İçeriğe Yönlendir

Lastik Tamir Kiti Hk.

İsmail Pınar 2

Recommended Posts

İsmail Pınar 2

8 Ağustos c.tesi günü şehirlerarası yolda giderken ön taraftan titreme geldi inip baktığımda sağ ön lastiğin indiğini gördüm stepnem olmadığı için lastik tamir kitini kullandım ve yola devam ettim. 3 gün boyunca lastikte herhangi bir inme olmadı. Uzun yola gideceğim için lastiği yaptırmak istedim ama gittiğim 2 lastikçide patlak filan bulamadı ve lastik tamiratı filan yapmadılar. Ne yapmalıyım arkadaşlar. Bir de bu ürünler lastiğe zarar veriyor mu.

Yorum bağlantısı

8 Ağustos c.tesi günü şehirlerarası yolda giderken ön taraftan titreme geldi inip baktığımda sağ ön lastiğin indiğini gördüm stepnem olmadığı için lastik tamir kitini kullandım ve yola devam ettim. 3 gün boyunca lastikte herhangi bir inme olmadı. Uzun yola gideceğim için lastiği yaptırmak istedim ama gittiğim 2 lastikçide patlak filan bulamadı ve lastik tamiratı filan yapmadılar. Ne yapmalıyım arkadaşlar. Bir de bu ürünler lastiğe zarar veriyor mu.

İsmail Bey:

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Tamir kiti içerisindeki madde deliği bulup kapatıyor. Yoğun bir maddedir. Lastikçi noktayı bulup o maddeyi sökmeli ve yama yapmalı. Sonradan tekrar balans yapmalısınız. O ağırlık balans bozuyor çünkü

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Lastiği janttan ayırıp mı kontrol ettilier. Tamir kitleri geçici çözümdür.Kullanıldıktan sonra en yakın lastikçiye gidilip lastiğin o kitin kalıntılarından arındırılıp tamir edilmesi gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

Lastikçiye gittiğimde durumu anlattım Önce ful hava basıldı havuzda bakıldı kaçak yoktu sonra lastik, janttan sökülüp içinde ki sıvı temizlendi içi iyice silindi görünürde herhangi bir batık bir cisim yoktu janta takılıp tekrar şişirildi ama hala kaçak yok. Yani herhangi bir tamirat yapılmadı. Uzun yola gideceğim için güvenemiyorum. Sanırım bir kez daha farklı bir lastikçiye gidip baktıracağım bulamazlarsa o lastiği arka tarafa taktıracağım. 

Yorum bağlantısı

Zaten kaçak olmaz ki o tamir kiti doldurmuştur deliği? Lastik içinde katılaşmış madde aramaları lazım onu sökmeleri lazım başka lastikçiye baktırın. Tamir kiti kullandığınızı bastıra bastıra söyleyin

Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

Araç park halindeydi yola çıktım ve bu durum oluştu acaba birisi mi indirdi bilemiyorum. Vida filan batmış olsa tamiratı yapılsa içim rahat edecek. Sibopa bakıldı Ahmet bey onda bir sorun yok. 

Bende öyle düşünüyorum Ozan bey iyice gözle içten kontrol edilip bulunabilirse tamir edilmesi getiriyor. İyi bir ustaya baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

İsmail,

Park halinde indirilmiş olabilir.

Ben o kiti kullandıktan sonra lastikçi temizleyip hemen buldu patlak yeri.

Lastiği söktürüp baktırmışsın bence çok da kurcalama.

Ayrıca arkaya takma fikri doğru değil. Arka lastik patlaması bilinenin aksine daha tehlikelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

İsmail,

Park halinde indirilmiş olabilir.

Ben o kiti kullandıktan sonra lastikçi temizleyip hemen buldu patlak yeri.

Lastiği söktürüp baktırmışsın bence çok da kurcalama.

Ayrıca arkaya takma fikri doğru değil. Arka lastik patlaması bilinenin aksine daha tehlikelidir.

virajda araba savrulması etkisi yaratır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

virajda araba savrulması etkisi yaratır.

Hikmet hocam düz yolda bile savurur takla attırır Allah korusun, arka olduğu için müdahale çok işe yaramıyor.

Ön olsa çekme yapar kol kuvveti ile düzeltilebilir belki...

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Ön teker patlaması daha tehlikelidir diye biliyorum , direksiyon ön teker kordinasyonu açısından . 

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hikmet hocam düz yolda bile savurur takla attırır Allah korusun, arka olduğu için müdahale çok işe yaramıyor.

Ön olsa çekme yapar kol kuvveti ile düzeltilebilir belki..

Gürkan Bey, aslında "virajda  araba savrulması  etkisi "gibi  demek isteemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

aklınıza yatmıyorsa 1 adet lastik alın..150-200 lira için riske etmeye değmez..sonuçları vahim çünkü patlamış lastiğin..

geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...