İçeriğe Yönlendir

Selenoid Valf

Kemal Dağ

Recommended Posts

Kemal Dağ

2009 Focus 109hp TDCI motorlar için;

Turbo selenoid valfi, n75 ve egr vakum subabı aynı şeyler midir ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

N75 i bilmiyorum ama selenoid Valf ile egr vakum subabi aynı şey dir d155f011c49cc80d835d303f0fcf5f75.jpg

benim aracimda arizalandi arizalanmasi durumunda torbo ses yapmaya basladi 1 adet hortum patlatti cekis ten dustu ve arac yuksek hizlara cikacagi zaman motor ariza uyarisi verdi ariza koduni hatirlamiyorum ama dusuk turbo basinci seklinde ariza vermisti bende.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Son olarak internet te biraz araştırdım hepsi aynı şey fiyat olarak 150 tl civarı Orj durumu nu bilmiyorum yedek parça satan 350 tl yazmış araç üzerinde ki ile ayni diye not düşmüş

Yorum bağlantısı
Kemal Dağ

N75 i bilmiyorum ama selenoid Valf ile egr vakum subabi aynı şey dir d155f011c49cc80d835d303f0fcf5f75.jpg

benim aracimda arizalandi arizalanmasi durumunda torbo ses yapmaya basladi 1 adet hortum patlatti cekis ten dustu ve arac yuksek hizlara cikacagi zaman motor ariza uyarisi verdi ariza koduni hatirlamiyorum ama dusuk turbo basinci seklinde ariza vermisti bende.

Son olarak internet te biraz araştırdım hepsi aynı şey fiyat olarak 150 tl civarı Orj durumu nu bilmiyorum yedek parça satan 350 tl yazmış araç üzerinde ki ile ayni diye not düşmüş

İlginiz için çok teşekkürler... :)

Yorum bağlantısı
Kemal Dağ
(düzenlendi)

Rica ederim

Bu arada aracınız profilinizde belirtilen mi volvo S40

Evet Volvo S40 1.6d kullanıyorum. Motor bakımlarını Ford özel servislerinde yaptırdığımda oluyor :)

Selenoid valfi bozulduğunda turbonuzdan nasıl bir ses geliyordu acaba ?

tarihinde Kemal Dağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Evet Volvo S40 1.6d kullanıyorum. Motor bakımlarını Ford özel servislerinde yaptırdığımda oluyor :)

Selenoid valfi bozulduğunda turbonuzdan nasıl bir ses geliyordu acaba ?

Diğer konunuzu da baştan sona okudum benim turbodan boşta iken hiç bir ıslık sesi gelmiyor du yolda iken 1700 2200 arası tahmini suan hatırlayamadım ıslık sesi geliyordu turbo yu gösterdim sıkıntı olmadığını söylediler 2 ay kadar bu şekilde bindim daha sonra bir hava sesi gelmeye başladı turbo nun bir hortumu delinmis ismini bilmiyorum ama hava tahliye hortumu imiş hortum değişti turbodan gelen sesi fark ettiler torbo tahliye etmiyor sıkışıyor dediler direk usta selenoid valfi soktu değişti hiç bir ses kalmadı hortum patlamasa turbo sıkışıp parcalanabilirdi belki de nokta atışı 150 tl ye halledildi

Bu arada bende bu parçayı değiştiğim gün serviste li bir araç dikkatimi çekmişti S40 vardı bitane baktım benim kaputun altı ile ayni

Yorum bağlantısı
Kemal Dağ
(düzenlendi)

Diğer konunuzu da baştan sona okudum benim turbodan boşta iken hiç bir ıslık sesi gelmiyor du yolda iken 1700 2200 arası tahmini suan hatırlayamadım ıslık sesi geliyordu turbo yu gösterdim sıkıntı olmadığını söylediler 2 ay kadar bu şekilde bindim daha sonra bir hava sesi gelmeye başladı turbo nun bir hortumu delinmis ismini bilmiyorum ama hava tahliye hortumu imiş hortum değişti turbodan gelen sesi fark ettiler torbo tahliye etmiyor sıkışıyor dediler direk usta selenoid valfi soktu değişti hiç bir ses kalmadı hortum patlamasa turbo sıkışıp parcalanabilirdi belki de nokta atışı 150 tl ye halledildi

Bu arada bende bu parçayı değiştiğim gün serviste li bir araç dikkatimi çekmişti S40 vardı bitane baktım benim kaputun altı ile ayni sordum aynı motor olduğunu söylediler vesile ile öğrenmiş oldum aynı motor olduğunu oyüzden konunuz dikkatimi çekti 9b113e1531518955460ac4c29b8e2cec.jpg

Buda senin motor [emoji3]

Bu araçta da güç sorunu vardı fotoğrafa bak akünun üstüne o parça selenoid valfi direk ondan şüphelenmisler

Ben şuan şehir dışındayım, Ankara'ya döner dönmez ilk işim bu parçayı değiştirmek olacak. İçimi rahatlattınız. Tekrardan çok teşekkür ederim...

tarihinde Kemal Dağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Bende şuan şehir dışındayım, Ankara'ya döner dönmez ilk işim bu parçayı değiştirmek olacak. İçimi rahatlattınız. Tekrardan çok teşekkür ederim...

Çok ugrasmissiniz ama inşallah sorun hallolur sonucu da yazarsaniz diğer kisilerde faydalanir geçmiş olsun
Yorum bağlantısı
Kemal Dağ

Çok ugrasmissiniz ama inşallah sorun hallolur sonucu da yazarsaniz diğer kisilerde faydalanir geçmiş olsun

Aslında sonuca ulaştım sayılır. Başkalarının faydalanabilmesi için konuya yazdım, cevap veren olmadı. Okuyanlara bir faydam olabilirse ne mutlu bana.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Uğur Şahinbaş

Takipteyim. Konuyu bulmam güzel oldu. Bu selenoid nerde bulunuyor motor kısmında?  Benzer şeyler benim araçta da oldu.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Erparlar

YdvZDl.jpg merhaba valfe giren hortumlarin bağlantıları doğru mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...