İçeriğe Yönlendir

Ford Focus Otomatik Vites Atiker Gold Uygulamasi

onur kant

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Şehir içi nasıl yaptınız ortalamayı ilginç hızlı trafik sanırım. Ben uzun yolda benzinde ortalama 120 km ile yol bilg. 7.5 görmüştüm. Aracınız mk2 mi 3 mu

Benim araç Civic. Trafik ışıklarındaki yeşil dalgayı kullanmaya gayret gösteririm. Çok fazla agresif kullanmıyorum, trafik olarak dur kalk trafiği olmak kaydıyla düz yolda kullanıyorum. Aracımın yakıtından çok şikayetçi değilim. Genel itibariyle hızım 60-70 km/h bandında. Devir 1500 gibi. 

Tavsiyem, çok sakin kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben şehir içinde günlük 5km yapıyorum 300 metre civarı yarısı dik yokus gidiyorum geri kalan yolda 40 - 50 km hızla gidiyorum. Honda motoru daha ekonomik şehir içinde ozellikle

Yorum bağlantısı

Birdahaki arabamı kesinlikle dizel otomatik alacağım ülkemizde yakıt çok pahalı keşke hibrit otolar yaygınlaşsa ve fiyat olarakta tabi makul değerlere gelmeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben şehir içinde günlük 5km yapıyorum 300 metre civarı yarısı dik yokus gidiyorum geri kalan yolda 40 - 50 km hızla gidiyorum. Honda motoru daha ekonomik şehir içinde ozellikle

Honda motoru demeyelim şanzumanı daha ekonomik diyelim. [emoji6]

Manuel olsa ikisi de aynı yakar düşüncesindeyim.

Birdahaki arabamı kesinlikle dizel otomatik alacağım ülkemizde yakıt çok pahalı keşke hibrit otolar yaygınlaşsa ve fiyat olarakta tabi makul değerlere gelmeli

Dizel otomatik güzel tercih ancak 5 km yolda dizel yine çok yakar. Dizel motor ısındıktan sonra ekonomik. Aksi takdirde o da sizi memnun etmez.

Ama performans olarak ve uzun yolda sizi memnun eder.

Benim araç Civic. Trafik ışıklarındaki yeşil dalgayı kullanmaya gayret gösteririm. Çok fazla agresif kullanmıyorum, trafik olarak dur kalk trafiği olmak kaydıyla düz yolda kullanıyorum. Aracımın yakıtından çok şikayetçi değilim. Genel itibariyle hızım 60-70 km/h bandında. Devir 1500 gibi.

Tavsiyem, çok sakin kullanın.

Şayet performanslı kullanıp vtec açsa [emoji6]
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şayet performanslı kullanıp vtec açsa [emoji6]

I-Mid ekranda "Sen doldur ben içerim" yazısı çıkıyor :D

Manuel daha ekonomik değerler veriyor, 2010 manueli 2 sene kullandım, 5,6 lt ortalama tüketimi gördüğüm olmuştu şehir içinde (çok çok sağır kullanmıştım). 

Yorum bağlantısı

Şehir içi çok kısa yolum var sanırım o yüzden cok yakıyor ama lpg ustam da çok yakıyor dedi bakalım tekrar ayar yaptık nolacak

Yorum bağlantısı

1500 devirde araç kullanmak inanılmaz sıkıcı keşke tüp taktirmasaydim sırf tüpün takıldığında değsin diye az yaksın istiyorum. Focus güzel araba ancak çok yakıyor az kaçar çok yakar konforu cep yAkar

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kaya

Uzun yolda 20 krs yaktı km de. Demekki şehir içinde uğraşıcaz epey

Kaç km de kaç litre LPG Yaktı?
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

360 km yol yaptım 65 tl lik gaz aldım 1.92 den

tarihinde onur kant tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mustafa Çiçek

Ortalama 9,4 l/100km  bence hala çok. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ortalama 9,4 l/100km  bence hala çok. 

nesi cok :D 18 kurus yakmış benzin e oranl a lpg de 1veya 2 lt ekliyecen :D  fiyatı ucuz olduğundan :D  kurtarıyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Burda gaz 2,45tl. Kuruş hesabı yanıltır. Şehir dışı 9 Lt çok kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Merhaba herzaman otomatikse araç manuel araca göre /10 daha fazla yakacaktır birde otm araç eğer 4 vites ise biraz daha fazla oran olacaktır bu da önemli bir ayrıntı ama net şehir içinde araç lpg ölçümü yapılmaz en sağlıklı uzun yol ve farklı aşamalardır çünkü bunlara şehir kullanıcı motor lpg montajı markası güzergah etken sebeplerdir

Yorum bağlantısı
Misafir

Ortalama 9,4 l/100km bence hala çok.

Uzun yolda 4 ileri Focus 2,5 aracım. 110 km hız ile 7,5-8 Lt arası yakardı. Yaklaşık 1-1,5 TL fazla yakıyor aracınız...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...