İçeriğe Yönlendir

Türk Nippon Sigorta Hk.

Furkan YAYVAN

Recommended Posts

Furkan YAYVAN

merhaba arkadaşlar bugun aracımızın faturasını kestirdim kısmetse ocakta teslim alacağım. fatura kesildikten sonra kasko ve trafik sigortaları için araştırma yapmaya başladım. Arkadaşımın sigortacısından Türk Nippon sigortadan 550 TL kasko fiyatı çıkardıklar. önceki aracıma Aksigortadan kasko yaptırmıştım. Ak sigorta 1200 TL fiyat çıkardı.

Türk Nippon sigorta hakkında bilgi sahibi olmadığım için sizlerin görüşünü almak istedim.

Yorum bağlantısı

Ben ilk defa duydum adını. Rakam çok iyi ama ucuz etin yahnisi olmasın. Sigortacı abilerimiz yorumlayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

araç nedir. kasko bedava :s

2015 focus trend X 125 hp

focusu ve diğer araçları annemin adına aldım. Annemin ikameti Niğde ve yaş koşulları göze alındığında trafik ve kasko fiyatları uygun çıkıyor. Bazı firmalarda öğretmen indirimi falanda uygulanabiliyor buda işin bonusu oluyor :biggrin:  :biggrin: :biggrin:  

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Japon asilli bir firma. Sigorta basliklari altinda sektordeki siralamalari paylasmistim. Siralamalarda ust siralarda olan firmalardan tercih etmek daha dogru olur.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

Japon asilli bir firma. Sigorta basliklari altinda sektordeki siralamalari paylasmistim. Siralamalarda ust siralarda olan firmalardan tercih etmek daha dogru olur.

Saygilarimla.

Evren Bey sigorta konusuna tam hakim olmadığım için sadece fiyat odaklı olarak konuya yaklaşıyorum ve yıllardır bu şekilde yaklaştım. sizce sigorta firmasının tercih ederken neye dikkat etmeliyim. Türk Nippon sigorta hasar ödemeleri ve anlaşmalı servis noktasında ne kadar tatminkardır sizce.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar bugun aracımızın faturasını kestirdim kısmetse ocakta teslim alacağım. fatura kesildikten sonra kasko ve trafik sigortaları için araştırma yapmaya başladım. Arkadaşımın sigortacısından Türk Nippon sigortadan 550 TL kasko fiyatı çıkardıklar. önceki aracıma Aksigortadan kasko yaptırmıştım. Ak sigorta 1200 TL fiyat çıkardı.

Türk Nippon sigorta hakkında bilgi sahibi olmadığım için sizlerin görüşünü almak istedim.

Fiyatın içinde ne var bilmiyorum ama türk nippon sigorta ile ilgili başımdan gecen bir olay bir arkadaşımın aracı bu şirketten kaskolu idi. Hasar bakımından hatırı sayılır bir kaza yaptı.Arac sadece kaporta hasarlı. Arac markası renault clio. Türk nippon sigortanın neziroglu veya renault mais gibi büyük renault yetkili servisleriyle anlaşması olmadıgı için çekiciyle servis servis gezdirmistik arabayı. Sonunda görgülü kardeşler diye şaşmazda bir renault firması ile anlaşması oldugunu öğrenip oraya götürmüştük. Not: Olayda ilginç olan tesadüf  kısmıda arkadaşımda antepliydi :)

tarihinde Ekin Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evren Bey sigorta konusuna tam hakim olmadığım için sadece fiyat odaklı olarak konuya yaklaşıyorum ve yıllardır bu şekilde yaklaştım. sizce sigorta firmasının tercih ederken neye dikkat etmeliyim. Türk Nippon sigorta hasar ödemeleri ve anlaşmalı servis noktasında ne kadar tatminkardır sizce.

Teminatlarin degistigi bir konuya prim bazli yaklasirsaniz hasarlarda surpriz yaasayabilirsiniz. Ben sektorden biri olarak iyi sirket kotu sirket ayrimi yapmak istemiyorum. Sonucta her sirket vaadini policeye yaziyor ve hasarlarda buna gore yaklasim gosteriyor. Ancak iyi okunmayan police teminatlari yuzunden sonradan problemler cikiyor. Tekliflerdeki hasar sirasinda yararlanilacak servisler, kullanilacak parca turu, pert hasar icin kriter belirlenmemis olmasi, ihtiyari malinmesuliyet, ferdi kaza teminat limitleri gibi konulara dikkat etmek gerek. Ben siralamalari verirken genel egilimin gorulmesi amacini guduyorum. Sektorde siralamada olan firmalarain fiyatlari her zaman ucuz degildir ama buna ragmen tercih edilmelerinin nedenleri biraz irdelenmeli.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Ucuz  fiyat veren şirketlere kasko onayı vermeden önce sözleşme örneğini isteyiniz ve sonra size yüksek fiyat veren, bu piyasada isim sahibi  acentaya götürüp incelettirin. Neyi var,neyi yok hepsini net bir şekilde size anlatırlar.Bundan sonra  seçim sizin tercihiniz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Anladığım kadarıyla sıfır araç alıyorsunuz, doğrumudur bilmiyorum ancak aracınız sıfır ise, aldığınız kaskonun herhangi bir hasar anında aracın yetkili servislerini ve orjinal parçarlarını  kullacak mı? kullanmazsa araç garantisi nasıl olur? bence buna çok dikkat edin, araç garantiden çıkar ve başınıza saçma salak bi arıza çıkarsa üzülürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

Anladığım kadarıyla sıfır araç alıyorsunuz, doğrumudur bilmiyorum ancak aracınız sıfır ise, aldığınız kaskonun herhangi bir hasar anında aracın yetkili servislerini ve orjinal parçarlarını  kullacak mı? kullanmazsa araç garantisi nasıl olur? bence buna çok dikkat edin, araç garantiden çıkar ve başınıza saçma salak bi arıza çıkarsa üzülürsünüz.

Çağatay Bey, sıfır araç alıyoruz. bugun sigortacı ile görüşmeye gideceğim sigortanın detaylarını, anlaşmalı servislerini ve kapsamı tam detaylı öğreneceğim. fiyat konusuna gelince kasko benim araçlarıma hep uygun çıkıyordu. 2011 skoda fabiamı aralık ayında sattım o araç için aksigortadan 500 TL ye kasko 140 TL ye trafik sigortası yaptırmıştım. Focus içinde fiyat beklentim aşağılarda açıkçası.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

Çağatay Bey, sıfır araç alıyoruz. bugun sigortacı ile görüşmeye gideceğim sigortanın detaylarını, anlaşmalı servislerini ve kapsamı tam detaylı öğreneceğim. fiyat konusuna gelince kasko benim araçlarıma hep uygun çıkıyordu. 2011 skoda fabiamı aralık ayında sattım o araç için aksigortadan 500 TL ye kasko 140 TL ye trafik sigortası yaptırmıştım. Focus içinde fiyat beklentim aşağılarda açıkçası.

Ben araç garantisi nedeniyle sompo japan yaptırmadım örneğin, çünkü bi çok ford servisi ile anlaşmaları var ancak bazıları ile yok, ikinciside herhangi bir kaza durumunda aynı şehirde anlaşmalı özel ford servisleri varken şirketin orjinal ford servisine yönlendireceğini hiç sanmıyorum, kim bilir ne taklalar atarlar özel servise yaptırabilmek için. Bana mantıklı gelmedi, o yüzden allianz ford kasko yaptırdım, sizde böyle bişey tavsiye ederim, şimdi 200-300 fazla verirsiniz ama kısaca kafanız raha olur.

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

bugun sigortacı ile görüştüm ve Türk Nippon sigortadan kaskomu yaptırdım. Poliçem 558 TL tuttu.

onarım konusunda orijinal parça kullanımı seçildi. Bulunduğum şehir ve komşu illerde Ford Yetkili servislerle anlaşmaları bulunuyor olması kafama yattı açıkçası. Diğer bir tercih noktam ise en yakın poliçeyle arasında 500 TL fark olması oldu

Poliçeyi incelerken bazı muafiyetler  dikkatimi çekti.

1-anlaşmalı tamirhaneye gitmemiz durumunda 750 TL muafiyet uygulanacaktır.

2-ses ve görüntü sistemleri(orijinal) aracın piyasa rayiç bedelinin %5 i ile sınırlıdır.

3-kemirgen hayvan zararlarında hasar bedeli üzerinden %10 muafiyet uygulanacaktır.

Bu arada Trafik poliçem Ray sigortadan yapıldı. 295 TL tuttu. araç 51 plaka olarak tescil olacak ve annemin adına satın aldım. yaş 68

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vardır başka muafiyetler.

Parçalardan aşınma payı da düşüyordur.

Sürücü kısıtlaması var mı ?

Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

Vardır başka muafiyetler.

Parçalardan aşınma payı da düşüyordur.

Sürücü kısıtlaması var mı ?

Mehmet bey,

sürücü kısıtlaması olmamasını üstüne basarak belirttim malum fiyat uygun çıksın diye annemin adına aldım aracı sürekli olarak benim kullanımda olacak, muafiyet uygulamaları başlığı altına yer alan kısmın resmini çekip yükleyim. ben sigorta konusunda uzman olmadığım için bişey diyemiyorum siz bu konunun üstadı olduğunuz için daha iyi bilirsiniz hangi muafiyetlerin olduğunu.

nL5oVa.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

Evet gördüm. Yeterince muafiyet var.

Fiyat normal. Hayırlı olsun.

teşekkür ederim Mehmet bey, poliçede yer alan bu muafiyetleri sigortacım ile görüşeceğim işlerimin yoğunluğundan dolayı arkadaşın ofisine uğrayamıyorum. bu muafiyetleri kaldırınca poliçemin tutarı ne kadar olacak onu merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...