İçeriğe Yönlendir

Silikon Nasıl Sökülür

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Arkadaşlar banyomdaki duşakabinin tabanı fayans kaplı duvara silikon ile yapıştırılmış. Silikon hep küf tuttu. Ne yaparsam yapayım temizlenmiyor. Bende anti bakteriyel silikon uygulamayı düşündüm fakat eski silikonları nasıl sökeceğimi bulamadım.

Maket bıçağı ile kazısam fayans ve duşakabin çizilecek. Bunun kolay yolu var mıdır? silikon sökücü sprey, solüsyon vb?

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Arkadaşlar banyomdaki duşakabinin tabanı fayans kaplı duvara silikon ile yapıştırılmış. Silikon hep küf tuttu. Ne yaparsam yapayım temizlenmiyor. Bende anti bakteriyel silikon uygulamayı düşündüm fakat eski silikonları nasıl sökeceğimi bulamadım.

Maket bıçağı ile kazısam fayans ve duşakabin çizilecek. Bunun kolay yolu var mıdır? silikon sökücü sprey, solüsyon vb?

Çekme işlemi yapılırken silikona sıkılıp silikonu etkisizleştiren kaportadan düşmesini sağlayan bir sprey var. O işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Çekme işlemi yapılırken silikona sıkılıp silikonu etkisizleştiren kaportadan düşmesini sağlayan bir sprey var. O işinizi görecektir.

Nedir hocam o sprey?

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Kazıdıktan sonra fayans üzerine mermer kestirip yapıştır ki bir daha bu tarz sorunla karşılaşma. Resimde mermer yatay konmuş sen dik şekilde koyarsan daha iyi olur  ;)

Örnek resim

pB6rnm.jpg

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ
(düzenlendi)

Silikon sökücü olur

https://www.tekzen.com.tr/silikon_sokucu_100_ml_/152375

Artı olarak Rossmann'da satılan bir kazıma aparatı var maket bıçak gibi ucu var. Ben bu bıçakla fayanstan çizmeden söküyorum silikonu. Hem duş kabininin içini hem de fayansı çizmeden temizliyor. Şu tip bir şeydi:

post-47703-14146715162277.jpg

tarihinde Özgür Altındağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Saç kurutma makinasıyla ısıtın çekin. Gerekli yerlerde dikkatlice maket bıçağı kullanın. Yatay şekilde kullanırsanız çizmezsiniz. Yatay bıcaklı maket bıcakları var onlarda işinizi görür. O da olmuyorsa maket bıçağını makinasız olarak da kullanabilirsiniz. Tekrar silikon yapmak yerine derz dolgu yaparsanız bir daha küf olmaz.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Silikon sökücü olur

https://www.tekzen.com.tr/silikon_sokucu_100_ml_/152375

Artı olarak Rossmann'da satılan bir kazıma aparatı var maket bıçak gibi ucu var. Ben bu bıçakla fayanstan çizmeden söküyorum silikonu. Hem duş kabininin içini hem de fayansı çizmeden temizliyor. Şu tip bir şeydi:

post-47703-14146715162277.jpg

Bu ürün elektrikli cam ocakları temizlemek için arkadaşın dedigi maket bıcagından daha kullanışlı olacaktır..

yine bi tavsiye yeni silikon cektikten sonra kurumadan önce yani düzeletme işlemlerinin ardından..

Silikon cekmiş oldugun bölge üzerine sıvı sabuk sık cok önceleri fayanscı bi arkadaşımdan ögrenmiştim..

Silikonun cabuk kirlenip matlaşmasını engelliyormuş..Ben bi kaç kez denedim gercekten işe yarıyor.

Şimdiden kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Aynı temizliği maket bıçağı kullanarak yapmıştım.

Fayans ve duşa kabin kısmından keserek çıkarttım. Gözle görülür, rahatsız edici bir çizik oluşmadı zaten üzerine yenisini çekince çiziğin görüneceğini sanmam.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Eyüp Çetin

Google'da arama yaparken buraya geldim. Konu belli. Duşakabindeki silikonlar küflenmiş ve azar azar su sızdırıyor. Yazılanları okudum. Başka pratik fikirleri olan yoksa yarın yapı marketten kimyasal alacağım. Maket bıçağı ile olmuyor. Çok kötü bir hale gelmiş. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eyüp Çetin yazdı:

Google'da arama yaparken buraya geldim. Konu belli. Duşakabindeki silikonlar küflenmiş ve azar azar su sızdırıyor. Yazılanları okudum. Başka pratik fikirleri olan yoksa yarın yapı marketten kimyasal alacağım. Maket bıçağı ile olmuyor. Çok kötü bir hale gelmiş. 

https://www.selsil.com/silikon-nasil-temizlenir/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En nefret ettiğim şey. La yaz şöyle çıkar bitti.

Google yazarsın karpuz diye. Al sana cevap.

Karpuz nedir? Karpuz nedir sorusu için karpuz nedir neden yenir. karpuz yemek için neler yapmalı. Karpuzun bilinmeyen yönleri. Karpuz nerde yetişir. Karpuz neyle yenir. Karpuz yersen ne olur. Karpuzu yemeden önce ne yemeli. Karpuz Karpuzmudur

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Servet Aydın yazdı:

En nefret ettiğim şey. La yaz şöyle çıkar bitti.

Google yazarsın karpuz diye. Al sana cevap.

Karpuz nedir? Karpuz nedir sorusu için karpuz nedir neden yenir. karpuz yemek için neler yapmalı. Karpuzun bilinmeyen yönleri. Karpuz nerde yetişir. Karpuz neyle yenir. Karpuz yersen ne olur. Karpuzu yemeden önce ne yemeli. Karpuz Karpuzmudur

Bizim Türk Webmasterlar SEO diyorlar buna. Çoğu şey gibi bunu da başka taraflarından anladık maalesef. Özellikle de büyük haber siteleri çöp oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...