İçeriğe Yönlendir

Ne Yaptın Volkswagen Emisyon Skandalı

Cemal Cangöner

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Arkadaşımda 2013 ocakta aldığı golf 7 1.2 tsi dsg var bir sorun yok diyor şanzımanda  belki vardır ama farkında olmayabilir çünkü arabadan çok anlayan birisi değil ve ilk otomatik aracı abi

Her dsg'de sorun yok zaten.Sanayi üretiminde yada bazı şirketlerin üretim faaliyetlerinde çalıştığı iş koluna göre tespit ettikleri bir hata oranı vardır. %1 - 0,5 yada 0,1 gibi hatta japonların bir zamanlar hedefleri sıfır hata ile üretim yapmaktı.Dsg'de bu oran nedir bilemiyorum ama oldukça yüksek sanki % 5 - 10 var gibi. Bana görede doğuş bunların parasını önceden peşin tahsil ediyor sonrada iyiniyet garantisi adı altında değişim yapıyor ve müşteri daha çok mutlu ediliyor. Vw müşteri ve kar odaklı çalışan bir firma. Her kesime her ölçüde ucuz yada pahalı araç satıyor alan kendini sınıf atlamış hissine kapılıyor motor yağı bile özel deyip dsg faktöründende korkan tüketiciye bir ufak giydirmede kendi servislerinde yapıyor sonrada iyiniyet adı altında bir şeyler yapıldımı millet kendini premium sanıp iyicine mutluk delisi oluyor. dikkat et bu aracın yağı bile özel der kullanıcılar yani insanlar bununla bile arabaların ve özellikle kendilerini mutlu hissediyorlar. bu pazarlama taktiğini orta sınıfa hitap eden dünyada kaç firma becerebilimiştir sence ? Halbuki o yağın hiç bir özelliği yoktur(kullanılan yağ 5-30 castrol edge'dir ama yanındaki kod bölümünde vw için varil ile üretilenlere 1-2 farklı rakam/harf basılır piyasaya sürülenden bir fark oluşması için yada mobil 1 5-30 esp ) ama bence adamlara helal olsun demekten başka diyebileceğim hiç bir şey yok. Adamdaki cesaretin yada süzme eşşekliğin büyüklüğüne baksana çevre için felaket ölçüsünde olabilecek 11 milyon araca 1 2 yada 3 yıl değil tam 7 yıl hileli yazılım ile piyasaya sürme cesaretini gösteriyorlar umurlarında bile değil.

Merhaba arkadaşlar.

İster istemez kafama takılan bir soruyu da sorayım. 

"Bu olay Ford veya başka markalarda da olabilir mi?" Bizim araçların yazılımını da Bosch yapıyor.

Vw yaparsa diğerleri neden yapmasınki ?

Bu arada milletimizde o kadar duyarsız değilmiş :)http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/10/01/vwe-bir-darbe-de-tuketici-davalarindan

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beklenen bir gelişme vesile ile sorun şu: emisyon test kuruluşunun bir prosedürü var. bu prosedürde yolda gazlayınca emisyon ölçümü yok. ana sorun burada.

mesela bir kaza ile 5 yıldız ncap li bir araba parmaparça olsa... bunun için ceza kesmek gibi bu iş.

çevreci yakıt aranıyorsa: LPG

pilli arabalar değil... yazalım buraya belki seneye dönüp bakarız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bizim veletlerle valizleri vereuyim sen getir baysıkılınla.. ben gider otelde baklerim :keyifli:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ulen arada yine gebzeye giydirilmiş. 50 kere dedim ocakbaşındaki ustaya. Bacaya filtre koy göze batıyoz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Cifter

Merhaba arkadaşlar.

İster istemez kafama takılan bir soruyu da sorayım. 

"Bu olay Ford veya başka markalarda da olabilir mi?" Bizim araçların yazılımını da Bosch yapıyor.

Ford Almanya'da da üretim yapmakla birlikte Amerikan şirketi, benzer sahtekarlık vakasının olma ihtimali epey düşük. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Çözüm bu das bicycle :)

e2ed1a066addcfb2e566af912bd4a3c0.jpg

Mert araç çok tatlı ama jantlar da bir o kadar çirkin duruyor, bu konu üzerine fikirlerini alalım bence.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mert araç çok tatlı ama jantlar da bir o kadar çirkin duruyor, bu konu üzerine fikirlerini alalım bence.

Bence aracin jantlar cok güzel duruyor ama ön tekerlegin oradaki turuncu mu desem kirmizi mi desem o ponpona benzeyen seyler pek yakismamis ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Orjinal derken vw nin jantlarından bahsediyorsun sanırım. Marka jant alabilirsin, vossen, bbs gibi markaların çok güzel modelleri var. Tabi zevkler tartışılmaz. Kendi kişisel görüşümü belirttim.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bana ford dan şöyle bir mail geldi

591906df52130fbfcf5f86d57d29e216.jpg

ford vw bu hatasını kullanmaya başladı demekki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

VW'de durumlar:

https://www.youtube.com/watch?v=bVcZVlPCk28

araç 2014 aralık model. 2015 ocaktan itibaren gelenlerde 15 alaşımlı jant standart oldu. Jant kapaklarının tasarımı kötü. Makyajsız kasalardaki jant kapakları güzel aracı daha kaslı gösteriyor. İleride jant orjinal jant bulursam takacağım. Vw de sanayide hep replika var. Kullanan çok ama ben karşıyım replikaya. Pederin honda jazzında 16 jant var fabrika çıkışlı aracı çok güzel gösteriyor. Poloda da 16 ya geçerim çünkü 17 lerde yanak 40 olması gerekiyor ki Eskişehir gibi yerde 40 yanak çok büyük sıkıntı.

Sahibinden'e bak, ikinci el al. Ben öyle yapmıştım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aferim Jim Farley e. bunu çay içerken tartışalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Başkan yardımcısı bildiri yapmış,sıkıntı yok [emoji23]

481cbf027fdf505854a8a6830c3baa51.jpg

hakan ben olsam senin yerinde bir daha ford almam. Sana gönderdikleri yazıda senin ismin yok. Bana ismimle göndermişler. [emoji41]
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Benim aracım LPG li ve zaten çevreci diye mesaj gelmemiş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

hakan ben olsam senin yerinde bir daha ford almam. Sana gönderdikleri yazıda senin ismin yok. Bana ismimle göndermişler. [emoji41]

Kahretsin :) satıyorum :)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kahretsin :) satıyorum :)

o güzelliğe kıyma. Forumun en güzel focusu bence. [emoji106]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

o güzelliğe kıyma. Forumun en güzel focusu bence. [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

VW bayilerine uğrayan var mı? Acaba Türkiye'de satışları hala aynı hızda devam ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok teşekkürler.

Şaka yapmıştım zaten :)

Gardaşım kulvarlarımız farklı,bir kaç resim atsam buraya kimin arabası kurtulmak ister anket yapabiliriz [emoji23][emoji23][emoji23]

Diyeceğimi dedim ben [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...