sac jantin bijonu tek parcadir ve agiz kismi ona göredir. Celik jantin ise iki parcadan olusur ve agiz kismi hareketlidir ve tam uygun aci ile oturur. Celik jantin bijonu kisa süre idarelik olarak sac janta takilabilir ama sac jantin bijonu celik janta takilmaz, katiyen uymaz.

Bu arada normalede bijonlar gevseyince, giderken takir tukur ses cikartir. Lastikleri degistirince hep bir süre o ses geliyormu diye dinlerim ben ve ilk takinca tork anahtariyla birkac gunde bir, sonradan araliklari seyreklestirerek kontrol ederim. 

Umarim zararinizi karsilayabilir ve arabanizi yine zevkle kullanmaya baslarsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun
(düzenlendi)

Yok şimdi servisten aracımı almaya gideceğim. Eğer ödemezse bugün kolundan tutacağım götüreceğim karakola canıma kast etti yanlış bijon taktı diyeceğim. Kamera kaydı var sonuçta. Sokak bizim kameralı bakarlar. Olay anlaşılır.

Geçmiş olsun.peki bu bijonlar neye sebep oldu?jant kırılmadı di mi?sıkarken bijon deliklerini büyüttü,bijonlar takılıyken jant sıyrılıp gitti mi,ne oldu yani.

Erdem,vermezse başımın gözümün sadakası olsun diyeceksin.Dükkan basmak ne demek.Mafyacılık mı oynuyoruz.Adam korku veya kızgınlıkla levyeyi birinin kafasına indirirse ne olacak.Tavsiye verirken biraz düşünelim.

Bijonları sıktı abicim. Bijonlar yuvayı genişletti içine kadar oturdu jantta en ufak viraj dönüşümde sıyrıldı bijonlardan çıktı gitti. tarihinde Behram Doygun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tek gitme dükkana tavsiye etmem. baba amca vs büyüklerini al öyle git. onlar gittiğinde olaya bakış açısı ile tek gitmen arasında fark olacaktır. Tek gidersen kavga çıkar çok gidersen kavga çıkmaz 30 yıllık esnaf moduna girer. Yoksa paranı da vermez. 

eğer bayiliği olan bir adam ise örneğin michelin vs gibi şikayet edeceğini belirt. not: 2 yıl önce araştırma şirketinde çalışırken michelin bizim müşterimizdi ve gizli müşteri çalışması yapıyorduk. normal müşteri gibi gidip lastik söktürüp taktırıyor dükkan hakkında notlar alıyordu alet edevat temzlik vs vs bir sürü kalem. kötü not alan hakkında ciddi yaptırım uyguluyordu michelin. faydası olabilir

geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Cok gecmis olsun. Malesef sizin bu iki bijaon arasindaki farktan haberiniz olmamasi dogal ama bazi tamirci ve lastikcilerin bile böyle basit bir hata yapmasi cok ama cok sacma. Sac jantin bijonu tek parcadir ve agiz kismi ona göredir. Celik jantin ise iki parcadan olusur ve agiz kismi hareketlidir ve tam uygun aci ile oturur. Celik jantin bijonu kisa süre idarelik olarak sac janta takilabilir ama sac jantin bijonu celik janta takilmaz, katiyen uymaz.

Bu arada normalede bijonlar gevseyince, giderken takir tukur ses cikartir. Lastikleri degistirince hep bir süre o ses geliyormu diye dinlerim ben ve ilk takinca tork anahtariyla birkac gunde bir, sonradan araliklari seyreklestirerek kontrol ederim.

Umarim zararinizi karsilayabilir ve arabanizi yine zevkle kullanmaya baslarsiniz

Aracımı yine zevkle kullanacağım ilk göz ağrım çok emeğim var. Dün jant fırladı arabadan inip direkt etrafını dolaştım aracın hemen ki bir yerine bir şey oldu mu diye. Evladım gibi benim aracım.

tek gitme dükkana tavsiye etmem. baba amca vs büyüklerini al öyle git. onlar gittiğinde olaya bakış açısı ile tek gitmen arasında fark olacaktır. Tek gidersen kavga çıkar çok gidersen kavga çıkmaz 30 yıllık esnaf moduna girer. Yoksa paranı da vermez.

eğer bayiliği olan bir adam ise örneğin michelin vs gibi şikayet edeceğini belirt. not: 2 yıl önce araştırma şirketinde çalışırken michelin bizim müşterimizdi ve gizli müşteri çalışması yapıyorduk. normal müşteri gibi gidip lastik söktürüp taktırıyor dükkan hakkında notlar alıyordu alet edevat temzlik vs vs bir sürü kalem. kötü not alan hakkında ciddi yaptırım uyguluyordu michelin. faydası olabilir

geçmiş olsun

Babam bugün izin aldı benim için ailemle beraber gideceğim adamın yanına babamı bizim muhitte herkes tanır. Ona da yokuşa sürebileceğini zannetmiyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

3caf539cfbb95c79017d92337dc39358.jpgfba59a6f669b423d1b8d1671d35d6a3f.jpg2595ac3801aa18c4c0bf606f16d2726e.jpg838c3c37bc83fe215d5a5867d6f0213f.jpg Aracı servisten eve getirdim. Jantlarda durum bunlar. [emoji17]

İlk fotoğraf arabadan fırlayan jant. İkinci fotoğraf ise ön sağ taraf. Sağa viraja girince o jant arabanın altına girmiş. Son iki fotoğraf ise arkada takılı olanlar. Onlar sağa sola dönmedikleri için yerlerinde kalabildiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Kardeşim ne yazıkki artık bu jantları kullanamazsın. Bu olayı başına acan adamdan paranı tahsil etmelisin.... Geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Kardeşim ne yazıkki artık bu jantları kullanamazsın. Bu olayı başına acan adamdan paranı tahsil etmelisin.... Geçmiş olsun..

Tabiki tahsile edeceğim Şahin abim. Babam baktı dediki kaldır at çöpe. Kimse uğraşmaz bununla dedi. Nitekimde haklı gösterdiğim 2 3 dükkan çok işi var diyor ama hiç biri bir daha yaşarmıyım dediğimde cevap veremiyor. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Abim benim başıma seninki ile aynı durum gelmişdi... Ben jantları takan bir de artistik yapan kalfayı arabanın bagajına koyup mamak çöplüğüne gezmeye götürmüşdüm...Beni en çok kızdıran ise uzun yola çıkacaktım ya yolda fırlasaydı.... :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abim benim başıma seninki ile aynı durum gelmişdi... Ben jantları takan bir de artistik yapan kalfayı arabanın bagajına koyup mamak çöplüğüne gezmeye götürmüşdüm...Beni en çok kızdıran ise uzun yola çıkacaktım ya yolda fırlasaydı.... :shok:

Ne kadar ürkütücü bir insansınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aracı servisten eve getirdim. Jantlarda durum bunlar. [emoji17]

İlk fotoğraf arabadan fırlayan jant. İkinci fotoğraf ise ön sağ taraf. Sağa viraja girince o jant arabanın altına girmiş. Son iki fotoğraf ise arkada takılı olanlar. Onlar sağa sola dönmedikleri için yerlerinde kalabildiler.

Olayı anlattığında bayağı bir ürkmüştüm ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu kardeşim adam resmen doğramış jantları, hele gözüm gibi baktığım jantları bu halde görünce daha bir fena oldum açıkcası....

Cana bir şey gelmesin, parasını alınca yine yardımcı oluruz bulma konusunda  :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Bijon deliklerinin genişlediğini düşünmüyorum. Bence orijinali ile karşılaştırılıp genişleme yoksa doğru bijon somunlarıyla kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Bijon deliklerinin genişlediğini düşünmüyorum. Bence orijinali ile karşılaştırılıp genişleme yoksa doğru bijon somunlarıyla kullanılabilir.

Babam bi kontrol etti. Çok işi var dedi ama iş yerine götüreceğim. Bugün 3 4 jantcı gezdim. Bana dedikleri abi kullanma şansın var. 19luk bijon takarsın saplamaları da ona göre değiştirirsin o zaman olur diyorlar. Babamda şirkette bir makineleri varmış. Onunla bir bijon deliklerinin içini 1mm felan bir traşlarız alt taraf o zaman daha kenarları artar. Bijonu tutar diyor büyük bijon takarsak eğer ama ben korktum bir kere kullanır mıyım. Asla.

çok geçmiş olsun, bijonların böyle bir şeye yol açacağını bu güne dek hiç düşünmemiştim, resmen şok oldum.

İnşallah başınıza gelmez. Çok korkutucu ve bir o kadar üzücü. Allah düşmanımın başına vermesin yani.

Olayı anlattığında bayağı bir ürkmüştüm ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu kardeşim adam resmen doğramış jantları, hele gözüm gibi baktığım jantları bu halde görünce daha bir fena oldum açıkcası....

Cana bir şey gelmesin, parasını alınca yine yardımcı oluruz bulma konusunda :good1:

Ah abim sorma. Lastiklerini aldım. Bugün jantlardan ayırttım rot balanscıda. Jantlarada baktılar. İlk fotoğraftaki teker dansöz olmuş resmen hem göbekten hem kenardan yamulmuş. Sağ altta kalan teker ise kenardan yamulmuş. Birde bu çıktı yani.

Valla abim ben hiçbir zaman düşünmedim bu şekilde bir olay çözmeyi. Bugün babamla gittik. Babamı görünce aman abi durumum yok felan kıvırmaya başladı. Babamda tuttu kolundan çıkardı dışarıya. Yürü dedi karakola tutanak tutucaz mahkemede anlaşırız deyince. Adam hemen aman abi ne gerek var mahkemeye tamam ben halledeceğim. Benim borcum dedi babamda iki gün mühlet verdi. Cumartesi bakıcaz görücez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Geçmiş olsun, şok edici bir olay olmuş. Cana birşey olmaması sevindirici gerisi bir şekilde hallolur. Arka jantlar gerçekten sağlamsa 2 adet jantta alabilir, servis de veya çıkmacıda tek bulunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Geçmiş olsun, şok edici bir olay olmuş. Cana birşey olmaması sevindirici gerisi bir şekilde hallolur. Arka jantlar gerçekten sağlamsa 2 adet jantta alabilir, servis de veya çıkmacıda tek bulunur.

Bir tane sağlam jant ile kıyaslama yapacağım. Yuvalar tamamen arkaların sağlam ise kullanacağım önlerde bitikse tek çıkma alırım. Daha doğrusu aldırırım lastikçiye. Bu hafta ona koşturacağım çünkü. İnşallah öyle olurda jantlar çöp olursa üzülürüm.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Tekrar geçmiş olsun kardeşim zararınızı karşılar inşallah. Birde 25 yıllık usta olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Tekrar geçmiş olsun kardeşim zararınızı karşılar inşallah. Birde 25 yıllık usta olacak

Valla ustalığı felan yokmuş. Aldandık arkadaşımızın babası diye. Bugün sokakta beni gören herkes yahu kardeşim geçmiş olsunda o adama gidilir mi ya diyince herkes kafama dank etti.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...