İçeriğe Yönlendir

Vites Geçişlerinde Vuruntu

Altan Onuk

Recommended Posts

Altan Onuk

Arkadaşlar baskı balata bittiği için sanayide bir usta baskı balatayı değiştirdi fakat vites geçişlerinde hafif bir kemikleşme sorunu var biraz tıkırtılı geçtiğini hissediyorum.şimdi hemen soru gelecektir debriyaja tam basıyor musun diye tabi ki debriyaja tam basip vites değiştiriyorum.Araçtaki sorunlar tam olarak

1) vites geçişleri baskı balata değiştikten sonra bir miktar kemikli geçmeye başladı

2) vites attıktan sonra debriyajdan ayağı çekip gaza basınca araçta vuruntu gibi böyle hafif güm diye bir ses çıkıyor.araç oldukça konforsuz bir hale geldi sebebini anlayamadım

sorun ne olabilir 

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Şanzımana müdahale olmadıysa vites geçişlerinde bir değişiklik olmaz, bir ihtimal şanzıman yağını eksik koymuş olabilirler.

Vuruntu olayıda volantdan kaynaklanıyor olabilir, volant tornalandı mı ya da değişti mi?

Yorum bağlantısı
Altan Onuk

Şanzımana müdahale olmadıysa vites geçişlerinde bir değişiklik olmaz, bir ihtimal şanzıman yağını eksik koymuş olabilirler.

Vuruntu olayıda volantdan kaynaklanıyor olabilir, volant tornalandı mı ya da değişti mi?

Volant tornalandı hocam.siz şimdi böyle söyleyince sanki tekrar masrafa girecekmişim gibi hissettim kendimi :(

Yorum bağlantısı
Altan Onuk

Bence öncelikle şanzıman yağını kontrol ettirin, servis ne marka debriyaj taktı?

sanayide tanıdık ustaya yaptırdık.üstündekiyle aynı marka taktım dedi.850 lira gibi bir fiyata baskı balata komple değiştirdi.volantı da tornaladığını söyledi.kalitesiz bir mal kullanmasından olabilir mi?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

sanayide tanıdık ustaya yaptırdık.üstündekiyle aynı marka taktım dedi.850 lira gibi bir fiyata baskı balata komple değiştirdi.volantı da tornaladığını söyledi.kalitesiz bir mal kullanmasından olabilir mi?

Balatayı çaktırmış olabilir, oda kavrama esnasında vuruntu yapar. Ustanızı tenzih ederim ama ben artık gözümle görmeden yaptırmıyorum hiç bir işimi. Parçayı kendim orjinal olarak alır ustanın önüne koyarım, başında bekleyip işçiliğini ödeyip çıkarım. Söylediklerim bir olasılık sadece siz yine içinizi karartmayın, ustanıza gidip durumu anlatın, çözüm bulsun. Az para değil sonuçta

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Altan Onuk

Balatayı çaktırmış olabilir, oda kavrama esnasında vuruntu yapar. Ustanızı tenzih ederim ama ben artık gözümle görmeden yaptırmıyorum hiç bir işimi. Parçayı kendim orjinal olarak alır ustanın önüne koyarım, başında bekleyip işçiliğini ödeyip çıkarım. Söylediklerim bir olasılık sadece siz yine içinizi karartmayın, ustanıza gidip durumu anlatın, çözüm bulsun. Az para değil sonuçta

hocam ben parçayı kendim almak istiyorum diyordum.hatta luk marka kavrama alacaktım ama işte biz kendi parçacımızdan alıyoruz ucuz alıyoruz vs denildi ben de internetten güven olmaz deyip deyip bu adamlara bıraktım.en iyisi haklısınız ben adamlara gideyim.gelişmeleri buradan tekrar yazarım.çok teşekkür ederim ilginize

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

yada yanlış kalınlıkta yağ

Motor kulaklarını da kontrol ettirin..

şanzıman kulağını kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

75w90 şanzıman yağı konması gerekiyor farklı kalınlıkta yağ konduysa ondan kemikleşme olabilir.. Vuruntu içinde şanzıman alt takozuna ve motor kulaklarına bakılmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...