İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Sipariş tamam, Ozan 5 li yedek batarya setinden bende aldım. Sigortada yaptırdım 2$ :) şimdi sorum: toplamda 52$ gümrüğe takılma sorunu varmıdır?

Hakan dahada coşar burası

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Sipariş tamam, Ozan 5 li yedek batarya setinden bende aldım. Sigortada yaptırdım 2$ :) şimdi sorum: toplamda 52$ gümrüğe takılma sorunu varmıdır?

Hayırlı olsun abi :) bence takılmaz takılsa da 1-2 tl belki çıkar damga pulu gibi birşey
Yorum bağlantısı

Anca yaza doğru [emoji4]
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

https://www.youtube.com/watch?v=CyYOn8iQmlo&feature=youtu.be

Ama dikkat edin bu bendeki X8W modeli symanın yavaş yavaş uçurarak başlasın herşey..

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun artık yurtdışı takiplerine başlarsınız birkaç güne :) 

Gümrüğe takılmaz diye düşünüyorıum genelde üzerinde oynama yaparak gönderiyorlar

fiyatları düşük yazıyorlar ama burası türkiye ne olur ne olmaz...

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Oooo coşmuş burası :)

Geçen hafta izmirdeydim hava güzeldi, bayagi antreman yaptım.

Ankara için malesef yazı bekliyecez [emoji14]

Bu arada kardeşime syma x5c 1 aldık izmirde onuda kullandım ama benim çinlide ki performansı alamadım ;)

http://www.banggood.com/JJRC-X1-With-Brushless-Motor-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-RTF-p-1011622.html?utm_design=13&utm_source=Banggood_CJ&utm_medium=commission_junction&utm_campaign=OpenPilot&utm_content=sandy&AID=12202217&PID=3836173&SID=iijwl6b5qw0004o402ecu&source=affiliate

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Tipini beğenmedim :)

Ben jjrc nin h12c ye takıldım kamerası da çok iyi abi

Yorumlar fena

Neden bunu önerdim motorları diğer oyuncak kumandalı arabaların motorundan değil.. Peşpeşe batarya tak banamısın demezz..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yarın bunları terörist görür mis gibi istediği yere plastik bombayı bırakır. Satışının yasaklanması yakındır

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Adam aşmış

Bugün yarın bir boğaz.. Dolmabahçe ve inönü stadyumu videosu yolda.. 

Track 17 adlı web sitesi yada android/ios programlarından artık takibe başlarsın :)

Hayırlı uğurlu olsun..

a1daddc742e0fb5e5932b4514ac07ea2.jpg

Kargo çıkmış yola :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugün yarın bir boğaz.. Dolmabahçe ve inönü stadyumu videosu yolda.. 

Track 17 adlı web sitesi yada android/ios programlarından artık takibe başlarsın :)

Hayırlı uğurlu olsun..

sağol abi aynen bakalım kaç günde gelicek :) 11.11 de yaptığımız alışverişte biri 10 günde gelmişti mesela bazıları bugün geldi, hala gelmeyen takipli ürünüm de var :) şans işi biraz, bi abant planım var ona gitmeden gelse güzel olacak :D

Bi de şu phantom uydu ile mi haberleşiyor?

bu kadar mesafe iyi cesaret ya :D boğaza falan çıkması,rüzgar olayı. 

Bir de sizin çekimlerde gördüğüm şu abi kafa çok hızlı dönüyor veya yan yatıyor kamera çok sarsılıyor. Bu alışkanlık ile alakalı mı? yoksa bizim cihazların yeteneği mi o kadar?

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

sağol abi aynen bakalım kaç günde gelicek :) 11.11 de yaptığımız alışverişte biri 10 günde gelmişti mesela bazıları bugün geldi, hala gelmeyen takipli ürünüm de var :) şans işi biraz, bi abant planım var ona gitmeden gelse güzel olacak :D

Bi de şu phantom uydu ile mi haberleşiyor?

bu kadar mesafe iyi cesaret ya :D boğaza falan çıkması,rüzgar olayı.

Bir de sizin çekimlerde gördüğüm şu abi kafa çok hızlı dönüyor veya yan yatıyor kamera çok sarsılıyor. Bu alışkanlık ile alakalı mı? yoksa bizim cihazların yeteneği mi o kadar?

Güzel bir detay farketmişsin aslında. Gps destekli olan drone.larda (200-250 dolar üstü cihazlar diyelim) kalkış yaptığında drone bıraktığın yerde sabit durur. Rüzgar varsa ona göre motorlara güç ileterek daima stabil durmayı hedefler. Ama bu fiyat limitinin altında, bir nevi oyucak statüsündeki bu aletlerde ise kontrol motorlara güç iletmek dışında tamamen sende. Yani syma x5'i önünde havalandırdın diyelim, eğer rüzgar varsa kapılıp gitme eyleminde olur sen kumandadan karşı güç verirsende rüzgara karşı koymaya çalışır. Bir süre sonra başarı düşeceğinden ufaktan rüzgarla yol almaya başlar. Sende motordan güç kesersen zaten inersin aleti kurtarırsın şeklinde özetleyebilirim. Yani kafa oynamalarının sebebi aleti hep görebileceğim seviyede tutmaya çalışmam aslında. Ama dji phantom ile cektiğim görüntüler kallavi büyüklükte olduğundan onları pek işleyemiyorum. Yakın zamanda düzenleme yapıp şu boğaz videolarımı paylaşacağım. (yeni laptop ve win10'a geçtiğimden montaj programlarım moviemaker'ın ötesine geçecek inşallah. Mesafede sıkıntım yok dji phantom: 1,5 - 2 km dji phantom3: 6km

Yada şöyle söyleyim son uçuşum havalat bozmadan harbiye teras kalkış ordan stadyum ordan dolmabahçe sonra dönüş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

benimkinde henüz kargo yok, senden sonra verdim, yarın benimkide yola çıkar herhalde.

Yorum bağlantısı

Vallaha ben syma'yı beğenmedim ne yalan söyliyim :)

Gps in g si geçse 300 dolardan başlıyor minimum [emoji14]

Yorum bağlantısı

abi çok olumlu yorumlar var aslında ama alışkanlık sanırım denicez bakalım :) 

gps işin içine girince cidden uçuyor, o topa giremem :D

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

abi çok olumlu yorumlar var aslında ama alışkanlık sanırım denicez bakalım :)

gps işin içine girince cidden uçuyor, o topa giremem :D

Neyseki yazdıkların kayıt oluyor  :i-ih:

2. El phantom 1 diyorummm  :good1:

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Fiyat de ozaman [emoji14]

He satmam ama kullan bir dene diye yollarım bak :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...