İçeriğe Yönlendir

Askerliğinizi Nerede, Ne Zaman Yaptınız?

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Aramızda akran olan, yaşları birbirine yakın olan üyelerimiz var. Belki aynı yerde, aynı yada yakın dönemlerde askerlik yapmış olanlar olabilir. Lütfen bu konuda askerlik anılarımızı anlatmayalım. 

Acemi Birlik Bilecik İl Jandarma Alayı, Usta Birlik  Bilecik / Söğüt Jandarma Karakolu, 327. Kısa Dönem 2009.

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2003 Aralık-2004 Haziran arası 295. kısa dönem olarak Konya'nın Sarayönü ilçesinde yaptım. Gerçi askerlik yaptım denilmez, askere gittik diyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Serkan ben sen doğduğunda askerden yeni gelmiştim ve Ağustosta da evlenmiştim  :D  :D  :D  Bu arada Burdur da yaptım kısa dönem..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Acemi birliği kdz ereğli vakıfbank şubesi, usta birliği Düzce askerlik şubesi. Bedelli :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

:) Vay be :) Hiç hatırlamak istemediğim fakat yaşadığım güzel anlar aklıma gelince gülümsediğim askerlik :)

329. Kısa dönem Ankara-Yenikent İnsani Yardım Tugayı, Tugay Karargah Destek Bölüğü...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

345 kısa dönem Ankara Mamak muhabere. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Akgül

2010 Isparta eğirdir dağ komando okulu 

yazarken bile stres oldum hala arada rüyalarıma girer ....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2005 Ağustos Burdur 1 ay.

Daha sonra 2005 Eylül-2006 Temmuz Kars Asker öğretmen olarak devam.

Ya 301 ya da 302. Dönemdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

2009-2011. 121. Alay Komutanlığı Hatay / Serinyol. 2 ay Şırnak / Çakırsöğüt Komando Tugayı, 11 ay Kuzey Irak Sınırı, Andaç. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

309. Kısa Dönem Nisan 2006.

Acemi Birlik: İzmir Poligon Deniz Er Eğitim Alayı (Vasfi Kalaycı eşliğinde)

Usta Birlik: Zonguldak/ Karadeniz Ereğli Orduevleri (Subay Orduevi Resepsiyon+ Restoran Mutfak Sorumluluğu)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Acemi birliği Ankara Etimesgut, usta birliği Edirne Keşan 4. Topçu Alayı yıl 1991 18 ay uzun dönem :):D :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

2004 şubat 2005 mayıs arası edirne uzunköprüde yaptık çok şükür. Şaka maka 10 sene olmuş beaa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben Van Erciş' te yaptım ama size de oluyor mu bilmiyorum ama hala rüyalarımda bazen askerliğimin sayılmadığını tekrar gittiğimi falan görüyorum.. :D

1997 de yaptım bu arada.. O zamanlar yeniçeri ocağı yoktu, sormayın.. :D:p

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

84/1 DZ.CVŞ. :)

2004/1 olarak Çanakkale geyikli deniz er eğitim taburu , sonrası Gölcük ulaşlı astsubay kampı (tatil köyü) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2011 yılında Haydarpaşa GATA da yaptım desem yalan olmaz tam 18 gün süren işlemler,heyet, prosedürler, tahliller, röntgenlerden sonra muaf raporumu aldım :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

2011 Ağustos Amasya 15gün acemi birliği.

Daha sonra İstanbul/Hasdal

341. Kısa dönem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

92 Çanakkale Jandarma acemi birliği,İt Durmaz tepesinde gece ayazlarında Çavuşluk eğitimleri,Kışa doğru şoför seçilince hali ile er vasfınada düşerek ve çok şükür öyle oldu Bilecik Söğüt sonrasında Malatya üzerinden ve 1 haftalık hava üstü misafirliği sonrasında Muş,alayda 1 aylık beklemeden sonra .Hasköy ilçesinde  bölük yazıcısı olarak 93 Kasımda acemilik sonrasında düşen askerlik süresinden dolayı 14 ay olarak tamamlayarak teskeremide kendim yaparak :biggrin:  : :tongue: ve onaylatarak tamamladım.

En son 72/1 lerin 18 ay sonrasında bize vuran 15 aylık süre ve 72/4 devrelerin bizden sonra evlerine gittikten sonra tekrar askerlik süresi uzayınca askerliğe devamiçin birliklere dönüşü oldu.Bu süreden önceki fazla fazla olumsuz,sitresli,gergin günler tabiki asla unutulmuyor.

Rabbim Askerlik yapan bütün kardeşlerimize kolaylık ve Hayırlı teskere nasip etsin..  

93 baharında kaçırılan ve sonu vahim biten devrelerimle beraber olmayı 1 gün ile kaçırdım.(Belirtmeden edemedim :) )

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı

Ağustos 2013 352 KD;  acemi birliği Ankara Mamak Muhabere Okul Komutanlığı oradan da Elazığ 23. Mühimmat Bölüğü.

Yorum bağlantısı
SEREN AKKAYA

331. Kısa Dönem Şırnak/Çakırsöğüt 1.Tugay Komutanlığı 'nda Jandarma Komando Er 'dim ... O kadar vayyy beee diyecek kadar bir yer değildi  :D  :biggrin:  Rütbeli yemekhanesi çavuşu oldum  :D  :D  :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

335. K.D. 2010-2011 Erzincan

Acemi Birliği - Topçu Tugayı

Usta Birlik - İstihkam Taburu

Dış Görev - Mehmetçik Dershanesi (Muhabere Birliği)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Acemi birliği İskenderun Deniz Alayı, usta birliği Kocaeli Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığı. 2004 yılında gittim 84/2

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Acemi birliğim: 1982/4 olarak başladım 2002  Yeni Foça 7.Jandarma Komando Alay Komutanlığı 

Usta Birliğim: Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı- Kuzey Irak Kopki Üst bölgesi -Nezirkına  Üst bölgesi ve Şırnağın birçok bölgesinde kaplumbağa gibi evimiz sırtımızda  yaşayarak vatan borcumuzu 2004 yılı Mart  ayında bitirip geldim.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge

Peeee[emoji4] nereden aklınıza geldi, bir an Hatırlamak için düşündüm ünv, den hemen sonra 1989 da Erzincan ve Amasya hey gidi günler....Ocak Ayında oğlum 18 yaşına girdi, nasılda geçiyor yıllar.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

1992/ 229.dönem Balıkesir, ordudonatım, yedek subay okulu ardından Güvercinlik Jnd Okullar K.lığı Öğretim Başkanlığı'nda atgm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...