İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Abi içerisinde ne var ona bak, ölçüleri yazılı ;)

13.5 x 8.5 ölçüsü

canımın içi 13.5 inch ne içtin sen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

canımın içi 13.5 inch ne içtin sen :D

Abi bu cihaz giriş bir cihazdır kullanımı kolay ve oldukca sağlamdır. Syma x5c modeli diye geçer üzerinde kamera yok diye biliyorum. Üzerinde wifi.li kamerası olan modelin adı x5w diye geçer. Youtube videosundan ebatlar anlaşılır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi bu cihaz giriş bir cihazdır kullanımı kolay ve oldukca sağlamdır. Syma x5c modeli diye geçer üzerinde kamera yok diye biliyorum. Üzerinde wifi.li kamerası olan modelin adı x5w diye geçer. Youtube videosundan ebatlar anlaşılır..

kamera olduğunu yazıyor abi ama? kayıt özelliği var mı acaba 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

kamera olduğunu yazıyor abi ama? kayıt özelliği var mı acaba

Var var kayıt özelliği var evet şimdi baktım detaylıca. Kayıt yapıyor havada ama telefonuna vs.ye anlık görüntü aktarmıyor. Sen sonra hafıza kartın ile bilgisayar yada bunun gibi bir cihazda izleyebilirsin. W serisinde ise direkt kameraya bağlanıp cep telden yada tabletten kamerayı izleyebiliyorsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Var var kayıt özelliği var evet şimdi baktım detaylıca. Kayıt yapıyor havada ama telefonuna vs.ye anlık görüntü aktarmıyor. Sen sonra hafıza kartın ile bilgisayar yada bunun gibi bir cihazda izleyebilirsin. W serisinde ise direkt kameraya bağlanıp cep telden yada tabletten kamerayı izleyebiliyorsun.

Kayıt da fena değilmiş ben de şimdi biraz inceledim :) şeytan dürtüyor :)
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Kayıt da fena değilmiş ben de şimdi biraz inceledim :) şeytan dürtüyor :)

Gördüğüm kadarıyla bu kadar teknoloji ile haşır neşirsin.. Artık bir yerden başlamak lazım dimi [emoji41] [emoji576] tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Gördüğüm kadarıyla bu kadar teknoloji ile haşır neşirsin.. Artık bir yerden başlamak lazım dimi [emoji41] [emoji576]

Konuyu bilerek okumuyordum bana ek masraf çıkaracak diye, ki zaten sizler de duramamışsınız :D sonu gelmeyecek diye çekincem :D
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Konuyu bilerek okumuyordum bana ek masraf çıkaracak diye, ki zaten sizler de duramamışsınız :D sonu gelmeyecek diye çekincem :D

Orası öyle.. Hafif kaşıntıyla sürüyor bu rahatsızlık [emoji41] [emoji16]
Yorum bağlantısı

anlık görüntü aktarımlı boyutları da daha ufak olabilecek önerin var mı abi? fiyat bu seviyelerde

Yorum bağlantısı

ya da anlık görüntüyü boşverelim :) buna ek olarak altında 5li batarya ve şarj cihazı seti var onu da ekledim,ekstra ne almak lazım

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

fiyat uygun doğrumu arkadaşlar, alide 54$ dan aşağı yok kameralı

Yorum bağlantısı

abi araştırdım biraz, donanımhaberde kullananlarda var bayağı, herkes memnun ve herkesin aldığından bayağı uygun görünüyor. 5li güçlü pil seti ve şarj cihazını da ekledim 50 dolar oldu. Erkan abi ek şunları da al derse bakıp bir günaha girmeye niyetim var :D

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Katılıyorum aynen daha uygunu pek olmaz. Syma iyi bir markadır eski bir oyuncak üreticisidir. Helikopter ve bu tür quadcopterler üretiyorlar. Şuan bende bunun X8W modeli var yine forumdan Cem Işık abi'de de x8 var.. Yedek parça olarakda malum sitelerde oldukça fazla yedek bulunabilen bir tür. Onun dışında bir konuya ben yardımcı olurum zaten.

Ek olarak almanız gereken 2-3 tane yedek batarya almanız yeterli olacakdır. Zaten 5-6 batarya peş peşe ekleyip kullanırsanız motorlar sıkıntıdan patlar. Motorları yine malum sitelerde bulunuyor ama uygun olsun derseniz oradan motor ekleyip pervane ekleyebilirsiniz en büyük ihtiyaç bunlar olacak çünkü..

abi araştırdım biraz, donanımhaberde kullananlarda var bayağı, herkes memnun ve herkesin aldığından bayağı uygun görünüyor. 5li güçlü pil seti ve şarj cihazını da ekledim 50 dolar oldu. Erkan abi ek şunları da al derse bakıp bir günaha girmeye niyetim var :D

Mert yukarıda ufaktan yazmaya çalıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Katılıyorum aynen daha uygunu pek olmaz. Syma iyi bir markadır eski bir oyuncak üreticisidir. Helikopter ve bu tür quadcopterler üretiyorlar. Şuan bende bunun X8W modeli var yine forumdan Cem Işık abi'de de x8 var.. Yedek parça olarakda malum sitelerde oldukça fazla yedek bulunabilen bir tür. Onun dışında bir konuya ben yardımcı olurum zaten.

Ek olarak almanız gereken 2-3 tane yedek batarya almanız yeterli olacakdır. Zaten 5-6 batarya peş peşe ekleyip kullanırsanız motorlar sıkıntıdan patlar. Motorları yine malum sitelerde bulunuyor ama uygun olsun derseniz oradan motor ekleyip pervane ekleyebilirsiniz en büyük ihtiyaç bunlar olacak çünkü..

Mert yukarıda ufaktan yazmaya çalıştım. 

http://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_186502.html

http://www.gearbest.com/rc-model-accessories/pp_97009.html

abi sence set mi tek tek olandan 2 tane daha eklemek mi? toplu şarj cihazı olayı avantajı da var . ayrıca ileride piller ölürse de yedek olur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

http://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_186502.html

http://www.gearbest.com/rc-model-accessories/pp_97009.html

abi sence set mi tek tek olandan 2 tane daha eklemek mi? toplu şarj cihazı olayı avantajı da var . ayrıca ileride piller ölürse de yedek olur diye düşünüyorum

Tabiki set almak daha akıllıca herzaman bu tür hobi ürünlerinde bilhassa.. Başka birşey almana gerek yok bence.. Eğer var ise motor ve pervane alabilirsin hadi birşeyler daha bulduk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tabiki set almak daha akıllıca herzaman bu tür hobi ürünlerinde bilhassa.. Başka birşey almana gerek yok bence.. Eğer var ise motor ve pervane alabilirsin hadi birşeyler daha bulduk :)

pervane de ekledim abi :) şimdi paypal taksit kampanyası ile uğraşıyorum ,axess e varmış.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

pervane de ekledim abi :) şimdi paypal taksit kampanyası ile uğraşıyorum ,axess e varmış.

Bende az evvel banggood'dan 25 dalırlık bir sipariş verdim iç aksamlar ile ilgili :) Bir yerden hastalık başladımı durduramıyorsun işte..

Hayırlı olsun şimdiden..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bende az evvel banggood'dan 25 dalırlık bir sipariş verdim iç aksamlar ile ilgili :) Bir yerden hastalık başladımı durduramıyorsun işte..

Hayırlı olsun şimdiden..

devamı gelir korkusu ile vazgeçecekken aldım gitti valla :D

benim isteğim ufak tefek buluşmalarda vs video ve fotoğraf çekmek , biraz da gezinmek tabi :) kamerası zayıf geliyor ama ileride bi action cam alırsam üzerine montajlayacak yöntem de bulup öyle kullanırım sanırım ama o da taşır mı bakalım :D

d889966bb7d8fff234667d1f577db9b1.jpg

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

devamı gelir korkusu ile vazgeçecekken aldım gitti valla :D

benim isteğim ufak tefek buluşmalarda vs video ve fotoğraf çekmek , biraz da gezinmek tabi :) kamerası zayıf geliyor ama ileride bi action cam alırsam üzerine montajlayacak yöntem de bulup öyle kullanırım sanırım ama o da taşır mı bakalım :D

Elin oğlu bağlamış.. Sen daha güzelini yaparsın. Vibrasyonu önleyen cihaz "gimbal" 45$'dan başlar.. 70-80 $'a da plastik fiber olanları başlar.. üzerine bir action cam tamamdır :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Elin oğlu bağlamış.. Sen daha güzelini yaparsın. Vibrasyonu önleyen cihaz "gimbal" 45$'dan başlar.. 70-80 $'a da plastik fiber olanları başlar.. üzerine bir action cam tamamdır :=)

Oyy naptın abi :) siparişi iptal mi etsem
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Oyy naptın abi :) siparişi iptal mi etsem

Yok abi bendeki bundan değil,

Suan ki,kaçan değil yani şu ;

Siyah olanı gerçi bendeki

Erkan,

Şimdi yanlış yapıp kontrol kartı falan yakmıyım diye danışmak istiyorum :

Gimbalı çalıştırdım gimbal bu : http://www.feiyu-tech.com/products/4/

Enerjiyi verdim onda sıkıntı yok çalıştı fakat kamerayı kumanda üzerinden çevirip kontrol edebilmek için olan uçları bağlamaya gelince iş orada 5volt yazıyor tedirgin oldum. Yani bir tane youtube videosunda 5volt vermeyin o uçlara demiş voltaj gelecek noktalara takmadım. 

Resim 1 deki yere takınca bir yere sabitliyor havaya yada yere yamuk duruyor. Resim 2'deki bağlantıya cesaret edemedim.

Burda bu kadar üstad var artık uçuran uçurana :) Onlarda duramadı halen alışveriş yapıyorlar  :bravo:  :yes:  :good1:

Yorum bağlantısı

Burda bu kadar üstad var artık uçuran uçurana :) Onlarda duramadı halen alışveriş yapıyorlar :bravo::yes::good1:

Bu kötü yola ben de düştüm artk [emoji14]
Yorum bağlantısı

Oooo coşmuş burası :)

Geçen hafta izmirdeydim hava güzeldi, bayagi antreman yaptım.

Ankara için malesef yazı bekliyecez [emoji14]

Bu arada kardeşime syma x5c 1 aldık izmirde onuda kullandım ama benim çinlide ki performansı alamadım ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...