İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ne Tavsiye Edersiniz ?

Olgu Erhan

Recommended Posts

Mert Keçeci

Alıntı yaptığınız kişi çık haklı, hiç göz almıyor xenon ampul takılan halojen farlar!

Ciddimisin Ahmet abi göz almıyor oyuyor resmen istediği kadar ayarlı olsun xenon ışığı yayıyor ve bunda olayıda göz alıyor.koyulan fotoğraftanda belliki karşıdaki veya öndeki zor durumda kalacak ısıkta kesilme çizgisi yok dağınık bir ışık kümesi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Millet haklı, paran varsa bi-xenon yaptırabilirsin veya alabilirsin yoksa da 70-100 lira arası osram night braker plus al on numara 5 yıldız aydınlatır,

beni sorarsan şuan 8000k xenon kullanıyorum çinden çok ucuza aldım ama pişmanım, neden dersen çok fazla kulak çınlamasına neden oluyor :D yani önünde bir araba gidiyorkene ya da karşıdan geliyorkene çok pis kulağın çınlıyor :D :D :D

yakın zamanda bi-xenona geçiş yapıcam.

Bi-Xenon da mı var habre yeni şeyler öğreniyorum bu nedir :) bi xenon ?

Yorum bağlantısı

Bixenon genelde trafikte arkanızdan şimşek gibi selektör gördüğünüz bmw,mercedes gibi araçlardaki sistem, tabi artık bir çok firmada yüksek donanımlı araçlarda da sunuluyor.mercek içerisindeki perde vasıtası ile kısa uzun yapan sistemdir. Hem menzili (kaliteli mercekte) daha uzun, daha iyi aydınlatma ve selektör anında çok seri şimşek etkisi ile etkili bir uyarı aracı  :good1:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Normalde kısa farlar xenon olduğunda sabit bir şekilde yanar. Bi-xenon da ise merceğin önündeki kesilme çizgisi ayarlayan perde hareketlidir, selektör yaptığınızda yada uzun hüzmeli farları devreye aldığınızda bu perde kalkar ve kısa farlar daha uzak mesafeyi göstermeye başlar tabiki uzunlar ile birlikte . 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tmm mercekli Xenon uygulaması tavsiyesi de olur :) sonradan tüm farlara mercekli takılıyormuş değilmi ? 

Mercek takıp xenon döşeyecek bir usta tavsiyesi de olur. Sökerim farları kargo ederim izmir den  :koskos:

Şu linkteki vatandaş halen yapıyorsa mükemmel iş çıkartıyordu...

Oktay Toker, Ankara'da.

iletişim bilgilerini imzasında yayınlamış:

tamircioktayy@hotmail.com

5330363764 Ankara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Şu linkteki vatandaş halen yapıyorsa mükemmel iş çıkartıyordu...

Oktay Toker, Ankara'da.

iletişim bilgilerini imzasında yayınlamış:

tamircioktayy@hotmail.com

5330363764 Ankara

Hakikaten çalışmalar mükemmel. 

Yorum bağlantısı

Olgu Bey Merhaba,

Halojen far çanağına Xenon kullanmak araçlarınızda 360p kamera kullanmak gibi bir şey. Hem görüş mesafeniz düşecek hemde insanları gerçekten rahatsız edecektir. İnsanların çığlıklarına kulak verin :) İmkanınız varsa Bi-xenon yoksa Osram Cool Blue 5000 K veya Night Breaker H7 ampul alın derim. 

Ben aracıma kendim yaptım. Yedek farları kullandım. Biraz emek isteyen iş fakat sonucu oldukça mutlu eder. Konusu aşağıda.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/269761-blue-bird-bi-xenona-kavu%C5%9Ftu/

Forum içerisinde bu işi yapabilen bir kaç arkadaş daha var.

Örneğin,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268883-titanium-x-paket-far%C4%B1na-hem-adaptif-hem-bi-xenon-uygulamam/

Paylaştığım konuları incelerseniz az çok soru işaretleriniz gidecektir.

Bi Xenon yaptıracaksanız bu işi hakkıyla yapan İlker Kemal Bikeç vardır. Size tavsiyem başka adres aramadan onunla koordine kurmanız.

:good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ciddimisin Ahmet abi göz almıyor oyuyor resmen istediği kadar ayarlı olsun xenon ışığı yayıyor ve bunda olayıda göz alıyor.koyulan fotoğraftanda belliki karşıdaki veya öndeki zor durumda kalacak ısıkta kesilme çizgisi yok dağınık bir ışık kümesi var.

Tabiki göz alıyor ve bende kulak cinlatiyorum takanlara. Kinayeli bir cümleydi o, fotoğrafta göz aldığını göstermek için çekildi zaten :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olgu, xenon işine girme.

Aydınlatma zayıf ise osram nightbreaker plus al.

Aydınlatma iyide fantazi peşindeysen led al.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu, xenon işine girme.

Yok abi ne fantazisi bu yaştan sonra :) osramlarıda araştırıyım ben.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu, xenon işine girme.

Abi "osram nightbreaker plus" uygun fiyatla nereden alabilirim ? Birde bende uzun kısa ayrı H7 yani toplam 4 tane mi almam gerekiyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzunlar istemez Olgu. Sadece kısalara alacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Uzunlar istemez Olgu. Sadece kısalara alacaksın.

Nereden alıyoruz peki :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Onu servet bilir.

Alıntıla gelsin. ;)

Alıntılayım :)

Xenonda neymiş öyle. Devir led devri :)

Eyy ruh geldiysen 3 kere vur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eyy ruh geldiysen 3 kere vur :)

üç vakte kadar oto aksesuarcı yolu görüyor ey fanii. Night breaker puls plastik kutu içinde takım olarak satilır unutmaaa

bir sonraki hafta loto sonuçlarını öğrenmek için loto dede yazın 3373 e mesaj bırakın

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Unlimited daha iyi ancak, cabuk patladi benim aracta. Yazik bi dunya para ver, 3 ay dayansin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yani uzun ömürlü olan xenon tak diyorsun?

Xenon, çok ilkel sistem

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurcalayan olmazsa kesinlikle. Arkadaki fan daha sessiz nasıl döner vs

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Olgu senin arabam konusunu bulamadım  :shok: var mıydı? Neden sordun dersen farlarını görseydik fena olmazdı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...