İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangisi?

Misafir

Recommended Posts

Toledo ile rapid ayni arac degil mi zaten. Tolede liftback, rapid ise hatcback. Iki kardes markanin ayri versiyonlari. Arkadasm rapid aldi. 0km. Cok memnunlar. Ozellikle cam tavan araci ferah hale getiriyor ve aracin bagaj kapaginustundeki siyah bolumu gibi ince detaylar araci hareketlendiriyor. Ancak araclar heybetli durmasina ragmen kucukler.

Leon ise zaten bir ust sinif. C hatcback. Ic hacmi daha genis olacaktir, ust sinif oldugu icin konfor ve sessizlik adimlari onde olacaktir ama Eray trim seslerinden bahsetmisti kullandigi donemde buna dikkat etmek lazim. Bir eski kasa leon cok daha ozgun bir modeldi bu kasalar ise yine buyuk agabeyi Audi'den rol caliyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Polonun kardeşi olan araçlara jettadan > diyen var. [emoji50] Bence de leon.

Ekleme: A05+ platformu ile = olmuşlar cidden C sınıfı yanı. Rapid ve Toledo yu B bilirdik biz eskiden.

Ekleme2: = olan Jetta Night mis. Bizim bildiğimiz jetta hala > . pq35 platformu kullanıyor.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Benim görüşüm bu arabaların pek bir farkı yok. Kardeş firmaların aynı platformda ürettiği rakipler. Sanırım üçünde de aynı motor ve şanzuman var. Bu durumda hangisini aldığında pek fark etmez. Kısacası zevk meselesi oluyor kanımca

Yorum bağlantısı

Bugün leon dsg 1.6 tdi testi yaptım ve arabaya bayıldım gerçekten özellikle iç mekan çok hoşuma gitti

Yorum bağlantısı

Valla hepsi birbirinden güzel Doğuş. Alacak olanın hangisi hoşuna giderse onu seçsin bence.

Alacak olan kişinin en çok leon hoşuna gitti hatta kararını da verdi kısmetse  ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
(düzenlendi)
Aklımda hep dizel otomatik dsg leon vardı ancak Mehmet Göktürk hocamın 1.2 Tsi motorlar ile ilgili şehir içi ortalama tüketim miktarını söylemesi ile aklım 1.2 tsi dsg leonlara kaydı. Ufak bir hesap yaptım.

Almayı düşündüğüm 2.el 2015 model 20.000 km altı dizel dsg leonların fiyatı 63-65 lira bandında, Diyelim ki bunlardan aldım bankadan çekeceğim kredi 30.000 lira olacak geri ödemesi 36 ay taksitle ayda 1100 lira civarında. 1.6 motorun yıllık vergisi 950 lira. Benim yaptığım km günlük 25 km 6 gün calışıyorum haftada 150 ayda 600 km eder hadi diyelim 400 km de ben gezdim etti aylık 1000 km yılda 12.000 eder hadi onuda düz 15.000 km diyelim. Geçen sene kasım ayında aldığım kurye ile 1 senede tam 21.000 km yaptım ancak onun 3000 km sini tatilde yaptım onun dışında eskiden işe arabayla gidip geliyordum ve günlük 60km yol yapıyordum ancak artık son 4 aydır belli bir yere kadar arabayla gidip daha sonra metroyla gidiyorum ve günlük yolumu 60 km den 25 kmye düşürdüm.

Gelelim Mehmet Hocamın düşünmeme vesile olduğu 1.2 tsi motora. Yıllık vergisi 590 lira, ve 1.2 tsi dsg alırsam bu defa 0 km alacağım, liste fiyatı 63 bin lira ancak 58 bin lira civarına alınır diye düşünüyorum en azından şu sıralar yıl sonu nedeniyle indirimler böyle, bu defa 30.000 yerine 22.000 lira kredi çekeceğim ve aylık ödemesi 850 lira civarında olacak, yani her ay 250 lira daha az kredi ödemesi yapacağım, en büyük artısı araç 0 km olacak.Yılda ortalama 15.000 km yapacağımı varsayıyorum. 1.2 Tsi ile şehir için uzun vadede 7 litre civarında gezebilir miyim?

Bu tabloda siz olsanız hangisini seçerdiniz.? 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Aynı hesabı ben yaptım. 1,2 benzinli aldım. 1,5 dCi ile aralarında 10.000 Tl fark vardı. Yılda 10.000 km yol (Benzin/ mazot farkı), + vergi + dizel motor bakım/ parça masrafı fazlalığı+ dizel olunca daha fazla km yapılma isteği vb işin içine girince yaklaşık 6-7 yılda amorti etmiyor. Otomatikman benzinli aldım. Hesapla, hangisi daha karlı ise onu al. 

Yorum bağlantısı

1,2 Tsi 110 hp ise uzun vadede rahat rahat 7,5 ile gezebilirsin fabrika verisi ne diyor ? aklını karıştırmak gibi olmasında makyalı kasa 1,6 tdi dsg yeti baksana ambition paketlerde bütçene göre bulabilirsin gibi geliyor

1.2 tsi dsg leon fabrika verisi şehir içi 5.9 yazıyor, reel uzun vadede 7- 7,5 olur bencede. Yeti 1.6 tdi dsg lerin 2.elleri bile 68-69 civarı ve 2014 model o nedenle beni aşar 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-skoda-bayiden-hatasiz-skoda-yeti-1.6-tdi-dsg-ambition-240097080/detay

Aynı hesabı ben yaptım. 1,2 benzinli aldım. 1,5 dCi ile aralarında 10.000 Tl fark vardı. Yılda 10.000 km yol (Benzin/ mazot farkı), + vergi + dizel motor bakım/ parça masrafı fazlalığı+ dizel olunca daha fazla km yapılma isteği vb işin içine girince yaklaşık 6-7 yılda amorti etmiyor. Otomatikman benzinli aldım. Hesapla, hangisi daha karlı ise onu al. 

Dizel için dediğine aynen katılıyorum nasıl olsa dizel diye düşünüp gereksiz yere km ler yapıyordum bende, neyse ki son 4 ay aklım başıma geldi metroyu kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı

Ataşehir ataköy arası benim polo ile 3 yetişkin klima açık köprüde sürekli dur kalklı halde iken ortalama tüketim 7.7 idi

Normalde max. 6.5 civari geziyorsundur herhalde bu arada senin polo manuelmiydi?
Yorum bağlantısı

Manuel ama Eskişehirin bol ışıklı ve düşük hızlı şehir içi trafiğinde 7,5 yakıyor

İstanbul'da da 7,5 litreyi pek geçmez diye tahmin ediyorum, çok karışık bir konu detaylıca hesaplamam gerek  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...