İçeriğe Yönlendir

Askerliğinizi Nerede, Ne Zaman Yaptınız?

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Acemi birliği: Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu

Usta Birliği: Bingöl/Genç Delengez Karakolu.

Sene 2006-2007

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)

2010 yılı 331. Kısa Dönem Manisa Alaşehir ulaştırma eğitim alayı. Acemilikte usta birliğide bura. Hayatımın en berbat zamanları. 1. Bölük. Eğitim Çavuşu ve revir Çavuşu idim.

tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Kaçıncı bölük?

2002 121. Alay Komutanlığı Hatay / Serinyol. 2003 usta birliği Büyükçekmece/istanbul

12. Bölük abi, Nam-ı Diğer Olgun KÜÇÜK :) Çok şükür Şırnak'a gittikte kurtulduk  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

1986/2 Komd.Çvş.

Acemi : Topçu Füze Okulu Polatlı/Ankara

Usta : 1.Komando Tugayı Zincidere/Kayseri

Tugay Personel Şube yazıcısı olduğum için arada geçeçi görevle Siirt/Eruh var ama teskeremi Kayseri'den almıştım 2006 veya 2007'de..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Durmuşlu

271 KD. 1999-2000 Erciş 10. Piyade Tugayı 1.P.Tb. 1.P.Bl. 3.P.Tk. 106 mm. GTT Mn. Kom., P.Kom.Kurmay Çvş.

Hayatımın 8 aylık kesimini dondurduğum ve çok hayırla yâd etmediğim, sadece vatan hizmeti için gittiğim ama devletime hiçbir katkı veremediğim, birkaç el ateş ettiğim, pek çok omzu kalabalık insan müsveddesi gördüğüm, gözümün önünde hiç yoktan adam vurulduğu, pislikten geçilmeyen vs. vs vs. acaip bir yerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

271 KD. 1999-2000 Erciş 10. Piyade Tugayı 1.P.Tb. 1.P.Bl. 3.P.Tk. 106 mm. GTT Mn. Kom., P.Kom.Kurmay Çvş.

Hayatımın 8 aylık kesimini dondurduğum ve çok hayırla yâd etmediğim, sadece vatan hizmeti için gittiğim ama devletime hiçbir katkı veremediğim, birkaç el ateş ettiğim, pek çok omzu kalabalık insan müsveddesi gördüğüm, gözümün önünde hiç yoktan adam vurulduğu, pislikten geçilmeyen vs. vs vs. acaip bir yerdi.

99 nisanda teskere aldım oradan, tugay karargah bölüğünde matbaacıydım.. Koğuşumuz 1 tabur kğuşu ile aynı binadaydı, eğer nisandan önce geldiyseniz ilk kayıt aşamasında karşılaşmış olabiliriz.. Kara yağız, kamuflajı kahverengi ağırlıklı çakı gibi asker bendim.. :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yazayımmı  :D

direk usta birliğine, 1962/1 tertip 1982 Ağrı patnos 34. piyade alayı

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

2009/2. acemilik hatay-iskenderun denizci.

usta; izmir, karşıyaja alaybey tersanesi. şoför

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

2009/2. acemilik hatay-iskenderun denizci.

usta; izmir, karşıyaja alaybey tersanesi. şoför

ne dandik yer be ufacık bi yer :D kacıncı bölükteydim :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sönmez Özer

Acemi Bilecik Söğüt Jandarma alayı

Usta Kocaeli Gölcük ilçe Jandarma

1999 yılında ne günlerdi Gölcük depreminde askerlik yaptım. Allah cc. vatanımıza milletimize aynı acıları tekrar yaşatmasın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
(düzenlendi)

357-1 KD. 2014 kasım -2015 nisan

acemi birliği denizli bozkurt ilçe jandarma komutanlığı

usta birliği denizli tavas ilçe jandarma komutanlığı

tarihinde Serkan Ünsalan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

(69/3-1989-1991) Isparta Dağ Komando ve Çanakkale/Gökçeada 5.Komando Alayı (550 Gün),

Askerden 9 ay sonra demirbaş olarak devam, Konya-Van-Tokat-Antalya-Bingöl-Adana ve Bitlis, yakında batıya dönüş.

Yorum bağlantısı

yazayımmı :D

direk usta birliğine, 1962/1 tertip 1982 Ağrı patnos 34. piyade alayı

4 sene sonra ben geldim Lokman Abi. O zaman 2 alay var mıydı? Bir de 243. Mekanize alay vardı ama sonradan sanırım kalktı. Ben askere gelmedim tabi:) 4. Sınıfa başlayan minik bir öğrenciydim:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

4 sene sonra ben geldim Lokman Abi. O zaman 2 alay var mıydı? Bir de 243. Mekanize alay vardı ama sonradan sanırım kalktı. Ben askere gelmedim tabi:) :). Sınıfa başlayan minik bir öğrenciydim:)

Saygılarımla.

Evren vardı abim, 243. mekanize ve 57. topçu taburuda vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

4 sene sonra ben geldim Lokman Abi. O zaman 2 alay var mıydı? Bir de 243. Mekanize alay vardı ama sonradan sanırım kalktı. Ben askere gelmedim tabi:) 4. Sınıfa başlayan minik bir öğrenciydim:)

Saygılarımla.

Askerliğe gelince; 277. Dönemdi. Kasım 2000'de başladı, Temmuz 2001'de sona erdi.

Acemilik poligondaydı. Denizci olarak acemilik bittikten sonra, Anadolu kavağında ikmal taburuna geldim. 40 kişilik nefis manzaralı, imkanları çok güzel bir birlikti. Eğitim, nöbet çizelgelerini tutmak görevimdi. 1 ay sonra Ankara deniz kuvvetleri komutanlığına geçici görev ile geldim. Sabah 8:30-akşam 17:30'a kadar kantin çavuşu, 18:00-21:00 arasında karagah binasında temizlik çavuşuydum. 35 odalı katın temizliği bendeydi. Kantinde ise önce reyon şefi:), joker kasacı, sonra depocu, sonra yeni gelen barkod sistemi için aynı zamanda eğitmen. Kantindeki son kullanma tarihi olan et ve süt ürünlerini excell listesi ile takip edip, mal getirenlere ayırdığım malları iade edecek kadar iş çıkaracak kapasitedeydim kendime. Sayım günleri sabaha kadar kalmayı da severdim. O zamanlar sigara da olunca vakit çok çabuk geçerdi:) teskeremi almak için son 3 gün yine anadolu kavağındaydım.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

291. kısa dönem, adapazarı/taşkısığı- izmit/seymen

8 ay diye gidip, 6 ay da gelenlerdenim:=)

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

323.kd. acemi birliğim Kütahya hava meydan. Usta birliğim batman hava meydan. Meydan komutanının postasiydim. Imkanlarda sınır yoktu :rolleyes:

tarihinde Fırat ÖNAL tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

275.dönem.3 ay Tuzla 1 ay Foça 12 ay Şırnak( Andaç-Tümen-Gülyazı-Yekmal) Zor zamanlardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Aralık 2010 337 kd Tekirdağ saray / Çerkezköy

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1992-93. Acemi birligi manisa. Usta, pardon tatil yerim Harbiye Askeri Müze

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Acemi birliği: Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu

Usta Birliği: Bingöl/Genç Delengez Karakolu.

Sene 2006-2007

Demek sende gördün o Bingöl dağlarını :)

Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

335 KD Burdur sıcağı

Asker öğretmen Hakkari Şemdinli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...