İçeriğe Yönlendir

Focus Yay Jant Uyumu.

muhammet erecekli

Recommended Posts

muhammet erecekli

aracim 2008 focus.benzinli 2.5.

yay konusunda cok fazla bilgim olmadigi icin buradan bilen kullanan abiler arkadaslardan yardim almak isterim.

aracimda su an 17inc jant var. internette de bi kac yay var ikinci el. egerki hangisi uygun benim aracim icin onu bilebilirsem ona gore birseyler yapicam.

simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yayın jantla pek alakası yok. Gerçek markaların yaylarını almaya özen gösterin, yeter.

Yorum bağlantısı
muhammet erecekli

su sekilde sormak istedim aslinda. jant capiyla yay kodu nu belirtmek istedim. hani yayi taktigimda tekerle camurluk arasindaki mesafe onemli benim icin. anladigim kadariyla 15inc jantla 18 inc jant arasinda yay takildigi zaman illaki fark olacaktir. bunu ogrenmeye calisyorum

ayni zamanda einchback e 20 35 016 kodlu yaylar var nasildir acaba . tesekkurler

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

17 jant ile eibach yay güzel kombinasyon olur ..

Abi aynı araca sahibiz 17" jant takıldığında illaki yaya gerek varmı.

Yorum bağlantısı
muhammet erecekli

prUGkFv.jpg

aracim 17 incle bu sekildde oldu.

Yorum bağlantısı
muhammet erecekli

gerek yok gibi sanki ama arkalarin 4 5 cm basilmasi lazim gibi. cok havada kaldi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Eibach benzinli için ideal. Ben 18" lerle kullanıyorum herhangi bi sıkıntı yaşamadım. 3,5 cm yani prokit alırsan konfordan şürüşündende ödün vermezsin. Hatta Altını sürtmek için özel çaba gerektiriyor [emoji16][emoji16][emoji16]

Yorum bağlantısı
muhammet erecekli

Eibach benzinli için ideal. Ben 18" lerle kullanıyorum herhangi bi sıkıntı yaşamadım. 3,5 cm yani prokit alırsan konfordan şürüşündende ödün vermezsin. Hatta Altını sürtmek için özel çaba gerektiriyor [emoji16][emoji16][emoji16]

bakicam artik ya aklima takilan sorular vardi cevaplar yeterince aydinlatti beni. tesekkurler

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

17'' jantlarla eibach 3.5cm prokit kullanıyorum. Lastikler 225-45-17.

İlk taktırdığımda önler tam istediğim gibi düştü, arkalar 2 cm kadar yukarıda kalmıştı.

Zamanla o yükseklik farkı 1 cm e kadar düştü. Yay takılacaksa, kullanılan yollar da Türkiye yollarıysa 3.5 ideal diye düşünüyorum.

Apartman girişi - Park yeri girişi gibi ters U şeklindeki geçişlerde 3.5 cm lik yaylarla bile altının yere sürtmesi söz konusu olabiliyor.

Yayların 2. el alınması konusunda ise biraz çekincem var. Mümkünse sıfırlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
muhammet erecekli

İlk taktırdığımda önler tam istediğim gibi düştü, arkalar 2 cm kadar yukarıda kalmıştı.

Zamanla o yükseklik farkı 1 cm e kadar düştü. Yay takılacaksa, kullanılan yollar da Türkiye yollarıysa 3.5 ideal diye düşünüyorum.

Apartman girişi - Park yeri girişi gibi ters U şeklindeki geçişlerde 3.5 cm lik yaylarla bile altının yere sürtmesi söz konusu olabiliyor.

Yayların 2. el alınması konusunda ise biraz çekincem var. Mümkünse sıfırlarına bakmanızı tavsiye ederim.

tesekkur ederim. sifir fiyatlari cebime cok fazla geliyor. eichbak eichbak ve vogtlad ikisi arasinda kaldim son olarak. biraz daha beklemedeyim bakalim.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Özgür Turhan

Aybah al toprağım benzinli lerde aybahlar orantılı dusuruyor bende aybahlar var sıkıntı yok ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eser Kaplan

225 genişliğindeki lastikle çekiş problemi yaşadınız mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...