İçeriğe Yönlendir

Jetta Mı, Leon Mu?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Arkadaşlar yeğenim iki araç arasında kara veremiyor bende sizlere sorayım dedim. Artıları eksileri neler olur, birde Vw Amerikada sorun yaşadı yakın bir zamanda Türkiyede ki serilerde de aynı sorun oldu mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2013-hatasiz-boyasiz-ekstrali-1.2-tsi-comfortline-227802012/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-fr-1.4-tsi-140-hp-211621042/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hem donanım hem de motor olarak seat önde. Ben olsam düşünmezdim bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

Jetta'nın sahibikm.de 25 kuruş yakıyor demiş bu değerler doğrumudur acaba?

tarihinde Hayrettin Bahadir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

biri firmaya diğeri gezmeye yrar. Türkiye de öyle bir ceza kesecek merci yok kaldı ki vw nin sorunu global lokal da değil

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıt oranını bilemem. Ama jetta kasasının 1.2 tsi dahi olsa az yakmayacağına eminim.

Ben olsam şu durumda VAG grubuna hiç yaklaşmazdım. Ben de Skoda sahibiyim ancak VAG a karşı güvenim kayboldu. Ortada bır aldatmaca var. Belki araçlar geri bile çagirilabilir. Herhangi bir marka olabilir ancak VAG asla.

Güven kaybı yaşamanızı gerektirecek ne yaptı ki? Başka markalar nelerle oynuyor, emisyon bunun yanında sıfır ;)

Kısaca şunu sorayım: 18milyar dolar ceza yerine aynı suç için 18bin dolar ceza deselerdi, kaale alır mıydınız?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ses yalıtımı ve malzeme kalitesi leonda zayıf . jetta o konuda 2 tık yukarda onun haricinde leonda acayip deli giden bi motor var asfaltı kazıyor tabiri caizse. jettadaki 1.2 tsi motor o kasaya güçsüz gibi gözüksede bence iyi çekiyor. ben olsam jettayı alırım ama vereceğim max 55 olurdu . kayınçom 2 sene oldu yada olmadı 2012 model 21bin kmde 40bintlye almıştı . tabi araçlara gelen zamları göz önünde bulundurursak bu istenen rakam aslında normal gibi ama gene 59 bin çok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Diger firmalar emisyon oranlarini düsürebilmek icin milyonlarca dolar ArGe harcamasi yaparken Volkswagen bu durumu hileli bir yazilimla yapiyorsa ben burada sorun görüyorum. Hele ABD de slogan olarak 'clean diesel' kullaniyorsa kendimi iyice kandirilmis hissederim. Sahsen bu durumda olsam emisyon degerini saglayamiyorsam, bu degerleri saglamak icin daha fazla yatirim yapar ya da bu isi becereb bir firmadan dizel motor tedarik yolunu secerdim. Ben burada cok buyuk bir ahlak sorunu goruyorum.

Ticarette ahlak, ancak esnaf adamda olabilir. Büyük firmalar çoktan uzaklaştı bundan...

Peki şunu sorayım, VW gelse dese ki, 1.6 motorlarda da oynadık, aracınızı ne yaparsınız?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben olsam şu durumda VAG grubuna hiç yaklaşmazdım. Ben de Skoda sahibiyim ancak VAG a karşı güvenim kayboldu. Ortada bır aldatmaca var. Belki araçlar geri bile çagirilabilir. Herhangi bir marka olabilir ancak VAG asla.

Türkiye'de hiç bir kaybı olmaz. 1 aya kalmaz hepsi unutulur.

Sani Bey, açıkcası para kazanmanın da bir ahlakı oldugunu düşünüyorum. Ahlak coktan bitti dersek bu tür aldatmacalar için geniş bir alan bırakmış oluyoruz. Zaten DSG sorunlarindan dolayi Volkswagene karsi tutumum olumlu degil. Belki de tutumlarim bu tarz düsünmeme neden oluyor. 1, 6 motorla da oynandigini düsünüyorum. Motorumun gerekli standartlara uyumunun saglanmasini talep ederim, eger mumkun degilse (ekonomik imkanlarim el verirse hemen, eger el vermezse en kisa zamanda) daha ahlakli calisan bir marka ile degistiririm.

Peki dsg sorunu olduğu halde yok sattımı. Hala piyasada dsg vw prim görüyor mu?

Bunu sen ben düşünürüz. Alan alıyor. Binen biniyor.

Şu anda 2.0 passatın çıkardığı gazları zaten bindiğimiz bir çok araç çıkarıyordur. Ancak yeni çıkan Euro 4-5-6 normlarına uymadığı için ceza aldı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben olsam ikisinide almam o fiyatlara dizel focus alınır hem az yakar hemde canavar gibi motoru var

Mesela Benim açtığım bir satılık focus ilanı vardı forumda galiba ilan süresi bitti ama hala satılık. 59000tl titanium smart paket.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ticarette ahlak, ancak esnaf adamda olabilir. Büyük firmalar çoktan uzaklaştı bundan...

Peki şunu sorayım, VW gelse dese ki, 1.6 motorlarda da oynadık, aracınızı ne yaparsınız?

1.6 tdi li araç kullanıyorum. Ben aracıma bişey yapmam ama, devletimden benim aldatılmışlığımı telafi edecek bir eylem hareket beklerim. Güven kaybolunca, benim aklıma şu geliyor. Amerika'yı işleten bizi niye işletmesin. Emisyon değerini düşürmek için harcayacağı milyar dolarlar yerine çook daha ucuza bir yazılımla mış gibi yapmak sahtekarlığın daniskasıdır. Her ne kadar ülkemizde emisyon değerleri çok fazla bişey ifade etmese de, devlet olarak 1. sınıf olduğumuzu gösterecek bir adım beklerim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Arkadaşlar yeğenim iki araç arasında kara veremiyor bende sizlere sorayım dedim. Artıları eksileri neler olur, birde Vw Amerikada sorun yaşadı yakın bir zamanda Türkiyede ki serilerde de aynı sorun oldu mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2013-hatasiz-boyasiz-ekstrali-1.2-tsi-comfortline-227802012/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-leon-fr-1.4-tsi-140-hp-211621042/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Konu sapmış ancak Hayrettin Abi karar vermesi zor bir soru sormuşsun. :) Emin ol karar veremedim. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Konu sapmış ancak Hayrettin Abi karar vermesi zor bir soru sormuşsun. :) Emin ol karar veremedim. :)

Genelde konuları ben Trollerdim ama bu sefer benim konu gitti :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

4 ay önce arkadaşımın 2012  1,4 tsi highline  siyah  30 000km jettasını 56 000tl ye sattık. Sıfır almıştık  nokta boya vs yoktu .1,2 tsi çekişte çok kötü değil ama o değerlerde yakmadığını  biliyorum.

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Genelde konuları ben Trollerdim ama bu sefer benim konu gitti :)

En azından konu ile ilgili konuşuldu [emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik debriyaj gibi kullanmak yardımcı oluyor şanzımana

vesile ile 120 bine kadar debriyajı da bir ara dğeişmek lazım zaten ömrü bitiyor

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Kusura bakmayın konuyu baltaladım ama dsg muhabbetı donunce yazmak ıstedım.Bizdede 2012 model a3 1.6 tdı stronıc arac var. 7 ileri cıft kavrama dıye gecen otomatık bır sanzıman var.Bızdekı sanzımanda sanırım dsg oluyor.Bızım araclardakı sanzımandada sorun var mı?

Tesekkurler

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

Amcam yeni aldigi 1.2 tsi Polo'sunu emisyon hilesi olayindan sonra satiliga cikardi.

Hisseleri deger kaybediyor, batar, batmasa da ucuza satmaya baslar zarar falan ederim, piyasasi dusmeden elden cikarayim diyor. Amcam gibi dusunecek tonla adam vardir. Sirf batarsa elde patlamasin diye herkes satmaya kalkarsa o anlamsiz piyasasi biter.

Elinde vw olanlari bilemem ama su an icin yenisini almak cok akillica degil.

Ayrica burada mevzu artik emisyon falan degil, nitelikli dolandiricilik. Adam katalogda vadettigi emisyon degerini vermiyor, bunu bir de yazilimla sakliyor. Bu haliyle bile bindigimiz eski nesil araclardan daha az cevreyi kirletiyor olabilir. Ama dedigim gibi, mevzu tuketiciyi aldatmak. Bence bir dava acilsa, ayipli mal diye iade talep edilse haktir. Hem emsal de teskil eder.

Bu arada; Ikinci Dunya Savasi'nin intikami hala devam ediyor. Dunyanin gunah kecisi Almanlar. Sanki bu gibi hileleri hurdalari bir tek Almanlar yapiyor. Alti kazinsa kim bilir neler cikacak sektorde. Hem de bu isi patlatan yuksek hacim cenneti ABD ise mevzu daha da manidar.

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

En azından konu ile ilgili konuşuldu [emoji23][emoji23][emoji23]

Ben daha köü yapıyorum dimi hocam? Ama uslanıyorum yavaş yavaş  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Jetta tercih ederdim..Ancak linkini verdiğiniz araç biraz pahalı gibi..Sanki VW emisyonda manipülasyon yaptıysa Seat da Skoda da Bentley de Lamborghini de yapmadımı :D Bunların tespiti an meselesi..ancak yaşadığımız ülkeyi unutmayalım..Gas Auto da olsa VW VW'dir..biraz daha uygun fiyatlı Jetta alınır bence..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kusura bakmayın konuyu baltaladım ama dsg muhabbetı donunce yazmak ıstedım.Bizdede 2012 model a3 1.6 tdı stronıc arac var. 7 ileri cıft kavrama dıye gecen otomatık bır sanzıman var.Bızdekı sanzımanda sanırım dsg oluyor.Bızım araclardakı sanzımandada sorun var mı?

Tesekkurler

tdi da yoğun trafikte maneule alın fazla ısınmasın ilk kalkışta debriyaj süresi uzun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Mümkün değil. Arkadaşımda var 50-55 kr. yaktığını söylüyor. Ama araba iyi gidiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...