İçeriğe Yönlendir

Bozcaada Ve Ayvalık Civarı Tavsiyeleriniz?

Ömer Sezer

Recommended Posts

Ömer Sezer

Kısmetse önümüzdeki çarşamba Bursa dan yola çıkıp eşimle birlikte 3-4 günlük küçük çaplı bir tatil yapalım diyoruz. Özellikle Bozcaada yı çok merak ediyorum herkes tertemiz suyunu övüyor. Bende mutlaka ayazma plajına uğramak istiyorum. Bozcaada da 2 akşam ve Ayvalık yada civarı da 1 akşam konaklaya bileceğimiz pansiyon veya butik otel, gezilmesi gereken yerler ve yemek yiyebileceğimiz mekanlar hakkında ne önerirsiniz.? 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Geyikliye kesin gidin çok güzel bir yer, oradan da feribotla ada'ya geçersiniz. Bence ada'da denize girecekseniz akvaryum plaji inanılmaz güzeldir.. Pansiyon ve motel için o kadar çok seçenek var ki; bence siz gezerek seçin derim (Rum pansiyonları daha temiz ve daha ilgili oluyorlar)
Yemek konusunda spontane yaşamanızı tavsiye ederimkalitesiz mekan pek yok gibi zaten kalitesiz olanlar hemen belli ediyor kendisini.
Merakınız varsa eğer çarşı içinde eskici vardır o dükkanı ziyaret etmenizi öneririm çok değişik ve güzel şeyler var. Birde şaraphaneleri ziyaret edebilirsiniz Değişik mistik bir gezi oluyor.
Ama dönüşte feribot saatlerine dikkat edin derim, çok kalabalık oluyor hem güneşin altında çok sıra beklememek için hareket saatinden en az yarım saat öncesinden sıraya giriniz.
İyi tatiller  :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çevik

Ben de şu an oralardayim. Gerçi ben her sene geliyorum. Kauinpederin yazılı var altinolukta o civarı gezme imkanımız oldu epeydir. Bu sene en guzel deniz kadırga koyunda bence uğrayın. Assos ve kadirgayi bi görün. Bozcaadaya da haftaiçi gideceğiz.

Plajda Kum seviyorsan Bozcaada ve sarimsakli plajları tavsiye edebilirim. Altınoluk merkez Akçay falan bitmiş durumda hem kalabalık hem denizi iyi değil.

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Bozcaada'da sardunya otel de kaldım gayet güzeldi fakat muadili bir çok yer var.Genel olarak ada esnafı biraz şımarık ve tek gecelik konaklamalardan hoşlanmıyorlar.Üzüm bağları,koylar,şaraphaneler rüzgar gülleri yoğun olarak ziyaretçi çekiyor.Ada dönüşü direk Ezine'den gitmek yerine Geyikli,Tavaklı,Gülpınar (Babakale) Sokakağzı, Sivrice ,Assos ,Kadırga Koyu güzergahını takip ederek Ayvalık yoluna çıkabilirsiniz.Ayvalık'ta Günebakan Taliani,pansiyon yada Mavi pansiyon tercih edilebilir.Ayvalık'ta denize girmek için Badavut Sarımsaklı'ya göre daha sakindir.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Kısmetse önümüzdeki çarşamba Bursa dan yola çıkıp eşimle birlikte 3-4 günlük küçük çaplı bir tatil yapalım diyoruz. Özellikle Bozcaada yı çok merak ediyorum herkes tertemiz suyunu övüyor. Bende mutlaka ayazma plajına uğramak istiyorum. Bozcaada da 2 akşam ve Ayvalık yada civarı da 1 akşam konaklaya bileceğimiz pansiyon veya butik otel, gezilmesi gereken yerler ve yemek yiyebileceğimiz mekanlar hakkında ne önerirsiniz.? 

Yerinizde olsam Ayvalık yerine Bozcaada ve Gökçeada tatilini tercih ederdim.Gökçeada,Bozcaada kadar turistik değil ama bence görülmesi gereken bir yer doğası denizi yeşilliği balığı üzümü vs. her şey güzel :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bozcaada'da sezon içinde otellerde yer bulabilmek imkansız gibi. Günübirlik gidilip dönülecek şekilde planlama yapmanızı öneririm.

Geyikli-Bozcaada arası vapur seferi var ama araçla da gitmenizi önermem dönüşte vapur kuyruğunda ızdırap çekersiniz.

Dolmuşlar var plajlara düzenli sefer yapıyor. Plajlarda şezlong falan var.

Bu sıcaklarda araçla adanın doğasının da gezilebileceğini düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sezer

öncelikle tavsiye de bulunan herkese tşkler en azından kafam da fikirler oluştu ;)

Geyikliye kesin gidin çok güzel bir yer, oradan da feribotla ada'ya geçersiniz. Bence ada'da denize girecekseniz akvaryum plaji inanılmaz güzeldir.. Pansiyon ve motel için o kadar çok seçenek var ki; bence siz gezerek seçin derim (Rum pansiyonları daha temiz ve daha ilgili oluyorlar)
Yemek konusunda spontane yaşamanızı tavsiye ederim kalitesiz mekan pek yok gibi zaten kalitesiz olanlar hemen belli ediyor kendisini.
Merakınız varsa eğer çarşı içinde eskici vardır o dükkanı ziyaret etmenizi öneririm çok değişik ve güzel şeyler var. Birde şaraphaneleri ziyaret edebilirsiniz Değişik mistik bir gezi oluyor.
Ama dönüşte feribot saatlerine dikkat edin derim, çok kalabalık oluyor hem güneşin altında çok sıra beklememek için hareket saatinden en az yarım saat öncesinden sıraya giriniz.
İyi tatiller  :)

aynen abi geyikli den feribot ile geçmeyi düşünüyorum dönüş ile ilgili hayli uyarı olmuş oyüzden dönüşte feribota extra önem vermem gerekecek sanırım.. ayazma,habbele, akvaryum koyu gitmeyi düşündüğüm yerler arasında tşkler ;)

Ben de şu an oralardayim. Gerçi ben her sene geliyorum. Kayınpederin yazılı var altinolukta o civarı gezme imkanımız oldu epeydir. Bu sene en guzel deniz kadırga koyunda bence uğrayın. Assos ve kadirgayi bi görün. Bozcaadaya da haftaiçi gideceğiz.
Plajda Kum seviyorsan Bozcaada ve sarimsakli plajları tavsiye edebilirim. Altınoluk merkez Akçay falan bitmiş durumda hem kalabalık hem denizi iyi değil.

inş fırsatımız olursa tüm plajları gezmeyi planlıyorum hocam tabi alışkın olmadığımız suyun soğukluğuna dayanabildiğimiz sürece :)

Bozcaada'da sardunya otel de kaldım gayet güzeldi fakat muadili bir çok yer var.Genel olarak ada esnafı biraz şımarık ve tek gecelik konaklamalardan hoşlanmıyorlar.Üzüm bağları,koylar,şaraphaneler rüzgar gülleri yoğun olarak ziyaretçi çekiyor.Ada dönüşü direk Ezine'den gitmek yerine Geyikli,Tavaklı,Gülpınar (Babakale) Sokakağzı, Sivrice ,Assos ,Kadırga Koyu güzergahını takip ederek Ayvalık yoluna çıkabilirsiniz.Ayvalık'ta Günebakan Taliani,pansiyon yada Mavi pansiyon tercih edilebilir.Ayvalık'ta denize girmek için Badavut Sarımsaklı'ya göre daha sakindir.

bahsettiğiniz esnafın durumu ile ilgili bir çok kişi olumsuz şey söyledi o yüzden bende eylül başı bağ bozumu festivaline denk gelen tatili öne çekerek bu tarihe aldım çünkü o dönemde fahiş fiyatlar çekiyorlar. ayvalık a gidiş için söylediğiniz güzergaha da uyucam çünkü daha önce hiç gitmedim bilmiyorum ;)

Yerinizde olsam Ayvalık yerine Bozcaada ve Gökçeada tatilini tercih ederdim.Gökçeada,Bozcaada kadar turistik değil ama bence görülmesi gereken bir yer doğası denizi yeşilliği balığı üzümü vs. her şey güzel :)

Gökçeada da öğrenci olarak yaşamış bi arkadaşımda ısrarla tavsiye etti planlarken başta gökçeadayı da dahil etmiştim fakat çanakkaleden eceabat ordan kabatepe ordan gökçeada sonra dönüşte aynı güzergahı dön ardından geyikli den bozcaada gözümde büyüdü açıkçası.. inş fırsatım olursa bi sonraki sefere tşkler ;)

Bozcaada'da sezon içinde otellerde yer bulabilmek imkansız gibi. Günübirlik gidilip dönülecek şekilde planlama yapmanızı öneririm.

Geyikli-Bozcaada arası vapur seferi var ama araçla da gitmenizi önermem dönüşte vapur kuyruğunda ızdırap çekersiniz.

Dolmuşlar var plajlara düzenli sefer yapıyor. Plajlarda şezlong falan var.

Bu sıcaklarda araçla adanın doğasının da gezilebileceğini düşünmüyorum. 

bende böyle düşündüm yani ada da araç ile çok fazla hareket etmeye izin verilmiyormuş dönüşte de vapur yoğunluğu sıkıntı oluyormuş madem öyle aracı geyikli de bırakıp öyle geçeyim dedim fakat arkadaşlarım ayazma nın merkeze biraz terste olduğunu minibüslerinde sezon yoğunluğundan dolayı aşırı kalabalık olduğunu değmeyeceğini söylediler oyüzden bu fikirden vazgeçtim..

Yorum bağlantısı

Zaman olarak bölgenin pik yaptığı aylardayız. Ayvalıkta gündüz saatleri trafik felç. Altınoluk, Akçay a göre daha sakin diyebiliriz. Bende sarımsaklı - Ayvalık arasında bulunan Tunç Otel i tavsiye edeceğim. İyi tatiller. 

http://www.ayvaliktuncotel.com/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...