İçeriğe Yönlendir

195 60 15 Den 195 65 15 E Geciş Nasil Olur

Oğuzhan Han

Recommended Posts

Oğuzhan Han

195 60 15 den 195 65 15 e geciş nasil olur acaba...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Araç benim degil akrabamin. Gecis sebebi fiyat...

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

hiçbirşey farketmezsiniz, focus mk1 aracımızda yazlıkla 195/65/15 kışlıklar 60/15 hiçbir farkını görmedim. Yanak kalınlaşacağından süspansiyon açısından daha rahat bile edersiniz, yalnız yol tutuşu ve yakıt tüketimine gözle görülemicek miktarda dezavantajı olabilir.

Yorum bağlantısı
israfil yanık

benim fusionumda da 195 65 15 var ancak aracın orijinal ölçüleri 60 15 suan üstündeki lastikler kötü o yüzden değiştirecem. ve orijinal ölçüye geçecem. yol tutuşunu ve yakıtı bariz etkilediğini biliyorum. ayrıca araç lastik ebadı hesaplama programlarındada bir lastik yüzde 3 eksi avantaj yada yüzde 3 artı avantaj olarak hesaplanır. 60 15 ile 65 15 i kıyaslayıp ölçüm yaptığınızda yüzde 3 olumsuzlaşıyor buda yakıtın artışı ve yol tutuşunun olumsuz etkilenmesi demektir. bence herzaman orijinal ölçüdür. tabi bazı lastikler bazı araçlar için daha iyi olabilir. benim fusionum için orjinali makbul.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
israfil yanık

oponeo.com da güzel bir program var alternatif lastik ebatlarını buluyor. 205 55 15 alternatif arasında ancak fiyatları pek farklı değil 60 15 e göre.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

hiçbirşey farketmezsiniz, focus mk1 aracımızda yazlıkla 195/65/15 kışlıklar 60/15 hiçbir farkını görmedim. Yanak kalınlaşacağından süspansiyon açısından daha rahat bile edersiniz, yalnız yol tutuşu ve yakıt tüketimine gözle görülemicek miktarda dezavantajı olabilir.

%2.5-3 limitini aşıyor sonuç güvensiz

http://kolayoto.com/lastik-uzmani/lastik-olcusu-hesaplama.html

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...