İçeriğe Yönlendir

Dezenfektasyon Hakkında

Burak Beykurt

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş

Burak Bey ozon sadece antimikrobial özelliği olan bir madde ve bunun ötesinde bir fayda sağlamaz. Koku açısından bir değişiklik göremezsiniz. Eğer kokunun kaynağı havalandırma sistemi ise benim 6 ayda bir uyguladığım Würth spreyler var kesinlikle tavsiye ederim. 

https://shop.wurth.com.tr/klima-temizleme-spreyi-300ml

hem koku hem de dezenfeksiyon amaçlı kullanışlı bir ürün. Yaklaşık 1 ay kadar her araca binişinizde fresh bir koku veriyor...

Merhaba Cem Bey, kullanım tarifesini okudum.

.....(Uygulama:

Klima tesisatını ve havalandırmayı kapatın.

Püskürtme hortumunu kondens suyu çıkış borusuna yerleştirin (bkz. Katalog Sayfası).

Kutunun yarısını (yaklaşık 30 sn. kadar) püskürtün. Kutu içeriği yaklaşık 2 kullanım için yeterlidir.

Çözülen kirler sorunsuz olarak akıp gider.

Uygulamadan sonra klimayı yeniden çalıştırmak için en az 10 dakika bekleyiniz.::::::::::)

Ama işin doğrusunu isterseniz anlayamadım. Kısaca hortum nereye takılacak ve nelere dikkat etmemiz gerekecek. teşekkürler. 

Yorum bağlantısı

Merhaba Cem Bey, kullanım tarifesini okudum.

.....(Uygulama:

Klima tesisatını ve havalandırmayı kapatın.

Püskürtme hortumunu kondens suyu çıkış borusuna yerleştirin (bkz. Katalog Sayfası).

Kutunun yarısını (yaklaşık 30 sn. kadar) püskürtün. Kutu içeriği yaklaşık 2 kullanım için yeterlidir.

Çözülen kirler sorunsuz olarak akıp gider.

Uygulamadan sonra klimayı yeniden çalıştırmak için en az 10 dakika bekleyiniz.::::::::: :)

Ama işin doğrusunu isterseniz anlayamadım. Kısaca hortum nereye takılacak ve nelere dikkat etmemiz gerekecek. teşekkürler. 

Uzun bir hortumu var,iyice çalkaladıktan sonra klima hava çıkış kanallarından gittiği yere kadar hortumu uzatıp 30 saniye boyunca sıkın.her kanal için ayrı ayrı bu işlemi uygulayın.sonrasında da söylediği şekilde klimayı çalıştırın.

Biz de kullandık bu şekilde Hakan abi uygulamasını yapmıştı benim arabada

Bi dakika bu farklı sanırım kondens suyu çıkış borusu demiş , okumamışım

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

o sizin ter kokusu dediğiniz şey arabaya dökülmüş süt kokusudur..daha önce başıma geldi..iğrenç bişey ne kadar bastırmaya çalışırsanız çalışın aynı ter gibi keskin keskin kokar..döşemelerin sökülüp protein temizleyici bir sprey vardı iyice temizlenmesi lazım..

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Iki tur koku arabadan cikmaz derler. Sut kokusu ve kan kokusu... korkuymak gibi olmasin ama diseme sungerine kadar inmis bir lekelenme var sanirim.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Uzun bir hortumu var,iyice çalkaladıktan sonra klima hava çıkış kanallarından gittiği yere kadar hortumu uzatıp 30 saniye boyunca sıkın.her kanal için ayrı ayrı bu işlemi uygulayın.sonrasında da söylediği şekilde klimayı çalıştırın.

Biz de kullandık bu şekilde Hakan abi uygulamasını yapmıştı benim arabada

Bi dakika bu farklı sanırım kondens suyu çıkış borusu demiş , okumamışım

Öğrendiğim kadarı ile klima çalıştığı sürece arabanın altından bir su akar, o (klima suyunda olduğu gibi)suyun aktığı hortum veya boruya kondens suyu çıkış borusu deniyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...