İçeriğe Yönlendir

Bu Kaza Ile Ilgili Yorumlarınız!

Ahmet Ülger

Recommended Posts

Ahmet Ülger
(düzenlendi)

öncelikle Herkese hayırlı günler

yazmıştım ama tek resım cıkmıs kusura bakmayın :s

alt gecıttın bulunduğu yola ust yan yoldan çıkarak u donuşu yapmak ıstedım ve sınyalımı vererek kontrollü sekılde cıkıs ypatım yolu kapatacak sekılde cıkısımı yaptım ve donuşu tamamlamak ıcın karsı serıtı kontrol ettıgım sırada sol taraf alttan gelen Mercedes vıto araç durmak ıstemeyıp karsı serıde gırerek geçmek ıstedıgı sırada bende farketmeden vıtonun sag kapısını sol on tampon ıle hafıf sekılde ezdım kapı uzunluğunca arkadaşlar bu kaza ıle ılgılı kım suçludur donus yaptığım yolda u yasak levhası yoktu ayrıca yoluda çoktan ben kapatmış bulunmaktaydım bır dıger problem ıse tutanakta kaza krokısı ıle resımler aynı degıl krokıde ben dırek çıkmadan vurdum gözüküyor oysakı resımlerde yolu kapatmışım bunla ılgılı ne yapmam gerekır ? ılk kazamn ve ne yapmam gerektıgı ıle ılgılı bır bılgım yok yardımcı olursanız sevınırım sımdıden ellerınıze sağlık yorumlarınız ıcın

12231496_10206434323071750_1190515620_n.jpg

12248726_10206434321871720_449722641_n.jpg

12270540_10206434322191728_1458946831_n.jpg

12273039_10206434323111751_288981952_n.jpg

12248888_10206434323511761_2069411036_n.jpg

12272547_10206434322591738_1378648754_n.jpg

12243854_10206434322431734_270790389_n.jpg

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ahmet Bey geçmiş olsun... Detayları yazın siz.. yorumlarız hep birlikte... 

Ahmet Bey, yeni üye ve ilk mesajı arkadaşlar.. Az sabır, yazacaktır.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ahmet Bey öncelikle geçmiş olsun. Bence kontrolsüz şekilde dönüş yaptığınız için ne yazık ki suçu size verirler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ülger

çizgi o cadde boyunca devam edıyor ve benımde dönmem gereklıydı :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Malesef siz anayolu kestiğiniz için şucu size yazacaklardır, yola çıkarken kontrol etme sorumluluğu sizde.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun.

Konu buradan devam etsin lütfen. Konu ile ilgili yapılmasını istedeğiniz değişiklik var ise bize bildirin gerekli düzenleme moderatörler tarafından yapılacaktır. 

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Geçmiş olsun. Yoldaki sarı çizgiler sürekli olduğu ve geçiş hakkın diğer araçta olduğu için suçlu sizsiniz maalesef.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Öncelikle geçmiş olsun.

Eğer kaza tutanağında sizin onaylamadığınız bir durum var ise ve kabul etmiyorsanız kesinlikle imzalamamanız gerekmekte eğer imzalarsanız tutanakta ne varsa eksper ona göre yorum yapar.Bu gibi durumlarda polis çağırmak doğru olacaktır.

Kazaya gelecek olursak siz U dönüşü yasak levhası olmasa bile kontrolsüz bir bölgede(yani ışık v.b) U dönüşü yapmaktasınız ve bütün sorumluluk sizde kaza yaparsanız suçlu olursunuz.Çünkü çarptığınız araç olması gerektiği güzergahta yol almakta geçiş önceliği ondadır.Siz o aracın geçmesini beklemeliydiniz bence.

Allahtan fazla bir hasar yok tekrar geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

U dönüşü her türlü yasak diye biliyorum ben. Yanlış mıyım acaba?

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Geçiş üstünlüğü diğer araçta. Dolayısı ile suçlu sizsiniz. Uyarı levhasının olamamsı sizin kusurunuzu örten bir sebep değil ne yazikki ? Olay sigorta şirketinde, Tramerde hatta itarazınız halinde Tahkim de bile bu şekilde değerlendirilecektir.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Öncelikle geçmiş olsun.

Adamın sizi ortadan biçmedigine dua edin.

Adam tam gaz yokuş çıkıyor düzlükte sizi görüyor iyi kurtarmış.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

U dönüşü her türlü yasak diye biliyorum ben. Yanlış mıyım acaba?

Geçmiş olsun.

U dönüşünün kontrollü yapıldığı kavşaklar var.Örneğin Antalyada Migrosa gitmek için Antalyanın doğu tarafından gelenler karşı şerite geçmesi gerekiyor ve kontorllü bir kavşakta tam U dönüşü yapılıyor.Bu tamamen yasal.

Ayrıca şehirler arası yollarda U dönüşü yapılabilir levhaları vardır.Ancak ne olursa olsun U dönüşü yapan araç kontrolü sağlamak zorundadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ülger

arkadaşlar hepınıze teşekkür ederım yorumlarınız ıcın pekı ankarada olup forumda bulunan ustamız varmıdır madem gıtmısken forum ıcerısınden bı ustamıza gotureyım aracı ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun.böyle bir yerden U dönüşü yapmaya kalkmak büyük cesaret.suç kimde sormaya gerek yok,"ben nasıl hayattayım hala" diye sormalısınız.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Gecmis olsun öncelikle. Düz cizgi varsa sollamak bile yasak, o cizginin üzerinden gecemezsiniz. Dönmeniz gerekiyorsa malesef bir sonraki izin verilen yerlere kadar devam etmeli ya da varsa ara sokaklardan dönme imkanlarini denemelisiniz. Yol bombos olsa bile döndügünüzde kameralar tarafindan görülürse yine ceza yersiniz. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Geçmiş olsun sarı çizgi refuj görevi görür yani aslında orada duvar var bu nedenle ana yol karşı tarafın ve geçiş hakkı onun siz tahli yoldan çıkıyor görünüyorsunuz ve u döşü zaten yasak o yolda bence bu nedenle suçlu siz oluyorsunuz biraz daha ileri gidip daha temkinli bir dönüş izleye bilirdiniz.ALLAH beterinden sakınsın inşallah

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Öncelikle geçmiş olsun.

U dönüşü ancak belirtilen kavşaklarda yapılmasına izin verilir. Aksi taktirde her türlü yapılacak U dönüşleri kazaya sebebiyet verir. Bir kanun, yasa var mı emin değilim ancak U dönüşleri yasak/yasak olmalı.

Trafikte her zaman kendinizi değil diğer insanları düşünerek hareket edin. Varsın yolunuz 5 dk uzasın, varsın aracınız 1 TL daha fazla yakıt yaksın. Ancak bu şekilde kazaları azaltabiliriz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Geçmiş olsun, hatanın kimde olduğuna dair arkadaşlar gerekli cevapları vermişler.

Ek olarak, tünelin hemen bitiminden bu şekilde u dönüşü yapmanız acemice bir hareket olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...