İçeriğe Yönlendir

Geçen Sene Aldığım Ve Yeni Sattığım Araç Pert Kayıtlıymış

Osman Yıldırım

Recommended Posts

Osman Yıldırım

Merhabalar

geçen sene temmuz ayında aldığım arabamı param ucu ucuna yettiği için kasko yaptırmadım

Meğerse aracımda pert kaydı varmış. Arabamı geçen hafta sattım ve satıcı kasko yaptırmak isteyince gerçek ortaya çıktı

Şimdi sattığım kişiden arabayı geri alıcam sanırım ama benim  aracı bana satana bir yaptırımım olabilir mi?

Aracı alalı bir seneye geçti malesef :(

Teşekkürler

İyi günler

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Yapılacak bişey yok sanırım.. Geri alacaksınız ve daha düşük bir miktara satarken pert kayıtlı olduğunu söyleyerek satılacak, yada o şekilde binilecek.

Yorum bağlantısı
Osman Yıldırım
(düzenlendi)

Yapılacak bişey yok sanırım.. Geri alacaksınız ve daha düşük bir miktara satarken pert kayıtlı olduğunu söyleyerek satılacak, yada o şekilde binilecek.

Merhabalar,

Bu kişisel yorumunuz mu yoksa hukuksal bir dayanağı bir örneği var mı ona göre işin üzerine gitmek istiyorum

Teşekkürler

tarihinde Osman Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Merhabalar,

Bu kişisel yorumunuz mu yoksa hukuksal bir dayanağı bir örneği var mı ona göre işin üzerine gitmek istiyorum

Teşekkürler

Kişisel ve yaşanan birkaç olaya şahit olduğumdan mütevellit yorumumdur. Geçen sene aracı şahıstan mı, galeriden mi almıştınız?

Yorum bağlantısı

Alıcı noterde imza atarken her şeyi kabul etmiş sayılır, yani siz arabayı geri almasanız bile size hukuki bir yaptırımda bulunamaz. Doğal olarak sizde aldığınız şahısa bir şey yapamazsınız. Ama etik olan geri almaktır veya bir miktar daha para vererek anlaşmaktır.

Yorum bağlantısı

Yüzbin defadır söylüyorum. Bu pert araçlar sigortacıların zararlarını azaltmak için devlet destekli şekilde yeniden trafiğe çıktığı müddetçe vatandaşlarımızın başı ağrıyacaktır. Pert araç hurda araçtır. Hurdalığa gitmelidir. Yeniden trafiğe çıkmamalıdır. Devletimiz sigorta şirketlerini koruyacağına, vatandaşı koruyarak, sigorta şirketlerinin, araçları yeniden satışa çıkartabilmelerine engel olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Merhabalar

geçen sene temmuz ayında aldığım arabamı param ucu ucuna yettiği için kasko yaptırmadım

Meğerse aracımda pert kaydı varmış. Arabamı geçen hafta sattım ve satıcı kasko yaptırmak isteyince gerçek ortaya çıktı

Şimdi sattığım kişiden arabayı geri alıcam sanırım ama benim  aracı bana satana bir yaptırımım olabilir mi?

Aracı alalı bir seneye geçti malesef :(

Teşekkürler

İyi günler

bu yorumuma bir çok forumdaş kızacaktır ancak siz alırken bi hata yapmışsınız aracı sorgulatmamışsınız pert kaydını bilmeden almışsınız satarkende bunu bilmeden satmışsınız alan arkadaşta sizin gibi hata yaparak almadan önce pert kaydı varmı yok mu kontrol etmemiş ben olsam aracı geri almam sonuçta bile bile satmadınız almadan önce kontrol ettirseydi...

Yorum bağlantısı
Can Ergül

Biz ağır hasarlı aracımızı piyasası 26-27 iken 23'den ilana koyup 22 bine sattık, telefonla araç için aradıklarında da bu durumu söyledik. Arabanın sadece alttan hasarı vardı şanzıman değişmişti. Ustası da arabada boya olmadığını teyit edip iyi araba al bunu diye onay verdi. Bu beyefendi 2 hafta sonra bizi arayıp kayıt varmış ben bilmiyodum, arabanızı geri alın dedi. Biz kabul etmedik ve telefon görüşmelerinde hasarla ilgili bilgi verdiğimizi söyledik. Güzellikle almıyorsanız dava açacağım dedi. Tamam dedik, üç sene oldu bize herhangi bir mahkeme celbi gelmedi. Gelseydi de muhtemelen kazanırdık.

Yorum bağlantısı
Osman Yıldırım

Kişisel ve yaşanan birkaç olaya şahit olduğumdan mütevellit yorumumdur. Geçen sene aracı şahıstan mı, galeriden mi almıştınız?

şahıs

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

şahıs

Siz arabayı geri almak zorunda değilsiniz. ama "vicdanen rahat olayım beddua almayayım" diyorsanız alıp piyasanın 3-4 bin altında satarsınız.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Merak ettiğim konu siz aracı alırken sorgulama yaptınızda kayıtlarda pert görünmüyormuydu?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Merak ettiğim konu siz aracı alırken sorgulama yaptınızda kayıtlarda pert görünmüyormuydu?

Tramer kaydı temiz olan ağır hasarlı yada pert kayıtlı araba dolu piyasa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Tramer kaydı temiz olan ağır hasarlı yada pert kayıtlı araba dolu piyasa..

Kaydi temizse kaskoda problem cikmayacaktir sanırım . Ancak bazi araclarda mesaj atiyorsun kayit temiz gözüküyor , aradan bir süre geçince sürprizler ortaya çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaşlar, noterde satış yapar iken,  ayrıntılı bir şekilde yazdırın, kilometre, boya,değişen vb bunları aldığınız kişinin noter huzurunda onaylamasını mutlaka sağlayın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Yıldırım

aracı ankaradan kayınbiraderim aldığı için biraz basiret bağlanması diyelim

satıcı zenginmiş güven vermiş ustasına gitmişler

kaskoya para ayıramayavcağım içinde düşünmedim tabi baktırmayı :(

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Karşı tarafa biraz ikram da bulunun, 1-2 bin iade yapın gitsin. İade almaya yanaşmayın. Ben de böyle aldım bilmiyordum sizinle birlikte öğrendim, "ikram yapmak zorunda da değilim ama vicdanen yapıyorum"  deyin geçin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Nisan sonu yaptığım kazadan ötürü 13 bin lira hasar kaydı vardı ve 9 Temmuz'da satarken şase ve plaka sorgusunda tramerde gözükmüyordu. Alıcıyı Vw servisine ben götürdüm, faturaları kendisine verdim, computest yaptırmak yeter diyordu. Araç alırken çok dikkat etmek gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nisan sonu yaptığım kazadan ötürü 13 bin lira hasar kaydı vardı ve 9 Temmuz'da satarken şase ve plaka sorgusunda tramerde gözükmüyordu. Alıcıyı Vw servisine ben götürdüm, faturaları kendisine verdim, computest yaptırmak yeter diyordu. Araç alırken çok dikkat etmek gerekiyor.

Ankaralı'ların computest güvenine hayranım :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

daha tek aracıma alırken computest yaptırmadım.kim yapar-nasıl yapılır bilmem bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Aracı geri almak zorunda değilsiniz ki bunu sıfır araç alıp boyalı çıkan firmalar bile yapmıyor konu sizin vicdanınıza kalmış mahkemeye gitse dahi aracı kim çekme belgeli aldı ve toplattıysa o vatandaş bulunur bir şekilde ve zarar ona ödetilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

Erciyeş işyerleri sitesinde bosh servisi var yeri gelmişken ankara lı hemşehrilerime burdan duyuruyum, 150 tl fiyatı var, ama daha önce böyle araca bakan görmemişsinizdir, şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

İyi niyetinize hayran kaldım,fakat sonuçta sizde mağdursunuz,bu mağduriyetin bedelini siz ödemek zorunda da değilsiniz. Vicdan rahatlatmak adına 1-2 bin tl ikram olabilir bence de

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...