İçeriğe Yönlendir

Km Yukseltme

Çağdaş Başlılar

Recommended Posts

Çağdaş Başlılar

Arkadaslar aracimin ucuncu sahibiyim fakat bir konu var. Aracin ilk sahibi km 44000bin kusurken km arizasi nedeniyle srrvisde kmsini degistirmis fakat km 0dan baslamis. Araci aldigim 2.sahibi servis kagidinida bana vermisti ve aracin ilk sahibi olan bayanla telefonla gorusmustum oda teyit etmisti, o gunden sonra kullanmaya basladim ama kmyi guncel haline yukseltmek istiyorum. Mevcutta su an 57bin civarinda. 2010 senesinde 17bin, 2012 senesinde 26000, 2014 senesinde 42000de muayeneye girmis. Su an tahminim 102bin civarinda olmasi gerekiyordu. Soruma gelince Kmyi istanbul anadolu yakasinda yukseltebilecigim bir yer varmi ve tahmini ucreti ne olur.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

KM düşürme işlemiyle aynı işlem zaten. Beyin elektroniği, airbag tamircileri vs. diye arayın yakın çevrenizden. Mutlaka bulursunuz zira her yerdeler.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

KM düşürme işlemiyle aynı işlem zaten. Beyin elektroniği, airbag tamircileri vs. diye arayın yakın çevrenizden. Mutlaka bulursunuz zira her yerdeler.

Tahmini bir fiyat varmi?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Tahmini bir fiyat varmi?

Dijital ekrandan yükseltecekseniz 60-100TL civarı olacaktır. Eğer beyin kilometresinden de yükseltecekseniz 250-350 gibi rakamları olabilir ama sizinki sadece dijital ekrandan gibi görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ne diyelim, sizin gibi insanlarda hâlâ yaşıyor memlekette. Tebrik ederim. Aslında ödül olarak ücretsiz yapılması lazım.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

hocam ben bostancı sanayi sitesinde geçen sene megane aracımın kilometresini 150xxx den 230xxx yükseltmiştim 50 TL

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Dijital ekrandan yükseltecekseniz 60-100TL civarı olacaktır. Eğer beyin kilometresinden de yükseltecekseniz 250-350 gibi rakamları olabilir ama sizinki sadece dijital ekrandan gibi görünüyor.

100tl makul ama diger rakamlar cok yuksek geldi hafta ici bakacam hayirlisi bakalim.

servise gidip rica edin bence. belki bir yol bulurlar.

Evime yakin bir servis vardi bilgisayara takma parasi 150tl deyince vazgectik.

Ne diyelim, sizin gibi insanlarda hâlâ yaşıyor memlekette. Tebrik ederim. Aslında ödül olarak ücretsiz yapılması lazım.

Tesekkur ederim, aslinda servisler ucretsiz yapsa ne guzel olurda zaman para zamani.

hocam ben bostancı sanayi sitesinde geçen sene megane aracımın kilometresini 150xxx den 230xxx yükseltmiştim 50 TL

Umraniye sanayiye gidecem hafta ici sorcam birlac kisiye, korkum km yukseltiyim derken sayaci bozmalari, kas yapalim derken goz ciksin istemem.
Yorum bağlantısı
Misafir

Umraniye sanayiye gidecem hafta ici sorcam birlac kisiye, korkum km yukseltiyim derken sayaci bozmalari, kas yapalim derken goz ciksin istemem.

Bozulma filan olmaz, yaptıkları işlem çok basit ve kısa süren bir işlem.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Ben de aracımın km. sinin düşürüldüğünden şüpheleniyorum. Aslında servislerin aracın gerçek km.sini tespit eden programları varsa (ki var, bir yerde videosunu izlemiştim) isteyen vatandaşın km. sini orijinal haline getirmesi ücretsiz olmalı. (Ödül istemiyoruz başkasının namussuzluğunu düzeltmek için)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Arkadaslar aracimin ucuncu sahibiyim fakat bir konu var. Aracin ilk sahibi km 44000bin kusurken km arizasi nedeniyle srrvisde kmsini degistirmis fakat km 0dan baslamis. Araci aldigim 2.sahibi servis kagidinida bana vermisti ve aracin ilk sahibi olan bayanla telefonla gorusmustum oda teyit etmisti, o gunden sonra kullanmaya basladim ama kmyi guncel haline yukseltmek istiyorum. Mevcutta su an 57bin civarinda. 2010 senesinde 17bin, 2012 senesinde 26000, 2014 senesinde 42000de muayeneye girmis. Su an tahminim 102bin civarinda olmasi gerekiyordu. Soruma gelince Kmyi istanbul anadolu yakasinda yukseltebilecigim bir yer varmi ve tahmini ucreti ne olur.

Duyarlı ve alkışı hak eden bir düşünce, tebrik ederim  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2014 te 42000 km de muayeneye girmiş,siz şimdi 102000 km yapsanız o da sıkıntı.1 yılda 60000 km yol yapmış gibi.yükselttim deseniz,satacağınız zaman alıcının gene neşesi kaçacak-gerçeği bu mu acaba diye.

zor işler ya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Duyarlı ve alkışı hak eden bir düşünce, tebrik ederim :bravo::bravo:

Tesekkur ederim.

2014 te 42000 km de muayeneye girmiş,siz şimdi 102000 km yapsanız o da sıkıntı.1 yılda 60000 km yol yapmış gibi.yükselttim deseniz,satacağınız zaman alıcının gene neşesi kaçacak-gerçeği bu mu acaba diye.

zor işler ya.

Tamamen vicdan, benim icim rahat olsun karsidaki insan inanir inanmaz ona kalmis, ki o gun geldiginde servis kagidini gosterecem olaylari anlatacam ondan sonrasi alicinin karari olacak. Soyleki ben hic kmyi orjinale cikarmasam tahminen seneye max 70b civari olur, muayene kmleri tutarli serviside soylemesem anlamasi imkansiz bu daha buyuk hayinlik olur, karsi tarafi gectim kendime hayinlik yapmis olurum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

topkapıda kmci Ahmet usta var.60 tl fıyatı vardı en son.

Tesekkur ederim, az once umraniye sanayide 50tl karsiligi yaptilar tahmini 15dk surdu.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Tesekkur ederim.

Tamamen vicdan, benim icim rahat olsun karsidaki insan inanir inanmaz ona kalmis, ki o gun geldiginde servis kagidini gosterecem olaylari anlatacam ondan sonrasi alicinin karari olacak. Soyleki ben hic kmyi orjinale cikarmasam tahminen seneye max 70b civari olur, muayene kmleri tutarli serviside soylemesem anlamasi imkansiz bu daha buyuk hayinlik olur, karsi tarafi gectim kendime hayinlik yapmis olurum.

ben yükseltmeyin demedim zaten.yapsan bi dert yapmasan bi dert dedim :)

araba satış sürecinde insanı delirten tipler de çıkıyor karşına.yok neden değişmişler,sen neden yükselttin,gerçek km yi nerden biliyorsun... uzar gider.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

ben yükseltmeyin demedim zaten.yapsan bi dert yapmasan bi dert dedim :)

araba satış sürecinde insanı delirten tipler de çıkıyor karşına.yok neden değişmişler,sen neden yükselttin,gerçek km yi nerden biliyorsun... uzar gider.

Haklisin ben anladim dedigini, binbir cesit insan var ve hakli olarak bende dahil dikkatli olmaya calisiyoruz en nihayetinde az cok elimizdeki parayi heder etmek istemeyiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tesekkur ederim, az once umraniye sanayide 50tl karsiligi yaptilar tahmini 15dk surdu.

KM yükseltme talebini ustaya ilettiğinizde, ustanın yüzünde oluşan ifadeyi merak ettim :D :D 

Bu arada örnek davranışınızdan ötürü sizi tebrik ederim  :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

KM yükseltme talebini ustaya ilettiğinizde, ustanın yüzünde oluşan ifadeyi merak ettim :D :D

Bu arada örnek davranışınızdan ötürü sizi tebrik ederim  :bravo:  :bravo:

usta: buyrun hoşgeldiniz,kilometre ayarı mı ?

Çağdaş: evet,kilometrem 57.000 de,bunu 102.000 yapalım

usta: Nöy?

Çağdaş: kilometreyi diyorum,yükseltelim

usta: kim?   :crazy:  :crazy: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

usta: buyrun hoşgeldiniz,kilometre ayarı mı ?

Çağdaş: evet,kilometrem 57.000 de,bunu 102.000 yapalım

usta: Nöy?

Çağdaş: kilometreyi diyorum,yükseltelim

usta: kim?   :crazy:  :crazy:

Sonra oğlum oradan az kuru,pilav söyle müşteri aç galiba :D :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Acikcasi ustanin dedikleri artik tum galerilerin hemen hemen ellerinde bu km programinin oldugu, sanayiye sadece gercek anlamda kmsi sikintili olanlarin geldigiydi, dusurmek icin gelenlerde elinde gosterge ile gelip ikinci el gosterge aldim bunun yuksek benimki sukadardi diyip dusurtuyorlarmis gunahlari boynuna.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...