İçeriğe Yönlendir

2007 Fiesta Mazot Geri Kaçırma Sorunu

VOLKAN YAVUZALP

Recommended Posts

Serkan Toker

:D

sendeki tırt, bu iyi gider demesin sakın :D

Arkadaşın problemi sisteme hava girmesi, ben pompaya zerre ihrimal vermiyorum..

Hocam araba çalışırken şeffaf hortumları gözlediğinizde hava kabarcığı görünüyor mu bakabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hocam araba çalışırken şeffaf hortumları gözlediğinizde hava kabarcığı görünüyor mu bakabilir misiniz ?

Bende aynı şeyi düşünüyorum ama yakıt hattı sağlam diyor, bu arada bende vakvak a gelen hortumlarda hep hava olur, bu kısımda oluyor biraz, pompalayıp doldursanda zamanla yine baloncuklar oluyor...

Yorum bağlantısı
VOLKAN YAVUZALP

Hocam araba çalışırken şeffaf hortumları gözlediğinizde hava kabarcığı görünüyor mu bakabilir misiniz

az da olsa var evet zaten ilk başta orakda hava olunca diğer aracla değişti benimkini ondada vardı hava az bişey çalışırken ama çalıştı ilk marşta  

serumlama yapan ustada sisteme havanın pompadan girdigini söylüyor yada ben öyle anlıyorum pompaya direk bağladım hava geliyor dedi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Borularda hava kabarcığı olur, fakat çalışırken bunlar sabit durur, sen baktır bakalım, şuan varsayımlar üzerine boş konuşuyoruz birazda...

Yorum bağlantısı
VOLKAN YAVUZALP

bir saniye şimdi aklıma geldi  deneme amaçlı  elcikli hortum setini değiştirdiğimiz tarihte mazot pompa müşürü ( heralde adı buydu) onuda değişmişlerdi diğer araçla  söylemek istedim  burası  küçük yer olduğu için herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor aslında   arabam kaç gündür ustada   söktü taktı kesin çözüm yoksa para da yok diyor ücretde istemiyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu durumda pompa ve rail müşürlerinide değişip dene istersen, rail müşürü mazot filtresinin altında zor yerde biraz...

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fahrettin Doğdu
VOLKAN YAVUZALP yazdı:

Herkese hayırlı günler öncelikle milletimizin başı sağolsun Şehitlerimize allahtan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum
2007 fiesta 115 binde aracim var bundan 4 ay öncesine kadar herşey gayet iyi idi aracının yağ bakımını yaptırmaya her zaman gittiğim ustaya gittim değişimden bi kaç gün sonra araç ilk marsda çalışmadı 2. Marsda uzun kalınca çalıştı haliyle devam eden günlerde araç uzun sure (1 hafta ) park halinde kalınca ilk mar
sda çalışmamaya başladi
1 mazot filtresinden olabilir dediler filtreyi değiştirdi
2 arkadaşımın aynı model fiestasindan elcilikli mazot hortumunu birbiriyle degistik onunki çalıştı benimki gene calismadi (her iki araç 3-5 gün bekledikten sonra)
3 enjektorlerde kaçak olmadığı tespit edildi

Şamandıra geliş gidiş hortumları kontrol edildi problem yok artık ben de üstada yildik ama aracın sıkıntısını bulamadı araç uzun sure çalışmazsa ilk marsta almıyor bazen ilk marsta alıyor sonra geri istop ediyor ama 1-2 gün beklemeyle bisey olmuyor arabanin cekisinde dusme yok usta inat etti pompadan olup olmadığını anlamak için serumlama yapicam dedi sağolsun para da istemiyor ama sizlerden de yardım bekliyorum şimdiden sagolun

Aradan baya vakit geçmiş ama birebir aynı sorun var hocam benim fiesta'da da. 2006 model 1.4 tdci. Aynı şekil kışlık bakımı yaptırdıktan bir gün sonra başladı. Bakımda mazot filtresi de değişmişti. Çalıştırdıktan 1-2 saniye sonra stop ediyor ve kaputtaki el pompasıyla pompa yapmadıkça bir daha çalışmıyor. Önü bayıra gelecek şekilde park ettiğim zaman daha çabuk hava yapıyor. Arkası yukarı gelirse yapmıyor. Sizin sorun nasıl halledilmişti acaba? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...