İçeriğe Yönlendir

Fusion'a Hangi Lpg ?

Ersin Ancı

Recommended Posts

Ersin Ancı

Arkadaşlar merhaba. 10 gün kadar önce 2004 model,47000 km'de Fusion 1.6i Lux model bir Fusion aldım. Bugün özel serviste ağır bakımlarını yaptırdım,zira araç alındığı günden bugüne kadar triger ve v kayışı değişmemiş. Bunlarla beraber filtreler,yağ ve bujilerde değişti ve 540 TL ödedim. 600 diyenler de oldu. Şimdi sıra lpg'ye geldi,hazır sanayideyken bir fiyat araştırması da yaptım,maddi şartlar gereği yerli kitleri düşünüyorum. Fiyatlar şöyle;

Atiker     :1000

Vikers    :1000

Mimgas  :1000

FBR       :1100

Gas İtaly:1350

Landi     :1550

Zavoli     :1600

Lovato   :1600

BRC       :1900

Aynı motora sahip araç kullanan arkadaşlar,yerli kitlerde hangisini kullanıyorsunuz,hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca Atiker bayiliği de olan 2 firma Atiker yerine Vikers tavsiye etti,biri de FBR tavsiye etti. Atiker'de parça sıkıntısı çektiklerini,tamirli parça gönderildiğini söylediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

ben daha önce aynı motor focus kullandım üzerinde brc lpg vardı çok memnundum. hem performan çok iyiydi hemde hiç sorun çıkarmadı. tabiki bu memnuniyette kaliteli montajda önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Vikars'dır doğru adı, astra h aracımda vardı, kit yeni olmasına rağmen yüksek devirde araç benzine geçiyordu, en son illallah edip brc ye çevirtmiştim. Şimdi durum nedir bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Öncelikle önemli olan montaj, yani referansları sağlam bir usta bulacaksınız. İlla marka derseniz, ben Zavoli veya BRC öneririm.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ben polo aracimda mimgas kullanmistim. 30bin km kullandim cok memnundum hic bi sorun yasamadim beyin italyan diger parcalarin yerli olduğu söylenmişti o zaman ne kadar dogru bilmiyorum.  

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

atiker iyidir. 2 defa kullandım opel ve fiat araçlarda memnun kaldım. sıfır sorun. yalnız  alt seviye takma,obdli modeli taktır.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kesinlikle o sıralamada Brc den şaşmayın.. Brc den sonra Landi ve Zavolli Lavato  kullanılabilir.  Diğerlerinin adını duymadım bile Atiker konusunda da Kesinlikle Yanaşılmayacak bir sistem!!

Yorum bağlantısı
Ersin Ancı

Vikars ve Fbr'nin de İtalyan yazılım kullandığını söyledi ustalar. Hatta dükkandaki bir BMW 7.40'a Vikars marka kit uygulanıyordu. Söylediğim gibi,maddi sebeplerden dolayı yerli kit düşünüyorum. Eskişehir'de güvenilir,işi temiz bir usta tanıyan var mı?

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Kitten önce usta ve yaptığı montaj önemli. Sonrasında bütçenize uygun yerli bir kit ile günlük ihtiyacınızı karşılayacak kullanımı sağlarsınız.

Yorum bağlantısı
Ahmet Günal

Hayırlı Olsun

2004 1.6 lux 2008 de lovato ankara merkez de montaj yapıldı

bugüne kadar 2 bobin değiştim  ve sadece filtre değişim ve kontrol sorun yok

Yorum bağlantısı
Ersin Ancı

Hayırlı Olsun

2004 1.6 lux 2008 de lovato ankara merkez de montaj yapıldı

bugüne kadar 2 bobin değiştim  ve sadece filtre değişim ve kontrol sorun yok

Teşekkür ederim. Lovato için Eskişehir'de 1600 TL fiyat aldım. Bugün bir başka servisle görüştüm,Atiker Gold tavsiye etti.1400 TL nakitte. Normal Atiker için de 900 TL dedi. Atiker Gold için baya konuştuk,mantıklı gibi gelmeye başladı ama araştırıyorum hala. Bayrama kadar halletmeyi düşünüyorum nasipse.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...