İçeriğe Yönlendir

Lastik Sibop Kesti.

Hüseyin Maviş

Recommended Posts

Hüseyin Maviş

Bugün mazot almaya gittim. İstasyona gelmişken lastiklerin havasını kontrol edeyim dedim. Sağ ön lastiğin havasını tamamladım, hava hortumunu geri çekince sibobun iç kısmı elimde kaldı. Hava tamamen boşalmadan geri taktım. Görevli, istasyonda lastikçi olmadığını söyleyince 4-5 cm. tel ile sibobu sağlamlaştırıp en yakın lastikçiye korka korka gittim. Lastikçi 15 TL. ye değiştirdi. "Sibopların her yıl değişmesi gerekiyor" dedi. Mahalle lastikçisi bir adet siboba 15 TL. isteyince sessizce uzaklaştım. Zaten yeni lastik alınca siboplar bedavadan 3,5 yıl önce değişmişti. Kışlık lastikleri taktırırken diğer 3 sibobu da kendi lastikçime değiştirtirim. 

Soru şu: Sibopları her yıl değiştiren var mı aramızda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam geçmiş olsun.

Geçen yıla kadar tek jant üzerinde kışlık ve yazlık değişimi yaptırıyordum,her söküldüğünde değiştiriyordu lastikçi.

Ha önceden böyle bir olay yokken,lastiklerde değişim olmadığı için hiç değiştirmiyordum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunla Geçmiş olsun.

Lastikçi değişirse bile belki değiştiğini merak edenlerin bile olduğunu pek sanmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Servis 45000 de triger değişecek der lastikçi sibop değişecek der :D hay Allahım ya en iyisi hersene arabayı değiştirmek sanırım :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yazlık lastiğe geçerken değiştiririm, bir kez çürümüş sibop yüzünden lastik indi sonra değiştirmeye başladım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

benimde 2 hafta önce başıma geldi. araç durduğu yerde iken subab yarılmıştı. subabtan olduğunun farkına üşengeçlik yapıp tamir kitini sıkmaya başlamam ile olmuştu. mecburen kullanılmış bir istepnem var artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çelik sibop kullanıyorum. Lastikleri değişiminden değişime değiştiririm ancak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynısı başıma geldi 2 senelik lastikde çürümüş sibob ve elimde kaldı bende stepne ile gittim zaten sibobu değiştim 1 hafta sonuna da 4 lastik değiştim :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gerek yok her sene değişmesine. Kontrolü yapılır gerekirse değişir. Zaten çürümeye yüz tutan hemen belli eder kendini..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Ben de iki seferdir değiştiriyorum, lastikçi çıkarıyor bak abi çatlamış değişmesi lazım diyor ve değiştiriyor, lastikçiyi değiştirmiştim bu defa kaliteli takmışlardı kışlıklara geçerken bakalım ne olacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi serviste lastikleri değiştirtim sibobları çelik yapalım dedi yap dedim sonra abi değiştirmedim fabrikadan çıkışta çelik üstü silikonluydu bunlar çok sağlam dedi değiştirmedi 3 yaşında araç düşün çelik sibob taktır abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bende de sık virajlı bir yolda (afyon kırka) gece 2,5 da sağ ön lastikte sibop kesti, tenha bir yoldu 10-15 araç geçtiyse sadece kocaman 01 plakalı bir tır durdu yapılacak bir şey var mı diye sordu.. benim araba da 01 plakaydı ama bagaj açıkdı görmesi çok zor, bilmeden durduğunu sanıyorum sonra selam vererek geçtim, benim plakayı görünce içinden yabancıya durmamışım demiştir ..  buradan tüm Adanalılara Selam olsun.. :=)

yaz-kış lastikleri değişiminde bizim burada siboplar ücretli olarak değişiyor, yani bunu belirten bir yazı var.. hatta tanesi 10 liraydı sanırım... her sene bence de gerek yok lastiklerin değişimin de bence yeterli olacaktır... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben lastiği zor tamir ettiriyorum, hele sibop çok zor. Haftalarca lastikteki vida ile gezdim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim siboblar geçen sene lastikler değişirken değişmedi maalesef , geçen sefer uzun yola çıkarken hava basarken kenarı kırıldı. 2 ay idare ettim, geçen 4 ünü değiştirelim dedim 120 lira dedi lastikci [emoji33] öne ya dedim 100 yapalim falan dedi. Birini 25 e degistirdim geçtim. Nette baktım 4 tane çelik sibop 30 liraymis.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de çelik sibop taktırıp kafası rahat edenlerdenim. Aralarında çok az fiyat farkı oluyor.

Tahminimce en az 5 yıl gider.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Benim siboblar geçen sene lastikler değişirken değişmedi maalesef , geçen sefer uzun yola çıkarken hava basarken kenarı kırıldı. 2 ay idare ettim, geçen 4 ünü değiştirelim dedim 120 lira dedi lastikci [emoji33] öne ya dedim 100 yapalim falan dedi. Birini 25 e degistirdim geçtim. Nette baktım 4 tane çelik sibop 30 liraymis.

lastik alınır o fiyata, adresi verin de kazayla düşmeyelim adamın eline.. :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sultanbeyli bosna bulvarı shell karşısı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...