İçeriğe Yönlendir

Würth Ürünleri

Davut Turmuş

Recommended Posts

Davut Turmuş

arkadaşlar würth ürünlerinden geçen yıl tavsiye üzerine kullanmıştım faydasını gördüm bunları periyodik olarak kullanmak gerekir mi?bu ürünlerin sanki çeşitleri artmış gibime geldi sizlere danışmak istediğim şu ürünler aynımı yoksa farklı mı ve farkları neler?

http://urun.n11.com/oem-yedek-parca/wurth-cr-dizel-yakit-sistemi-ve-enjektor-temizleyici-P32727493

http://urun.n11.com/yakit-katkisi/wurth-cr-dizel-enjektor-temizleyici-performans-iyilestirici-300ml-P59245688?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

hocam würthün katkısında hiç iyi yorumlar yapılmıyor.Fordun amerikan onaylı carbon clean var onu kullabilrsiniz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hocam würthün katkısında hiç iyi yorumlar yapılmıyor.Fordun amerikan onaylı carbon clean var onu kullabilrsiniz

Yanlış anlamada neredeymiş o kötü yorumlar, münferit yorumlar hariç ben hiç duymadımda, CC içinde size ben yorum yapayım, 150 bin km. üzerinde cc tavsiye edilmez, heleki hiç yapılmadıysa, sebebide basittir, enjektörü direk pert edebilir ve  bunu ben değil CC yapan firma diyor...

Onaylarada pek takılmayın, firmalar arası çıkar anlaşmaları vardır, Ford ve Motorvac abd firması, olur böyle destekler, Alman firmasına onay olmaz tabii, abd bu :)

Her ikiside güzeldir ve kullanılır, risk varsa bence ikisindede var...

arkadaşlar würth ürünlerinden geçen yıl tavsiye üzerine kullanmıştım faydasını gördüm bunları periyodik olarak kullanmak gerekir mi?bu ürünlerin sanki çeşitleri artmış gibime geldi sizlere danışmak istediğim şu ürünler aynımı yoksa farklı mı ve farkları neler?

http://urun.n11.com/oem-yedek-parca/wurth-cr-dizel-yakit-sistemi-ve-enjektor-temizleyici-P32727493

http://urun.n11.com/yakit-katkisi/wurth-cr-dizel-enjektor-temizleyici-performans-iyilestirici-300ml-P59245688?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

her ikiside aynı, model yeniliyorlar, 20 binde bir kullan yeter,ben bu şekilde kullanıyorum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Yanlış anlamada neredeymiş o kötü yorumlar, ben hiç duymadımda, CC içinde size ben yorum yapayım, 150 bin km. üzerinde cc tavsiye edilmez, heleki hiç yapılmadıysa, sebebide basittir, enjektörü direk pert edebilir ve  bunu ben değil CC yapan firma diyor, ayrıca Ford un bu konuda onayıda yok, resmi olarak şunu kullanın dediğini duymadım açıkcası, onayıda yok ayrıca ne Wurth e nede Motorvac Carbob Clean a, kullanan servisler var o kadar :)

her ikiside aynı, model yeniliyorlar, 20 binde bir kullan yeter,ben bu şekilde kullanıyorum :)

üstad teşekkür ediyorum 5/6 depoda bir kullanılmalı diye duymuştumda alayım diyorum kışa girmeden bi tane

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

üstad teşekkür ediyorum 5/6 depoda bir kullanılmalı diye duymuştumda alayım diyorum kışa girmeden bi tane

152 binde benim araba, bu zamana dek sürekli kullandım, arada berner ve tunap ta kullandım, bir kez cc de yaptırdım ama etkisi doğal olarak hissedilmedi, zaten sistem temizdi :)

Bu ürünler sadece temizlik ve koruma amaçlıdır biliyorsundur, arıza başladıysa yapacak birşeyleri yoktur,  Wurth un CC ye göre avantajı ilave yakıt deposu-yakıt hattınıda koruması ve bu kısımlardaki tortu ve varsa suyu da nötralize ederek sistemden zararsızca atılmasınıda sağlamak, ayrıca mazotun setanınıda arttırırmış, kısaca düzenli kullanıldığında cc ye gerek yok, ayrıca bununla daha çok koruma sağlarsın, CC nin yaptığının aynısını yapar ve ilave başka kısımlardada koruması vardır.

Bu kadar övmeden sonra Wurth bana madalya ve bir koli katkı yollar artık, bileğim ağrıdı yahu  :D  Motorvac firmasına hiç gözükmeyim ben  :tongue:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Ali Abi aracım 1.6 benzinli 130000 km de lpg takılmış 142000 de maşallah motor saat gibi  motor iç temizleyici veya önerebileceğin bir katkı koysam olurmu 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali Abi aracım 1.6 benzinli 130000 km de lpg takılmış 142000 de maşallah motor saat gibi  motor iç temizleyici veya önerebileceğin bir katkı koysam olurmu 

Motor iç temizleyicinin amacı ya çok uzun süre yağı değişmemiş bu sebeble çamurlaşma olmuş motorda değişim öncesi temizlik yada rektefe yada tamirat görmüş motorda, içerde kalabilecek pislikleri temizleme amacıyla kullanılır, bunun dışında bakımı düzgün yapılmış motorda kullanmaya gerek yok, ben keyfe keder 1 kez 150 bine yaklaşırken kullandım, sende 1 kez kullan, birşey olmaz, ama unutma bu sık kullanılacak birşey değil, yoksa içerdeki keçe vs. aksama zarar verir, 100-150 binde bir keyfe keder kullanabilirsin, kısaca kullan, ama 1 kez :)

Diğer alternatif servislerde bulunan motor iç temizleme makinasına bağlamak, 100 tl. ye yapıyorlardı en son, yalnız bunda dikkat etmen gereken şu, bunun bir aleti var, arkasındaki kısımda galiba 18 lt. lik bir bidon var, madde bunun içinde, bu bidonla atıyorum 20 araba temizleniyor, kapalı devre olduğundan bu madde kirleniyor, değişim zamanına denk geldiysen temizlik seviyeside düşüyor haberin ola, sorarsın servise, eğer kirlenmiş ve değişime az kaldıysa yaptırma, ya yeni madde koysunlar yada yaptırma kardeş, Wurth katkıyı kendin kullan daha iyi, kullanımı basit, sıcak motor olacak, servise geldin zaten motor sıcak, lifte kaldırmadan önce bunu yağa kat, rolantide 15 dakika çalışsın, gaza basma, sonra stop et yağı değişsinler, dikkat et yağ iyice süzülsün, aceleye getirmesinler....

Tavsiye tabiki Wurth :)

https://shop.wurth.com.tr/motor-ici-temizleme-400ml

Katkı, yağa zaten hiçbirşey katma, yakıta ise bu olur.

http://urun.n11.com/yakit-katkisi/wurth-enjektor-temizleyici-benzin-katkisi-300-ml-P30313208

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

152 binde benim araba, bu zamana dek sürekli kullandım, arada berner ve tunap ta kullandım, bir kez cc de yaptırdım ama etkisi doğal olarak hissedilmedi, zaten sistem temizdi :)

Bu ürünler sadece temizlik ve koruma amaçlıdır biliyorsundur, arıza başladıysa yapacak birşeyleri yoktur,  Wurth un CC ye göre avantajı ilave yakıt deposu-yakıt hattınıda koruması ve bu kısımlardaki tortu ve varsa suyu da nötralize ederek sistemden zararsızca atılmasınıda sağlamak, ayrıca mazotun setanınıda arttırırmış, kısaca düzenli kullanıldığında cc ye gerek yok, ayrıca bununla daha çok koruma sağlarsın, CC nin yaptığının aynısını yapar ve ilave başka kısımlardada koruması vardır.

Bu kadar övmeden sonra Wurth bana madalya ve bir koli katkı yollar artık, bileğim ağrıdı yahu  :D  Motorvac firmasına hiç gözükmeyim ben  :tongue:

üstad biz bunu aldık şimdi yalnız üzerinde 300 ml 70 lt mazot içindir diyor depo zaten 40 lt mi ne su anda ise 35 civarı var yarısını şimdi yarısınıda sonra mı koysak ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

üstad biz bunu aldık şimdi yalnız üzerinde 300 ml 70 lt mazot içindir diyor depo zaten 40 lt mi ne su anda ise 35 civarı var yarısını şimdi yarısınıda sonra mı koysak ?

70 litreye kadar 1 kutu atacaksın demek oluyor, 35 lt. varsa hepsini atacaksın, 15 lt. kalsada hepsini, ama daha az yakıt varsa kullanma, en güvenlisi depon doluyken yada yarımken kullanmak, şuan yarının üstündeyse hepsini dök ve o depoyu bitir, sakın yarım kutu kullanma, boşa harcarsın, işe yaramaz.

70 lt. ye kadar 1 kutu

71-140 arası 2 kutu, bunun gibi yani...

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

70 litreye kadar 1 kutu atacaksın demek oluyor, 35 lt. varsa hepsini atacaksın, 15 lt. kalsada hepsini, ama daha az yakıt varsa kullanma, en güvenlisi depon doluyken yada yarımken kullanmak, şuan yarının üstündeyse hepsini dök ve o depoyu bitir, sakın yarım kutu kullanma, boşa harcarsın, işe yaramaz.

70 lt. ye kadar 1 kutu

71-140 arası 2 kutu, bunun gibi yani...

Okeyyy

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Karaoğlu

Benim araç benzinli, birkaç gün önce würth ürünleri satan bir arkadaşımın tavsiyesiyle benzin performans iyileştirici katkısı koyduk.Enjektör temizleyicisi mi bu mu diye sorduğumda arkadaş,eğer araçta titreme,stop etme çekişte problem,gaz yemede sıkıntı yoksa gerek yok deyip benzin performans katkısı koydu.Bir süre ürünün takıta karışması için normal kullan sonra uygun bir yola çıkıp aracı bir süre bağırtarak dip gaz yaparak kullanmamı söyledi.Aracın egsozundan siyah dumanlar atmaya başlarsa sakın ürkme durum normal dedi:)..Aracımda herhangi bir sorun yoktu çekiş,titreme,rölanti vs. ama aracım 177binde ve 2008 e kadar kitapçığında servis bakımları tam fakat sonrasını bilmediğimden dolayı,birkaç arkadaşında tavsiyesiyle bu ürünü kullandım...

Bu arada ürünü kattığım yakıtta şuan kırmızı kırmızı ışık yandı acaba ürünün faydasının tam olması için benzini tamamen bitirmem mi gerekyor yoksa depo bitmeden yakıt almalımıyım...Çünki tamamen bitmesi gerektiği yazılar okudum ama bir hata yapmak istemiyorum..Bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim araç benzinli, birkaç gün önce würth ürünleri satan bir arkadaşımın tavsiyesiyle benzin performans iyileştirici katkısı koyduk.Enjektör temizleyicisi mi bu mu diye sorduğumda arkadaş,eğer araçta titreme,stop etme çekişte problem,gaz yemede sıkıntı yoksa gerek yok deyip benzin performans katkısı koydu.Bir süre ürünün takıta karışması için normal kullan sonra uygun bir yola çıkıp aracı bir süre bağırtarak dip gaz yaparak kullanmamı söyledi.Aracın egsozundan siyah dumanlar atmaya başlarsa sakın ürkme durum normal dedi:)..Aracımda herhangi bir sorun yoktu çekiş,titreme,rölanti vs. ama aracım 177binde ve 2008 e kadar kitapçığında servis bakımları tam fakat sonrasını bilmediğimden dolayı,birkaç arkadaşında tavsiyesiyle bu ürünü kullandım...

Bu arada ürünü kattığım yakıtta şuan kırmızı kırmızı ışık yandı acaba ürünün faydasının tam olması için benzini tamamen bitirmem mi gerekyor yoksa depo bitmeden yakıt almalımıyım...Çünki tamamen bitmesi gerektiği yazılar okudum ama bir hata yapmak istemiyorum..Bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

O kadar zorlama canım, al yakıtını, bitene kadardan kasıt, ışık yanana dek anlayacağın :) zaten etkisinini 2000 km. daha gösterir o...

Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

O kadar zorlama canım, al yakıtını, bitene kadardan kasıt, ışık yanana dek anlayacağın :) zaten etkisinini 2000 km. daha gösterir o...

Eyvallah ali bey...2000 km den kasıt 2000 den sonra tekrarmı koydurmak gerek ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çamurluk içlerine pütür alacağım ama kararsız kaldım. Tavsiye olur mu?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eyvallah ali bey...2000 km den kasıt 2000 den sonra tekrarmı koydurmak gerek ?

Etkisi o kadar, sonrası sana kalmış, ben 10 binde bir koyuyorum, çokta temiz olmasın, az kirli olması iyidir :)

Çamurluk içlerine pütür alacağım ama kararsız kaldım. Tavsiye olur mu?

HB den motip falan al geç kardeş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bunun kendi hunisi olur sanırım...

Fiestanin kendi hunisi olmadan konulamiyor sanirim. O da kayipmis.

Bu arada ben gecen hafta ekledim wurth katkisini. Bir miktar rahatlama sagladigi soylenebilir. Ancak psikolojik de olabilir. Bir iki depo kullanayim bakalim sonuc ne olacak. Yarimin altindayken eklemistim. Bugun depo fullendi. Iki depo daha fullerim, sonea bir daha eklerim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yorumlar da huni gelmiyor yazmışlar. Birde bizim araçlarda akıllı yakıt sistemi var, o kapak mazot pompası ucu olmadan açılmıyor muş. Nasıl olacak bu iş?

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Alpay Sumer

aracimda yogun trafik oldugunda yada kucuk viteslerde cansizlik ve duzensiz devir hissediyordum.. foruma bakarak wurthun benzin katkisini koydum... ustune birde performans katkili benzin yaklasik 5-10 km kadarda biraz agresif kullandim araci...Gercek anlamda aracimda rahatlama hissettim... ozellikle dusuk devirlerde canlanma oldu pirpirlama oluyordu onceden bu aralar bu olayda bitti... insallah etkisi devam eder...

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Gecen ustam wurt marka yakit deposuna enjektor temizleyici atti depom fulldu yolda arabayi 3000 3500 arasinda kullan arabayi biraz bagirt dedi bende oyle yaptim sanki araba cekisi duzeldi gibi geldi yada pskolojik olarak ses ve cekis duzeldi deyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...