İçeriğe Yönlendir

Asfaltla Kaplanan Lastik

Uğur Akşit

Recommended Posts

Uğur Akşit

arkadaşlar merhaba, bugün asfaltı eriyen bir yoldan geçmek zorunda kaldim. şu an lastiklerin üstü sakiz kivaminda yaklasik 1 cm kalinliginda asfaltla kapli ve direksiyonu dahi asiri derecede titretiyor, onerileriniz icin simdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi süre kullanın (dikkatli), lastik ısındıkça asfalt dökülecektir üstünden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Akşit

Bi süre kullanın (dikkatli), lastik ısındıkça asfalt dökülecektir üstünden.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Uzun yolda kendisi atar yavaş yavaş aynı durum başıma geldi fark ettikten sonra ah vah derken biraz yol gittim baktım hiçbir şey kalmamış. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Akşit
(düzenlendi)

herkese tesekkur ederim, kaportada yok sadece lastiklerde var biraz önce kısa mesafe bir yere gittim geldim 1cm kadar sertlesip tabakalasmaya baslamis, bakalim atmasini bekleyecegim artik;)

tarihinde Uğur Akşit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kendi kendine çıkar tekerleklerdeki. Kaportaya sıçrayan çok sıkıntı. Çok dikkat ederim mümkün oldukça girmem ama nasılsa geçen yine asfalt yapmışım. Toplu iğne başı kadar ufak ufak asfalt noktalar olmuş arabanın heryeri. Erimiş asfalttan sıçradı herhalde. Mazot deposunun kapağıyla uğraşmamak için wd-40ı beze damlatıp kaportayı sildim. Sonrada arabayı yıkadım. Çok sıkıntılı oldu.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Çivi hariç [emoji6]

o konuda çok ilginç

Sıfır aldığım Golf'ümde 4 sene sonra neredeyse 2 ay da bir lastiğe çivi vida vs bişey giriyor..Çok şanssız olduğumu düşünüyordum..Birgün lastikçi bir abimle konuşurken eskiyen lastik sertleşerek esnekliğini kaybeder mukavemeti azalır lastik eskidikçe bu tip şeyleri daha çok yaşarsın demişti..

O günden sonra hiçbir lastiği 4 sene kullanmadım lastiğime de hiçbişey girmedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Isınması ile atacaktır,ama marşpiyel kısımlarına dikkat edin.O bölgeyede sıçrabilir,onuda benzin ile temizleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Akşit

arkadaslar asil asfaltin yapismasi ayni yolun donusunde asfaltin biraz sogumasiyla oldu ve rulo gibi sardi lastigi. iki gun sehir ici kullaniniyla cok azini atti ve asfalt lastigin ustunde fazla sertlesti. yola cikacagimdan dolayi mecburen lastikleri sokup asfalti kazimak zorunda kaldik cunku frende ve donuslerde kayma yapiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

o konuda çok ilginç

Sıfır aldığım Golf'ümde 4 sene sonra neredeyse 2 ay da bir lastiğe çivi vida vs bişey giriyor..Çok şanssız olduğumu düşünüyordum..Birgün lastikçi bir abimle konuşurken eskiyen lastik sertleşerek esnekliğini kaybeder mukavemeti azalır lastik eskidikçe bu tip şeyleri daha çok yaşarsın demişti..

O günden sonra hiçbir lastiği 4 sene kullanmadım lastiğime de hiçbişey girmedi :)

Bu arada güzergah değiştirmiş olabilirsiniz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...