İçeriğe Yönlendir

Fusion Korna Sorunu

Recep Mura

Recommended Posts

Recep Mura

Değerli arkadaşlar bir sünnet cemiyetinde konvoyda kornaya direksiyon simidinin iki tarafından koordineli bir şekilde peşpeşe basınca bir müddet sonra sesi kesildi, nefesi yetmedi:(( Bir daha da çalmadı. sigortayı kontrol ettim normal gözüküyor. Açıkçası kornanın nerede olduğunu da bulamadım. Fusionlarda kornanın tam olarak nerede olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim en azından kontrol edeyim. Korna muhtemelen patladı diye düşünüyorum başka nereden kaynaklanabilir sorun sizce. Eğer patladıysa nasıl bir korna önerirsiniz.

Yorum bağlantısı

Ön plakanın arkasında olmalı,Focuslarda öyle.Orjinal kornanında 150 lira gibi bir fiyatı var.

Korna kablosuna müdahale ile daha ucuz kornalarda bulabilirsiniz.

Mesela; Seger korna alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Değerli arkadaşlar bir sünnet cemiyetinde konvoyda kornaya direksiyon simidinin iki tarafından koordineli bir şekilde peşpeşe basınca bir müddet sonra sesi kesildi, nefesi yetmedi:(( Bir daha da çalmadı. sigortayı kontrol ettim normal gözüküyor. Açıkçası kornanın nerede olduğunu da bulamadım. Fusionlarda kornanın tam olarak nerede olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim en azından kontrol edeyim. Korna muhtemelen patladı diye düşünüyorum başka nereden kaynaklanabilir sorun sizce. Eğer patladıysa nasıl bir korna önerirsiniz.

fıestada  sol farın altındaydı sanırım

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bayağı farklıymış, orjinal olmayanı veya seger marka taksak uyar mı? 

Orjinal ürün stokta da yokmuş zaten....

Yorum bağlantısı

Bayağı farklıymış, orjinal olmayanı veya seger marka taksak uyar mı? 

Orjinal ürün stokta da yokmuş zaten....

Ben o linki bilgi açısından verdim size,başka sitelerede bakabilirsiniz tabiki.

Yan sanayi veya seger marka takarsanızda sıkıntı olmaz,ama alacaksanız seger markayı tavsiye ederim size.

http://tr.seger.com/urun-detay.asp?id=2&uid=5

Yine de firma ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz,Forumumuz aracılığı ile aradığınızı söylemeyi unutmayınız.

65b.png

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Çok iyi olur bana hangisinin daha uygun olduğunu belirtirseniz direkt ondan temin etmeye çalışırım...Eğer çok teferruatlı bir şey değilse kendim de (yerini tabii bulabilirsem) söküp takabilirsem kendim halletmeyi düşünüyorum. Çünkü ne zaman ustaya gitsem başka sorunlar çıkabiliyor başıma...

Yorum bağlantısı
Yasin Gökcan

Yasin Bey;

Fiyatları ne kadar ?

Fiyat bilgisi malesef yok elimde. 

Çok iyi olur bana hangisinin daha uygun olduğunu belirtirseniz direkt ondan temin etmeye çalışırım...Eğer çok teferruatlı bir şey değilse kendim de (yerini tabii bulabilirsem) söküp takabilirsem kendim halletmeyi düşünüyorum. Çünkü ne zaman ustaya gitsem başka sorunlar çıkabiliyor başıma...

Birinci linkteki ürünün soketlisini bulursanız daha performanslı ve güçlü bir üründür.

Montajı kendiniz yapabilirsiniz. Bir somun söküp takacaksınız ve bir soket. Hepsi bu. Kornanın konumu önemli tabi, tam nerede onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Çok teşekkür ederim önce yerini bulup nasıl olduğunu anlamalı ve ona uygun bir korna alıp takmalı sanırım birebir uyumlu bulursam rahatlıkla değiştirebilirim...

Yorum bağlantısı
Yasin Gökcan

Fusion da sol farı sökünce tam altında şaseye bağlı halde olması lazım.

Yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Fusion da sol farı sökünce tam altında şaseye bağlı halde olması lazım.

Yanlış hatırlamıyorsam.

Sol farı sökmeden ulaşma imkanı olmaz mı acaba? Kaş yapayım derken göz çıkarmayayım...

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

recep bey fusionda far sökme 3 tane vidaya bakıyor ben çok söktüm:)

Sol farı sökmeden ulaşma imkanı olmaz mı acaba? Kaş yapayım derken göz çıkarmayayım...

aynen sol veya sağ farı sökünce görürsünüz zaten 

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Teşekkürler o zaman uygun bir zamanda deneyeyim, far önemli ama 3 vidayla hallolacaksa sorun yok....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korcan Güneş

bende de aynı sorun olmuştu zamanla calmaya calısıyor ama calınmıyordu sonra tamamen kesildi. elektrikci bir arkadasa götürdüm korna calmıyor büyük sıkıntı trafikte. arkadaş baktı düdüğü gitmiş dedi 3 tl ye bir düdük taktı düzeldi. takarken farı sökmeden takmıştı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Mura

bende de aynı sorun olmuştu zamanla calmaya calısıyor ama calınmıyordu sonra tamamen kesildi. elektrikci bir arkadasa götürdüm korna calmıyor büyük sıkıntı trafikte. arkadaş baktı düdüğü gitmiş dedi 3 tl ye bir düdük taktı düzeldi. takarken farı sökmeden takmıştı.

Düdük derken, kornanın bir parçası mı? Benimkinden uzun süredir hiçbir ses çıkmıyor çok kullanmam ama olmayınca tedirgin oluyorum acil ve önemli durumlar için...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar sonunda kornanın yerini tespit ettim, söylendiği gibi sol farın hemen alt tarafında. Açıkçası oraya rahat ulaşabilmek için biraz el yatkınlığı gerekiyor veya farı sökmek gerekiyor. Maalesef ben cesaret edemedim ve ustaya götürdüm 20 TL ye değiştirdi kornayı. Açıkçası taktığı kornayı tam göremedim ama değişik bir ses gibi geldi ya yeni olduğundan yada farklı ses tipi olduğundan neyse benzer problemler yaşayanlar için bilgi ve resim paylaşmak istedim....

6nftf1y.jpg?2

wD2oc6Y.jpg?1

hxtgv8d.jpg?1

hVg3kuU.jpg?1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...