İçeriğe Yönlendir

Kaç Litre Yağ Eklenmelidir

Oğuzhan Han

Recommended Posts

Oğuzhan Han

Merhaba arkadaslar. Bugun arabamin yag,hava,yag filtre ve polen filtresini degistirttim. Yagı castrol 5-30 start stop yazan yagdan koydu. Benim kafama takilan bizim araclarda 4 lt mi yoksa 4.73 lt mi konulmadi gerekli. Usta 4 lt koydu ve gostergeye bakinca max seviyesindeydi. Ford.com.tr deki kitapcikta 4.1 yaziyor. Bilgilendirirseniz memnun olurum. Aracim 2009 model ford focus titanium sedan

Yorum bağlantısı
kenan.tomris
(düzenlendi)

Büyük yağ filtresi taktıysa 4 litreden biraz fazla olması lazım başıma geldi biliyorum. Adamlar buyuk filtreyi takıyor sonra 4 lt yayı koyuyor ama motoru çalıştırmıyor çalışmayınca filtre hepsini çekmediğinden max çizgisinde kalıyor ama çalışınca, motor sonra bir bakmışsınız ki yağ yarıya inmiş derken allah diyosunuz araba yağ mı yakıyor :)

tarihinde kenan.tomris tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Bnen bundan once ozel bir ford servisinde degisim yaptirdim adamlar kesinlikle 4+1 lt almami istediler 1 lt bulamadim sagolsun zar zor bir parcavi 4 lt yi bozfuda verdi. Yag filtresi ayni buyuklukte ama. Bugun birdaha bakacagim yag cubuguna... Bu castrol un start stoplu modeli icin ne dusunuyorsunuz

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Filtre değişmizse 4 lt kesinlikle yetmez.. 4.25 ml iyi geliyor.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Araç kitapçığı 4.1 lt yazar. Yağ değişiminde 2 tip filtre var. Eğer bu filtreyi kullanıyorsanız http://www.otomert.com.tr/focus-benzinli-yag-filtresi-2005-2011-fomoco-orjinal-pmu3502 4lt yetiyor. Yok bunu taktı iseniz http://www.otomert.com.tr/focus-16-benzinli-yag-filtresi-2005-2011-orjinal-pmu3239 4.25 yağ konulması gerekiyor. Ben 1. filtre ile 4 lt 5w 30 mobil fe 3000 koydum. Yağ çubuğu max seviyede. 

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

Neden iki tip filtre var acaba?

Ellerinde hangisi varsa onu takıyorlar diş conta ve Çapı aynı boy farkı var sadece

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Bencede tek ebat olmali aslinda ben uzerinden cikanada baktim yeni takilanada ayni buyuklukte gibiler

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...