İçeriğe Yönlendir

Araç Satışı-Sattığım Araç Hasarlı Çıktı

Gürkan Gürel

Recommended Posts

Çağlar Bayur

sıfır araçta olur ayıp. değişen ne varmış sonradan gördüğü detay nedir?

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

sıfır araçta olur ayıp. değişen ne varmış sonradan gördüğü detay nedir?

sağ ön ve arka kapı, sag ve sol çamurluk değişikmış ve komple boyaliymis, araba tkla atmış, galan filan birsürü detay

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Abi yemin ederim bıktım araba olaylarından. Ben aracı geçen yıl gittim Hatay dan aldım. Adam bana arabam orjinal dedi. Plaka ve Şase sorgulattim ve kesinlikle hasar kaydı yok çıkmadı. Sonra içime iyice sinsin diye sanayiye götürdük orada araba güzel al dediler. Sadece sağ ön kapı macunlu boyalı ve yuzeysel boyalar var dedi bende zaten hasar kaydı yok nasilsa diye güvendim aldim.

Şimdi 1 yil oldu ben borclarim yüzünden satiloga çıkardım ve ilanada yazdim sanayideki adamin dediklernii. Orjinal yazmadik sonucta. Bu alan kişiye söyledim birde bak bana böyle böyle dediler başka yerinde hasar varmi yokmu bilmiyorum. Baktir arabaya dedim. Bmw servisinden 4 arkadaş geldiler baktilar bindiler test ettiler ve aldilar araci noterden verdim. 1 hafta sonra araba kusurlu diye iade edecek bana. Bu adaletmi şimdi?

Yorum bağlantısı

Aracın 5bin lirasını sonra alacak kadar muhabbetiz varsa nasıl buraya geldi olay anlamadım. Adamı tanımıyorsanız nasıl itimat ettiniz bu devirde. Aracın satışını verdikten sonra parayı veren adam dolandırıcı olsa 5bini vermez. Kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Ben zaten bizim durumlara şaşırıyorum. 5bin tl sini patronu beni aradı,ben kefilim cuma günü gel al paranı, istersen senet istersen çek vereyim dedi. Sonuçta patronu burada tanindik bir iş adamı. Güven veren bir insan. Alıcı adına kefil oldu. Oğlum gibi sevdiğim insan dedi. Alıcı başkasına satma lütfen diye diye zorla verdim birde arabayi siz düşünün

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Öncelikle çok geçmiş olsun, çok yılan hikayesine dönebilecek bir mevzu bu. Aracı siz Hatay'dan aldığınız da zaten detaylı incelememişsiniz. BMW servisinden gelenlerin görmediği, işin ehli daha iyi kişilerin incelediğinde ortaya çıkan büyük bir kaza vs. olabilir. Karşı tarafa bir işadamı kefil olduysa, cuma günü 5bintl getireceğim deyip gününde parayı verdiyse, kimseye satma ben alacam filan dediyse bu adam pek para koparacak bir tipe benzemiyor. Herkes dişinden tırnağından para biriktirip araba alıyor, kolay değil. Verdiği her kuruşun karşılığını bekliyor, hele hele ilk arabası filansa beklentisi çok büyük olduğu için karşılaşacağı her küçük sorundan dolayı aracı aldığına pişman olacaktır.

Kardeşim altın borcum vardı, 5bintl zararım var, aracı 5bintl aşağısına satıyorsan alayım benim elimde avucumda para kalmadı deyin konu kapansın. Çok alttan alıyorsunuz. Ben bu kadar sakin kalamazdım, 4 kişiye araba gösterip alan sonra da arayan birine direk "kör müsün, 1 değil 2 değil 4 kişiyle geldin" der yüzüne kapatırdım. 

Lakim tek kafama takılan, siz Hatay'da ki ustanın söylediğini yazmışsınız ilana. Adam bu söylenenlerden daha fazlasını bulup belgeler ve mahkemeye verirse, sonuç ne olur onu bilemiyorum... Size hak veriyorum ama siz başkasının yalancısı durumuna düşebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dava açması çok düşük bir olasılık bile bile lades misali lakin adam kafayı taktiysa ısrarı üzerine avukatı kaybedilecek davayı bile açabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Dava açması çok düşük bir olasılık bile bile lades misali lakin adam kafayı taktiysa ısrarı üzerine avukatı kaybedilecek davayı bile açabilir.

Neden? Adam ilan görüntülerini almışsa, ilanda atıyorum 3 parça boyalı yazıyorsa ki Hatay'da ilk alınırken ustanın söylediği ne kadar doğruysa artık, araç detaylı incelendiğin de 2 değişen 5 parça boya çıkarsa ne olacak? Kim mağdur durumuna düşüyor?

Şayet mahkemeye şu sebeple verebilir. Aracı alırken anlayan 2 ustaya gösterdim, içimde bir şüpheyle aldım, tekrar detaylı ve yetkili servise götürüp incelettiğim de kazalı olduğunu öğrendim filan... Biz forumda konu açan arkadaşımız için bütün ihtimalleri düşünelim ve savunmasını ona göre yapsın.

Böyle bir durumun içinde kalırsam aklıma gelenleri yazıyorum, tamamen beyin fırtınası. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Neden? Adam ilan görüntülerini almışsa, ilanda atıyorum 3 parça boyalı yazıyorsa ki Hatay'da ilk alınırken ustanın söylediği ne kadar doğruysa artık, araç detaylı incelendiğin de 2 değişen 5 parça boya çıkarsa ne olacak? Kim mağdur durumuna düşüyor?

Şayet mahkemeye şu sebeple verebilir. Aracı alırken anlayan 2 ustaya gösterdim, içimde bir şüpheyle aldım, tekrar detaylı ve yetkili servise götürüp incelettiğim de kazalı olduğunu öğrendim filan... Biz forumda konu açan arkadaşımız için bütün ihtimalleri düşünelim ve savunmasını ona göre yapsın.

Böyle bir durumun içinde kalırsam aklıma gelenleri yazıyorum, tamamen beyin fırtınası. 

Aracı göstermek alıcının sorumluluğu. Km düşürme ve pert kayıtlı araçların yasal içtihatları var. Ancak resmi kısıtlar yoksa diğer şeyler bence hakimin kararını değiştirmez bence. Tabi bilip te alıcıya söylememek gibi bir durum varsa o da işin vicdani boyutu. Çünkü hasar kayıtsız bir sürü pert araba dolu

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu ihtimal hep var zaten. Satimda hileli davranış, gizlenen yön, makul mantıklı ve orta zekalı üçüncü kişinin kolaylıkla farkedemeyecegi derecede hata, satış tutarında esaslı yanilma hâli yok ikinci elde rızai gerçekleştirilen noter satışı nedeniyle de tutturmasi zor ama imkansız değil. Kaldı ki satıcı "hiçbir şekilde kesinlikle" gibi net ifadelerle teminat vermemiş. Iyi düşünelim iyi olsun aynı bu şekilde kafamda felaket senaryoları var demoralize etmemek adına hiç değinmiyorum [emoji3]
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman
(düzenlendi)

Bu iş ancak sağlam bir avukata danışarak emsal davalara bakarak çözüme kavuşur. Yoksa biz hukukçu olmayanlara göre herşey çok farklı. Adam birini kasten ruhsatsız silahla yaralıyor. Ne ceza alır deriz?içerden çıkamaz deriz. Ama adam tutuksuz yargılanmak üzere saliveriliyor.mahkeme sürecek de ceza alacak da.arkadaşımızı bence kendi fikirlerimizle yaniltmayalim.amaç yaniltmak anlaminda soylemiyorum yanlis anlasilmasin.emsalleri bu işi çözer ancak.biz bişey olmaz deriz ama arabayı geri alıp karşı tarafın parasını mahkeme masraflarını ödeyip tazminat bile ödemek çıkabilir işin ucunda. Hiç birşey de olmayabilir.naçizane fikrimdir ☺

tarihinde Erhan Karaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Niye bu kadar kendinize sorun yarattınız.

Versin mahkemeye. Hiç bir halt edemez.

Nerden bileyim 1 hafta içinde

4 kapı 1 kaput 1 bagajı başka aynı model aynı marka aynı renk Arabayla değiştirmediği.

Ben boya yok biliyordum. Sen de baktırdın aldın. Eeee sonra. Başka usta da taklalı diyor. Ee hangisine inanıyorsun. Gelirken bu ustayı getireydin. Benim sorunum mu.

Çok fazla takılmayın bence. Uykunuzu kaçıracak kadar büyütmeyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Arabamda hasar kaydı ve pert kaydı yoktur yazdım ben ilana. Ni tekimde öyle kaza ve pert kayıt yok. Tertemiz. Sonuçta ben bildiklerimi yazdım ilana. Aracım orjinal gibisinden birşey yazmadım. Telefonda görüşürkende söyledim böyle böyle, bana böyle denildi ben arabadan anlamıyorum baktirin dedim. 4 tane eleman gelmiş bmw servisinden, onlar anlamayacakta benmi anlayayim? Kendi rızası ile aldı aracı. Bu durumda ben karşı tarafın yerinde olsam aynısını yapardım ama bende suçsuzum oda suçsuz. Tek hatası arabayı almadan önce expertize sokmamak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Aracı göstermek alıcının sorumluluğu. Km düşürme ve pert kayıtlı araçların yasal içtihatları var. Ancak resmi kısıtlar yoksa diğer şeyler bence hakimin kararını değiştirmez bence. Tabi bilip te alıcıya söylememek gibi bir durum varsa o da işin vicdani boyutu. Çünkü hasar kayıtsız bir sürü pert araba dolu

Aynı şeyden bahsediyorum abi, kayıt yok ama araç belki pert araç kadar ağır hasarlı. İş mahkemeye gittikten sonra bilir kişi için servisten belge vs. istenebilir, bu araç böyle mi diye. Umarım bizim düşündüğümüz gibi sonuçlanır... 

Bu ihtimal hep var zaten. Satimda hileli davranış, gizlenen yön, makul mantıklı ve orta zekalı üçüncü kişinin kolaylıkla farkedemeyecegi derecede hata, satış tutarında esaslı yanilma hâli yok ikinci elde rızai gerçekleştirilen noter satışı nedeniyle de tutturmasi zor ama imkansız değil. Kaldı ki satıcı "hiçbir şekilde kesinlikle" gibi net ifadelerle teminat vermemiş. Iyi düşünelim iyi olsun aynı bu şekilde kafamda felaket senaryoları var demoralize etmemek adına hiç değinmiyorum [emoji3]

Aynen katılıyorum, iyi düşünelim iyi olsun  :flowers:

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Niye bu kadar kendinize sorun yarattınız.

Versin mahkemeye. Hiç bir halt edemez.

Nerden bileyim 1 hafta içinde

4 kapı 1 kaput 1 bagajı başka aynı model aynı marka aynı renk Arabayla değiştirmediği.

Ben boya yok biliyordum. Sen de baktırdın aldın. Eeee sonra. Başka usta da taklalı diyor. Ee hangisine inanıyorsun. Gelirken bu ustayı getireydin. Benim sorunum mu.

Çok fazla takılmayın bence. Uykunuzu kaçıracak kadar büyütmeyin.

abi aklıma gelmiyor değil. Ne insanlar var. Gerçekten parçaları değiştirip sırf beni kurban seçmiş olabilirler. Sağlam bir avukat tutarım bende. Tazminat davası bile açarım. Haklısın vallahi madem sağlam bir ustayla gelseydi. Belkide anlaşmalı bunlar. O kadar eleman toplanıp en ufak bir şüpheli birsey benim önümde bulamoyorlarda, araba satildiktan 1 hfta sonra bu kadar şeyler çıkıyor düşündürücü
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Bu iş ancak sağlam bir avukata danışarak emsal davalara bakarak çözüme kavuşur. Yoksa biz hukukçu olmayanlara göre herşey çok farklı. Adam birini kasten ruhsatsız silahla yaralıyor. Ne ceza alır deriz?içerden çıkamaz deriz. Ama adam tutuksuz yargılanmak üzere saliveriliyor.mahkeme sürecek de ceza alacak da.arkadaşımızı bence kendi fikirlerimizle yaniltmayalim.amaç yaniltmak anlaminda soylemiyorum yanlis anlasilmasin.emsalleri bu işi çözer ancak.biz bişey olmaz deriz ama arabayı geri alıp karşı tarafın parasını mahkeme masraflarını ödeyip tazminat bile ödemek çıkabilir işin ucunda. Hiç birşey de olmayabilir.naçizane fikrimdir ☺

Kesinlikle aynı şeyden bahsediyorum. Konu sahibi arkadaşın iyi niyeti anlaşılıyor ama olabilitesi olan herşeyi de göz önünde bulundurmak lazım. Bize göre birşey olmaz dediğimiz ne olaylar insanın başına bela oluyor... İnşallah sorunsuz sıkıntısız baş ağrısız kapanır en kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı şeyden bahsediyorum abi, kayıt yok ama araç belki pert araç kadar ağır hasarlı. İş mahkemeye gittikten sonra bilir kişi için servisten belge vs. istenebilir, bu araç böyle mi diye. Umarım bizim düşündüğümüz gibi sonuçlanır...

Aynen katılıyorum, iyi düşünelim iyi olsun :flowers:

Alırken yaptırsaydı bu kadar Detaylı Kontrolü.

Hakim bu işten biraz anlıyorsa Red verir direk.

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Vallahi benim vicdanım o kadar rahatki, birşey olacağına ihtimal bile vermiyorum. Hakim inşallah doğru kararı verir. Sonuçta kanunlara uygunsuz hareket etmedim. Herşey usulüne uygun olarak yapıldı. Aracı hali hazırda gordu baktirdi denedi begendiler aldilar. Bundan daha büyük bir delil olamaz herhalde

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Alırken yaptırsaydı bu kadar Detaylı Kontrolü.

Hakim bu işten biraz anlıyorsa Red verir direk.

Ortada bir hilenin dönmesine gerek yok. Hile veya hata ile, bu alışverişten alıcı zarar görmüşse tamamen hakimin görüşüne kalmış bir olaydır. Ezbere konuşulmaz bu, ihtimal çok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ortada bir hilenin dönmesine gerek yok. Hile veya hata ile, bu alışverişten alıcı zarar görmüşse tamamen hakimin görüşüne kalmış bir olaydır. Ezbere konuşulmaz bu, ihtimal çok.

Yukarda yazdığımı okudun mu.

1 hafta içinde o Aracın şanzumanına kadar değişim yapılmadığını kim kanıtlar?

Değişecek tüm kaporta akşamının değişmediğini kim kanıtlar ?

Bilir kişi mi ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Yukarda yazdığımı okudun mu.

1 hafta içinde o Aracın şanzumanına kadar değişim yapılmadığını kim kanıtlar?

Değişecek tüm kaporta akşamının değişmediğini kim kanıtlar ?

Bilir kişi mi ?

Adam aracı aldıktan birkaç saat veya 1 gün sonra expertiz raporuyla aracın ilanda belirtilmeyen bütün eksiklerini belgelemediği veya belgeleyemeyeceğini nerden biliyorsun? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Adam aracı aldıktan birkaç saat veya 1 gün sonra expertiz raporuyla aracın ilanda belirtilmeyen bütün eksiklerini belgelemediği veya belgeleyemeyeceğini nerden biliyorsun?

Peki 1 kaç sonra neden aramıyor da 1 hafta sonra Arıyor ?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Peki 1 kaç sonra neden aramıyor da 1 hafta sonra Arıyor ?

konu başka yere kaydı gördün mü, isterse 2 ay sonra dava eder, bu satıcıyı ilgilendirmez. 1 hafta sonra alıcıya ulaşma imkanını buldum diye onlarca geçerli sebep sunabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

konu başka yere kaydı gördün mü, isterse 2 ay sonra dava eder, bu satıcıyı ilgilendirmez. 1 hafta sonra alıcıya ulaşma imkanını buldum diye onlarca geçerli sebep sunabilir.

O zaman sorarlar adama 1 haftadır nerdeydin.

1 hafta sonra alıcıya ulaşma imkanı sebepleri hiç inandırıcı değil.

Hüseyin dediğine kendin inanıyor olabilirsin ama çok inandırıcı değil.

Neyse

Gitsin mahkemeye. Aracı alacak param yok. Ne yapacak canımı mı alacak. Çok olsa aracı geri verir. Maaşın 1/3 hicra koyar.

Aracı satıcıya verir [emoji6]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...