İçeriğe Yönlendir

Hasar Danışma Ve Değer Kaybı Davası Hk.

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Abilerim,kardeşlerim herkese merhaba,

Dün Ankara Gata'da abimin yaşadığı durum hakkında sizlere danışmak istiyorum.

Dün iş çıkışında aracıyla çıkış kapısına geldiğinde tam geçişi sırasında güvenlik görevlileri yere gömülü olan beton bariyeri kaldırmışlar ve aracımızın altı hasar almış şuan araç serviste.Başta anlamadık nası oldu vs. demişler sonrasında da güvenlik müdürü durumu kabul etmiş tatbikat yapıyorduk demiş tabi trafiği kesmeyi unutmuş ......cocukları.Şimdi biz bu güvenlik firmasına değer kaybı davası açmak istiyoruz bu konu hakkında detaylı bilgisi olan varsa aydınlatabilirmi ? Şimdiden çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden korusun.Değer kaybı davası bildiğim kadarıyla trafik sigortasından alınıyor artık öncelikle aracınızı yaptırıyorsunuz daha sonra aldığınız faturalarla başka bir ekspere gidip hasar davası dosyası oluşturmasını istiyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
can lafcı

Güvenlik şirketi konuyla ilgili tutanak tuttu mu. Ya da siz tutunuz mu eksper baktı mı vs bir çok soru geldi aklıma. Genel olarak şöyle bir bilgi verebilirim. Aracın yaptırılması ile ilgili masraflar ve değer kaybından doğan zararınızı güvenlik şirketine dava açarak tahsil etmeniz mümkün. Ancak dava açıldığında şirket inkar edecektir. O yüzden şu aşamada mümkün olan delilleri toplamak herhangi bir boşluk bırakmamak gerek. Bunun için araç yaptırılmadan hasar tespiti yaptırmak faydalı olacaktır. Araç yaptırıldı ise fatura vs gibi belgeler işe yarayacaktır. Aslında pek çok ayrıntı var. Geçmiş olsun. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz. telefonum 0544 309 2005. yardımcı olmaya çalışırım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
can lafcı

Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden korusun.Değer kaybı davası bildiğim kadarıyla trafik sigortasından alınıyor artık öncelikle aracınızı yaptırıyorsunuz daha sonra aldığınız faturalarla başka bir ekspere gidip hasar davası dosyası oluşturmasını istiyorsunuz.

Evet Hasan Bey'in dediği gibi poliçeye göre bazı şirketler ödeme yapabiliyor. Bunu da sigortacınıza sorun mutlaka. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Geçmiş olsun tekrar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Can bey numaranızı abime versem sizi arasa olurmu acaba çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.. Aracı o anda hareket ettirmeyip polis çağırıp bir rapor tutturmak size çok şey kazandırırdı. Çevreden de 1-2 şahit iş tamamdı.. Ancak şu durumda şirket burada olmadı falan diyebilir. Ancak kamera kaydı varsa ki büyük oalsılıkla vardır bunları talep edebilirsiniz. Tabii mahkeme boyutunda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
can lafcı

Can bey numaranızı abime versem sizi arasa olurmu acaba çok teşekkürler.

elbette

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

Ayhan abi şahitler ve kamera kaydı elimizde var güvenlik müdüründende yazılı imzalı sorumlunun kendileri olduğu bir yazı alacağız.Can bey numaranızı ilettim çok teşekkürler tekrar.

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin
(düzenlendi)

Bildigim kadariyla deger kaybi olan kazalarda karsi tarafin sigortasinca mahkemelerin vermis oldugu emsal kararlar neticesinde odeme yapiliyor. Tabi kaza tespit tutanagi tramerden kusur oranini gosterir çıktı (kusur oranina gore deger kaybi alinabiliyor karsi taraf % 80kusurluysa toplam deger kaybinin % 80ini alabiliyorsunuz) araci yaptirdiginiza dair faturalar trafik policeleri ruhsat ve ehliyetler genel deliller. Ancak sizin olayda tek tarafli bir durum var o an yapilabilecek en guzel sey polisi arayip tutanak tutturmakti. Akabinde de sanirim güvenlik sirketine mahkemeye basvurarak deger kaybi davasi acmaniz gerekecek

tarihinde Ömer Lütfi Şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kaskonuz varsa sigortalik bir islem var ancak deger kaybi kaskodan alinmaz zaten. Her halukarda mahkemelik bir durum olacaktir. Burada trafik sigortasi kullanilacak bir durum yok.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ömer Lütfi Şahin

Iki gun once eksperimle gorustum ve deger kaybi olayinde yeni duzenlemelere gidildigini hatta kendisinde bununla ilgili seminere katildigini deger kaybinda Vidalı parcalarin kayip kapsamina alinmadigi yeni bir duzenleme yapildigini soyledi. Su durumda ki sordugumda bagaj kapagini degistirdiler dedim kapsam dışı dedi şok oldum arabanin vidasiz aksami var mi? Ancak duzenlemeye ankara ve istanbul barolarından itiraz davalari açıldığını soyledi. Bilgisi olan var mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

değer kaybı hesap formülü 1 haziranda yayınlandı.Oprada değer kaybına dahil idi. sonradan düzenlenme geldi mi bilmiyorum.

vidalı denen ön çamurluk kapur kapılar bagaj. arka çamurluk marşibley şase vidaszı mesela. vidalılar: sökülüp takılabilir parçalar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Kaskonuz varsa sigortalik bir islem var ancak deger kaybi kaskodan alinmaz zaten. Her halukarda mahkemelik bir durum olacaktir. Burada trafik sigortasi kullanilacak bir durum yok.

Saygilarimla.

Evren Bey merhaba. Ağustos ayında aracıma arkadan çarparak maddi hasarlı bir kazaya neden olan aracın trafik sigortasına (Ergo Sigorta),  aracın tüm işlemleri bittikten ve dosyası kapandıktan sonra eksper tarafından değer kaybı dosyası hazırlattım ve gönderdim. Aracım kendi kasko sigortamdan (Axa Sigorta) yapıldı ve tutar karşı sigortaya rücu edildi. Araçta arka tampon tamir gördü, bagaj kapağı boyandı ve aracın 3 parça yapıştırma marka yazıları yenilendi. Eksper 2400 tl + 236 tl eksperlik ücreti olan 2636 tl.lik bir dosya hazırladı. Biraz önce akıbetini sormak için Ergo Sigorta yetkilisini aradım, bana dosyamın red edildiğini, gerekçesinin mail adresime gönderileceğini söyledi ve mail adresimi istedi. Şuan maili bekliyorum. Karşı taraf %100 kusurlu olduğuna göre değer kaybı dosyası neden red edilmiş olabilir? Bu durumda ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hasar danışmanı arkadaşımla görüştüm. Sigorta Tahkim Kuruluna müracaat ederiz dedi. Bakalım mail ile bildirilecek olan gerekçeyi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Hasar danışmanı arkadaşımla görüştüm. Sigorta Tahkim Kuruluna müracaat ederiz dedi. Bakalım mail ile bildirilecek olan gerekçeyi bekliyorum.

Bende tahkim kurulu olarak biliyorum. Ayni hasar tazmini olayi bende de var suan beklemedeyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende tahkim kurulu olarak biliyorum. Ayni hasar tazmini olayi bende de var suan beklemedeyim.

Sizin dosyanın red edilme gerekçesi nedir, bildirdiler mi?

Yorum bağlantısı

Sebep onemli. Her parcanin deger kaybi olmayabiliyor demislerdi ama hem yeni bir uygulama hem de uzmanlik alanim hasar olmadigi icin yanlis bilgi vermek istemem. Cevap gelince yorumlamak/yorumlatmak daha dogru olur.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Sizin dosyanın red edilme gerekçesi nedir, bildirdiler mi?

Ben daha basvurmadim benim araca bakan eksperim hasar tazmini ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu vidali parcalarin kapsama alinmadigi soyledi. (Gecen senelerde vidali parcalar kapsamdaymis, sigorta sirketleri tazmin konusunda maddi zarar gormeye baslayinca yeni duzenlemeye gidilmis sanırım) Hal böyle olunca alacak oldugumuz tazminat da cok dusuyor 6binlik hasardan 2bin anca çıkıyor. Eksper karara itiraz yapildigini biraz bekleyelim sonuca gore hareket ederiz diyor ondan beklemedeyim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...