İçeriğe Yönlendir

Ince Stepne Lastligi Aracıma Uygunmu.

Hami Erışık

Recommended Posts

Hami Erışık

Merhaba arkadaşlar;

Arkadaşımın aracında  (yeni kasa honda civic ) 205 /55/  16 ebatlarında lastik ve jant orjinalinden takılı,araç tüplü oldugu için bagaj sıkıntısı var.Malum sitede 165 /80/15 ebatlarında ince jant lastik bulduk,araca sorunsuz uyarmı acaba.bu arada ikisininde bijon aralıgı 5.114,3 olması lazım yada öyle hatırlıyorum..

sorunsuz kullanabilirmi.saygılar

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Lastikleriniz 16 inç ise,stepnenizde 16 inç olmalıdır.

Öyle bir gereklilik yok.Ford orjinal stepnesi bile benim aracımda 16'' ama altındaki lastikler 17'' herhangi bir sıkıntı olmuyor demekki.

Merhaba arkadaşlar;

Arkadaşımın aracında  (yeni kasa honda civic ) 205 /55/  16 ebatlarında lastik ve jant orjinalinden takılı,araç tüplü oldugu için bagaj sıkıntısı var.Malum sitede 165 /80/15 ebatlarında ince jant lastik bulduk,araca sorunsuz uyarmı acaba.bu arada ikisininde bijon aralıgı 5.114,3 olması lazım yada öyle hatırlıyorum..

sorunsuz kullanabilirmi.saygılar

Ben kendi aracıma kliksa üzerinden ministepne aldım ve taktım bagajım 120 litre civarında büyüdü.Aldığım ürünün linki aşağıda

http://www.kliksa.com/urun/ajs-mini-stepne-yedek-lastik-tum-binek-arac-ebatlarina-uygun/902096980

ayrıca yaptığım uygulamayıda aşağıdaki konu başlığından inceleyebilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/276985-mondeo-v-bagaj-geni%C5%9Fletme-operasyonu/

Yorum bağlantısı

Öyle bir gereklilik yok.Ford orjinal stepnesi bile benim aracımda 16'' ama altındaki lastikler 17'' herhangi bir sıkıntı olmuyor demekki.

Yanak yüksekliğini iyi ayarlarsanız,tabiki sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Yanak yüksekliğini iyi ayarlarsanız,tabiki sorun olmaz.

Açıkcası sadece zorunlu hallerde kullanılacağı için çok önemli değil gibi Ford kendisi bile yüksekliği tam ayarlıyamamış.Önemli olan stepnenin sizi yolda bırakmayarak güvenli bir yere ulaşmanızı sağlaması.Tam boy stepnenin güzelliği lastik tamir veya değiştirmek zorunda kalmadan gideceğiniz yere kadar yolunuza devam edebilmeniz.Ancak şöylede bişey var ben yaklaşık 10 senedir hiç stepne kullanmadan aracımla seyehat ediyorum ama bagaj sürekli kullandığım bişey.Bence bagaj daha önemli varsın stepne ince olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Açıkcası sadece zorunlu hallerde kullanılacağı için çok önemli değil gibi Ford kendisi bile yüksekliği tam ayarlıyamamış.Önemli olan stepnenin sizi yolda bırakmayarak güvenli bir yere ulaşmanızı sağlaması.Tam boy stepnenin güzelliği lastik tamir veya değiştirmek zorunda kalmadan gideceğiniz yere kadar yolunuza devam edebilmeniz.Ancak şöylede bişey var ben yaklaşık 10 senedir hiç stepne kullanmadan aracımla seyehat ediyorum ama bagaj sürekli kullandığım bişey.Bence bagaj daha önemli varsın stepne ince olsun :)

Ozaman sorunsuz,sadece zorunlu halde kısa mesafede kullanabilir anlamına geliyor.
Teşekkürler ahmet bey,açıkçası bende biri 16,diğerinde 15 olunca acaba demiştim..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastikleriniz 16 inç ise,stepnenizde 16 inç olmalıdır.

Benim aracımdaki jantlar 17, stepne 15 ya da 16 olmalı. Sorun teşkil etmez abi :good1:

Tabii unutulmamalı ki, stepne sizi lastikçiye götürene kadardır her zaman.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

hondalar zaten orijinalden lpgli seçeneği var değil mi? sıfır lpgli satılanlarda bile bagajda mı lpg tankının yeri? eğer öyleyse çok saçma olmuş bagaj daralmış.

stepne konusunda benim fiesta 4 teker 195 50 15 stepne 175 65 14 orijinalden böyle. ebat değişikliğinin sıkıntı olmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim aracımdaki jantlar 17, stepne 15 ya da 16 olmalı. Sorun teşkil etmez abi :good1:

Tabii unutulmamalı ki, stepne sizi lastikçiye götürene kadardır her zaman.

Focus varken stepne takılı iki gün dolaştım. Hiçbir şekilde fark edilmiyor. Sürüşe etkisi sıfır, hiç yok gerçekten..

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

hondalar zaten orijinalden lpgli seçeneği var değil mi? sıfır lpgli satılanlarda bile bagajda mı lpg tankının yeri? eğer öyleyse çok saçma olmuş bagaj daralmış.

stepne konusunda benim fiesta 4 teker 195 50 15 stepne 175 65 14 orijinalden böyle. ebat değişikliğinin sıkıntı olmaması lazım.

Orjinalinde tüp olanda,olmayan da var,arkadaş sonradan simit tüp taktirdi..haliyle stepneyi küçülterek..

Benim 2006 cmax ta stepne ince,orijinal incemi acaba orijinal ince ise fordun gözünü Seveyim dermişim..

Yorum bağlantısı
Hami Erışık
(düzenlendi)

Konu hakkında bilgilendirme yapan arkadşlara teşekkürler..jant alınmıştır.

Konu kapanabilir sayın moderatörlerim.

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

abi koca adamsın, deermişim yakıştı mı hiç? :)  neyse hayırlı olsun o zaman..

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

abi koca adamsın, deermişim yakıştı mı hiç? :) neyse hayırlı olsun o zaman..

Herkese saygılar sunduk,jantı aldık...

Yakışmayan ne ben anlamadım..

Honda tüpsüz alındı,sonradan simit tank takıldı,

İsteyen fabrika çıkışlı tüplü alıyor...

Arabaya yakıştı.. :-)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...