İçeriğe Yönlendir

Çıkma Regülatör Taktırmak?

Hasan Dikili

Recommended Posts

Hasan Dikili

Herkese merhaba lpg regülatörüm su kaçırıyor. Brc my-11 kit takılı aracımda. Parçanın sıfır fiyatı 350 tl ben çıkmasını 80 liraya buldum sizce alayım mı sorun yaşar mıyım? Alacağım adam 1200' lük yetmediği için çıkardığını sorunsuz olduğunu söylüyor. Ya da başka bir fikri olan var mı? Teşekkürler

Ürün şu :

http://www.ozsoylpg.com/urun-detay/700_brc-genius-1200mb-lpg-regulatoru

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Herkese merhaba lpg regülatörüm su kaçırıyor. Brc my-11 kit takılı aracımda. Parçanın sıfır fiyatı 350 tl ben çıkmasını 80 liraya buldum sizce alayım mı sorun yaşar mıyım? Alacağım adam 1200' lük yetmediği için çıkardığını sorunsuz olduğunu söylüyor. Ya da başka bir fikri olan var mı? Teşekkürler

Ürün şu :

http://www.ozsoylpg.com/urun-detay/700_brc-genius-1200mb-lpg-regulatoru

Hangi araçtan çıkmış onu söylediler mi ? 1,6 motor mu 2,0 motor mu?

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Telefonla görüşün firma sahibi Emre Beyi şahsen tanırım.Regülatör kit değiştimek için değişmisse sağlam olabilir, bence çıkma parçaya güvenmeyin..Ama BRC ile uyumlu regülatör bulup taktırabilirsiniz.Mekanik bir parça olduğu için sorun çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Daha uygun fiyatlı internetten sıfır bulabilirsiniz.  Ayrıca regülatörü başka markada takabilirsiniz 110 lira gibi bir rakam sıralı atiker internette mecvut.  Mesela benim lpg beyni BEDİNİ marka idi regülatörü atiker bagladık.  Sadece bagladıktan sonra ısı sensörünün eskisini takıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

fiyat alırken tadilat raporunu da ekleyin sizdırmazlık da alamassınız muayeneden de geçemessiniz

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Bu ısı sensoru icinde bi parça mi? Burdaki lpgciler regülatörü açıp almazlar diye tahmin ediyorum da. Bir de bu şekilde sizinti ile muayeneden gecer miyim

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

fiyat alırken tadilat raporunu da ekleyin sizdırmazlık da alamassınız muayeneden de geçemessiniz

Araçta tüp varmış ruhsata önceden işlenmişdir. Rapora projeye gerek yok.

Bu ısı sensoru icinde bi parça mi? Burdaki lpgciler regülatörü açıp almazlar diye tahmin ediyorum da. Bir de bu şekilde sizinti ile muayeneden gecer miyim

Reglatörün üzerinde olur içi ile alakası yok pense ile sökülüp takılabilecek şekildedir. Muayeneden geçmez işi tehlikeye atmayın bence lpg den bahsediyoruz. Allah esirgesin.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Araçta tüp varmış ruhsata önceden işlenmişdir. Rapora projeye gerek yok.

Reglatörün üzerinde olur içi ile alakası yok pense ile sökülüp takılabilecek şekildedir. Muayeneden geçmez işi tehlikeye atmayın bence lpg den bahsediyoruz. Allah esirgesin.

itediği kadar olsun regülatörün üzerindeki seri no değiştiğinden dolayı ağır kusur geçmiyor bizzat yaşadım  dediğim olayı  tadilat raporu gerekiyor

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

En iyisi taktırdığım yere gidip sıfırı ile değişmek sanırım, muayene sorunu, çıkmanın sorunlu olma riski vs :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

itediği kadar olsun regülatörün üzerindeki seri no değiştiğinden dolayı ağır kusur geçmiyor bizzat yaşadım  dediğim olayı  tadilat raporu gerekiyor

İlk defa sizden duyuyorum. Siz bizzat yaşamışsınız. Bende bizzat yaşadım yukarıda yazdığım gibi tüpü ruhsata işlenmiş araçta  tüpün hangi parçasını değiştirirsen değiş tadilata gerek yok. Ayrıca  reglatör seri nosuna bakan muayenede hiç kimseyi görmedim sadece kaçak var mı kontrol yapılıyor ve kazanın tarihine bakılıyor 10 yılı geçmemiş ise sorun yoktur.

En iyisi taktırdığım yere gidip sıfırı ile değişmek sanırım, muayene sorunu, çıkmanın sorunlu olma riski vs :)

Sıfırı en iyi olucaktır. Gaz kaçırmadığı sürece muayenede sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İlk defa sizden duyuyorum. Siz bizzat yaşamışsınız. Bende bizzat yaşadım yukarıda yazdığım gibi tüpü ruhsata işlenmiş araçta  tüpün hangi parçasını değiştirirsen değiş tadilata gerek yok. Ayrıca  reglatör seri nosuna bakan muayenede hiç kimseyi görmedim sadece kaçak var mı kontrol yapılıyor ve kazanın tarihine bakılıyor 10 yılı geçmemiş ise sorun yoktur.

Sıfırı en iyi olucaktır. Gaz kaçırmadığı sürece muayenede sorun olmaz.

numara ya bakıyor lar istanbulda göremezlerse hafif kusur görürler se elindeki kağıtta ki bilgiyle uyuşmuyorsa ağır kusurdur

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

numara ya bakıyor lar istanbulda göremezlerse hafif kusur görürler se elindeki kağıtta ki bilgiyle uyuşmuyorsa ağır kusurdur

Olabilir bizim burdakiler belki o kontrolü es geçiyorlardır. Ayrıca sizden öyle duyunca şaşırdım. Bir çok tüplü aracı muayeneye götürdüm hiç birinde bakmadılar seri no felan. Belki resmiyette var ama uygulamıyorlardır.

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Aklıma gelmişken de söyleyeyim muayenede lpgnin seri no'su tozdan dolayi okunmuyordu hafif kusur yazmışlardı o zaman

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Benim aracımda LPG ile ilgili hiç bir parça görünmüyor. Sadece yakıt tankının seri numarasını kontrol ettiler.

Sanırım bu uygulama biraz keyfiyete tabi.

Aslında doğrusu da sizin dediğiniz gibi tadilat projesi istenmeli ve sızdırmazlık testi tekrar edilmeli.

Regülatörü sıfır olarak değiştirmekte fayda var. Üzerindeki vidalar açılıp diyaframa müdahale edildiyse yeniden takmak çok zor ve sorun çıkarma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Benim aracımda LPG ile ilgili hiç bir parça görünmüyor. Sadece yakıt tankının seri numarasını kontrol ettiler.

Sanırım bu uygulama biraz keyfiyete tabi.

Aslında doğrusu da sizin dediğiniz gibi tadilat projesi istenmeli ve sızdırmazlık testi tekrar edilmeli.

Regülatörü sıfır olarak değiştirmekte fayda var. Üzerindeki vidalar açılıp diyaframa müdahale edildiyse yeniden takmak çok zor ve sorun çıkarma ihtimali yüksek.

aracınız  ruhsata işlli ise ilk başta evrakların numaralarına varana kadar işleniyor sisteme

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Piyasada 100 den fazla onaylı firma var, bununla birlikte bazı kitler toplama , birbirleirnin ekipmanlarını kullanabiliyorlar.O yüzden bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...