İçeriğe Yönlendir

Mondeo '08 Bi-Xenon Dönüşümü

Ceyhun Orhan

Recommended Posts

Hami Erışık

H1 led takılırsa soğuk selektör de yapılabilir.

selektör buz dagının görünen kısmı.

hella kısa tip veya hella intemo mercegin kalitesini ve selektör hızını morimotoya degişmem,veya oem balastlarıda degişmem.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Orası ayrı tabi ama biri 400 diğeri 1200 lira yaklaşık olarak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

bu arada sanki tek far gibi görüntü düşmüş duvara, yada ikisi de üst üste gelmiş. dışa doğru açmak lazım sanırım.

olması gereken

Yakın mesafe evet ancak yaklaşık 50 metre sonra tek ışık deseni görülmeli. Mercek ışığı üst üste binmeyince ışığı zayıf kalır

Yorum bağlantısı
Ceyhun Orhan

Orası ayrı tabi ama biri 400 diğeri 1200 lira yaklaşık olarak.

Sadece parçaları yaklaşık 900 civarı tutuyor. Gen5 balast hella mercek.

Yorum bağlantısı
Celal Altan

Ne kadarda bi xenon olsa,bu hazır mercekler de soğuk selektör yapılamıyor,sırf bu yüzden soğuk selektör olsun diye orijinal mercek ve d1s Balast montajını yaptım.soğuk selektörü hiç bir şeye degişmem

Hocam sizin yaptığınız tamamen orjinal parçalar sanırım. Maliyeti nedir bu işin? 2 far, ampülleri vs. toplam ne kadar tuttu? Farı ne kadara aldınız? Soketler uyuyor mu araca? Arıza ışığı yakmıyor mu araç? Kesme biçme işlemi oluyor mu? Çok soru sordum biliyorum ama bende yapmak istediğimden soruyorum. İyi akşamlar.

Güzel olmuş 400 lira çok uygun bu işlem için. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Soğuk sellektörün hızlı olması için d serisi oem ürünler kullanılmalı.Ya da led h serisi ampul kullanılmalı. Oem ürünlerin en iyi özelliği dayanıklı olması.Diğer ürünler kötüdür demek istemiyorum fakat Ar-Ge si iyi olan ürünler (morimoto) daha iyi ve kalitelidir.Çin malı basit ürünlerden tabiki bahsetmeme gerek yoktur.Oem ürünü takmak için malesef kesme işlemi genelde yapılıyor çok az far yapılarında birebir uyum sağlıyor.Morimoto için sadece farı açıp far yuvasına vidalama tekniği ile takılıyor ve sadece kabloların geçmesi için bir delik açılıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

1:45 deki gibi h7 yada h4 aparatı olduğu için normal ampül gibi direk olması gereken açıda takılıyor.

Şu A4 farlarıda olmasa işin çözüleceği yok. Bu videoyu 32'nci kez izleyişim [emoji16] [emoji23]

Bu arada Soğuk sellektör yoksa o fara bi-xenon demem [emoji16]

Güle güle kullanın. Basit yollu halojenden daha iyi bir sonuç olduğu ortada.[emoji106] [emoji122]

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Adem Yavuz AYDIN

konunun üzerinden oldukça zaman geçmiş ama yine de yazmakta fayda var; otomatik yükseklik ayarı ve tamponda far yıkama sistemi olmayan xenon farlar muyaneden geçemezler.

bazı ilanlarda rastlıyorum, adamın orjinal xenon farlı ve bu sistemin bir parçası olarak da far yıkama sistemi olan bir aracı var. kaza yapmış ve tamponu değişmek zorunda kalmış. ve tamponu değişirken de orjinal yıkama sistemli tampon daha pahalı olduğu için, yıkama fıskiyelerini gereksiz görüp gitmiş, bir alt versiyonun, üstünde yıkama olmayan tamponunu taktırmış. muayeneye gittiğinde o maliyet uyanıklığını nasıl halledecek çok merak ediyorum.

xenon far sistemli ilanlara bakarken ilk baktığım yerdir tamponlar. hatta bazı araçlarda "üzerindeki xenon farlar orjinal mi acaba" diye tereddüte düştüğümde, sağlama amaçlı baktığım yegane yerdir tampondaki yıkama kafaları...

aklınızda bulunsun...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 4 yıl sonra...
Burak Topcu20

Yillar gcmis ama ayni islemi bnde aracima yapmak istiyorum su 3 inc mercegi nerden temin edeblirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Burak Topcu20 yazdı:

teşekkür ettim sipariş vericem acmısken angel tarzı bişiyde alıp ekleyeyim

öyle bir düşünce var ise, angel ile hazır mercek tası alın

Yorum bağlantısı
Burak Topcu20
Çağlar Bayur yazdı:

öyle bir düşünce var ise, angel ile hazır mercek tası alın

3 inc olan bulamadım 2.5 inclerde birsürü model var o şekilde. hatta türkiyede satışıda cok. ama konuyu acan arkadas mondeoya 2.5 inc kücük geldi dediği için 3 inc arıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

o kadar iş yapılmışken 3 inch makbulu tabi ki. bir de merceklerde kullanılan ampül tiplerine dikkat edin, H7 olanı tercih ederseniz ampül seçeneğiniz bol olur, H1 olan da var, onlar iyi aydınlatmaz da

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Topcu20
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

o kadar iş yapılmışken 3 inch makbulu tabi ki. bir de merceklerde kullanılan ampül tiplerine dikkat edin, H7 olanı tercih ederseniz ampül seçeneğiniz bol olur, H1 olan da var, onlar iyi aydınlatmaz da

gördüklerimin cogu h1 3inc pek secenek yok. h1 olanlarda h4/h7 için dönüştürme aparatı gibi bşiy var sanırım yazana göre. universal olan mercekler olduğu için pek secenek yok. orjinal mondeo merceğide buldum ama onlarda ikinci el o yüzden tercih etmek istemiyorum. 3 inc 2-3 adet secenek var sadece yurtdısı sitelerinde. türkiyede hiç bulamadım.

https://tr.banggood.com/Pair-3Inch-HID-Bi-Xenon-Projector-Lens-Headlights-Shroud-H1-H4-H7-Car-Headlight-Retrofit-p-1298797.html?rmmds=account-history&cur_warehouse=CN

sunu alıp üstüne angel yapıstırıcam sanırım. ama mercek 3 inc mercek cercevesi daha kücük duruyor angelları kac cm alıcağımı hesaplayamadım suan için. merceğe göre 80mmlik almam lazım ama cerceveye göre sanki 70-75 mm almam lazım gibi :D

https://tr.banggood.com/12V-Pair-LED-White-Halo-Cotton-Angel-Eyes-Lights-60708090100110120mm-Motorcycle-Car-p-1421731.html?akmClientCountry=TR&cur_warehouse=CN&ID=49638 

angelda bunu alıcam ama 70-80 hangisi emin olamadım işte 

tarihinde Burak Topcu20 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Topcu20
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.aliexpress.com/item/4001058454008.html?spm=a2g0o.detail.1000023.10.1a4669a7RGbUQl

bu tipler de angel yerine kullanılıyor. oldukça güzel de. d2s tipi veya h4 kullnaıyor

https://www.aliexpress.com/item/4000933828623.html?spm=a2g0o.detail.1000023.12.1a4669a7RGbUQl

3inch için angel halkaları

teşekkür ederim baktım onlarada ama muhtemelen banggooddan alıcam en azından gümrük vs dahil vericeğim ücreti biliyorum. aliexpresten aldıgımda bazen yüksek cıkabiliyor gümrük ücreti haddinden fazla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mondeo ya Angel. Bilemedim. Orijinal çıkma mercek bulun Hella falan. 2.5 inch olanlar eski aydınlatmayı da aratır.

Yorum bağlantısı
Burak Topcu20
Metin Akbal yazdı:

Mondeo ya Angel. Bilemedim. Orijinal çıkma mercek bulun Hella falan. 2.5 inch olanlar eski aydınlatmayı da aratır.

çıkma buldumda muhtemelen onlarda kararmıstır aydınlatması ii olcağını sanmıyorum. nette bulduğum tüm videolar 2.5 inc merceklerle dönüşüm yapılmış. şuanki halojen halinden kötü olucağını sanmıyorum. şansımı deneyeceğim sanırım

birde aracımı spor hale getiriyorum orjinal haline biraz abes gelebilir angel dediğiniz gibi. ama suan carmim red kaplanıyor. önlerde coil arkalarda 3cm soğuk press var. komple st ekler takılıcak siparişi bekliyorum. jantlar 17 gunmetal. stop cercevelerini kararttım. fara kaş yaptırdım. ön tampon nikelajları vs piano black kaplı. batman ayna kapakları vs vs :D mondeoya kendi zevkime göre bişiyler yaptım farlarım kaldı sadece 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
çıkma buldumda muhtemelen onlarda kararmıstır aydınlatması ii olcağını sanmıyorum. nette bulduğum tüm videolar 2.5 inc merceklerle dönüşüm yapılmış. şuanki halojen halinden kötü olucağını sanmıyorum. şansımı deneyeceğim sanırım
birde aracımı spor hale getiriyorum orjinal haline biraz abes gelebilir angel dediğiniz gibi. ama suan carmim red kaplanıyor. önlerde coil arkalarda 3cm soğuk press var. komple st ekler takılıcak siparişi bekliyorum. jantlar 17 gunmetal. stop cercevelerini kararttım. fara kaş yaptırdım. ön tampon nikelajları vs piano black kaplı. batman ayna kapakları vs vs [emoji3] mondeoya kendi zevkime göre bişiyler yaptım farlarım kaldı sadece 
Iç aynalarına bakın. Ben 3 inç orijinal Hella kullanıyorum. Kolay kolay kararmaz. Küçük mercek görüntüsü de aygır gibi arabaya 15 jant takmış gibi geliyor gözüme :)
Yorum bağlantısı
Burak Topcu20

mercekten ziyade mercek kapağı büyük olursa o acığı kapatır sanırım bende 3 inc istiyorum ama ya aliexpressten alıcam yada dediğinz gibi cıkma bulucam. ama bakarak alma imkanım pek yok edirnede. netten buldugumda ne gönderir nasıl bi çıkma mercek gönderir bilmiyorum. 1250 liraya çift far var cıkma mercekli ama lensin durumunu bilmiyorum tabiki satan kişide orta halli diyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Burak Topcu20 yazdı:

satan kişide orta halli diyor

bilgide; ortaya kadar düşmüşse, alınmaz, o derece bir piyasamız var. çıkma mercekte risk büyük

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Topcu20

bi xenon mercek yerleştirme işlemini yaptım. muayeneden gecene kadar halojen ampullerle kullanıcam. sonrasında xenona çeviricemRMZmK.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...