İçeriğe Yönlendir

Lastikci Tavsiyesi..

Murat Güntay

Recommended Posts

Murat Güntay

Arkadaslar forumda aktif biri değilim. Ama konu acma basligi duydum. Biraz önce goodyear efg 205 55 r16 91w taktirdim. 4 adet. 750 tl verdim. Isletme sahibi fatih adinda biri. Inanilmaz iyi, büyük ihtimalle hayatimda gördüğüm en iyi esnaf.

50 tl opet hediye yakit ceki ile 700 tl ye aldim bu 4 lastigi normalde nette en ucuz yerde tanesi 220. Ayrica lastikleri oraya biraktim otel olayi. Onada para almadi. Forumda lastik alacak olanlar varsa siddetle tavsiye ederim.

Paraya önem vermeyen böyle esnaflarin artmasini teşvik amacıyla bu basligi actim.

a6deec68bbe9d30f067d521003f2d6a9.jpg

Demetevler ankara

Bilgilerinize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

91w alman uretimlerine bakmalisin yalniz. Söylediğim fiyata montaj + rot balans dahil.

Bu lastiklerin Alman üretimli olanlarının var olduğunu bilmiyordum. :unsure2: Kaldı ki fiyatlandırma Alman yada başka ülke üretimine göre yapılmıyor lastikte.  ;) 

50 Tl sök/ tak verdiğim fiyat içinde sibop değişimi ve balans ta mevcut. 

Esnaflığı iyi ise tabiiki gidilir.  :flowers: Sonuçta bu devirde dürüst esnaf, Kamda Şayısı..  :)

Yorum bağlantısı
Murat Güntay
(düzenlendi)

Aynen. Ben esnaflari sevmem boyle bir insanla karsilasinca onun için bir sey yapasim geldi aklima.

V serisi polonya uretimi w serisi alman uretimi direk lastigin üzerinde yazar. ha dersen ki ne farkı var o konuda cok ayrıntılı bir bilgim yok ama bir seyin üzerinde made in germany yaziyorsa baska biseye bakmadan onu alirim ben. :)

Gorebildigim kadariyla 220 den asagiya yok paylaştığım lastik nette.

tarihinde Murat Güntay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu lastiklerin Alman üretimli olanlarının var olduğunu bilmiyordum. :unsure2: Kaldı ki fiyatlandırma Alman yada başka ülke üretimine göre yapılmıyor lastikte.  ;)

50 Tl sök/ tak verdiğim fiyat içinde sibop değişimi ve balans ta mevcut. 

Esnaflığı iyi ise tabiiki gidilir.  :flowers: Sonuçta bu devirde dürüst esnaf, Kamda Şayısı..  :)

Kerem,hız endeksi düblüwe olacak :)

http://www.kliksa.com/urun/goodyear-20555-r16-91w-efficientgrip-performance-oto-lastik/902410436

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen. Ben esnaflari sevmem boyle bir insanla karsilasinca onun için bir sey yapasim geldi aklima.

V serisi polonya uretimi w serisi alman uretimi direk lastigin üzerinde yazar. ha dersen ki ne farkı var o konuda cok ayrıntılı bir bilgim yok ama bir seyin üzerinde made in germany yaziyorsa baska biseye bakmadan onu alirim ben. :)

Buda güzel.. Almanya nın köklü bir firmasına ürün üretiyoruz. Üzerine de "Made In Germany" logosu basıyoruz..  ;)

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gorebildigim kadariyla 220 den asagiya yok paylaştığım lastik nette.

lastikteki harfler,üretildiği ülkeyi değil taşıyabileceği yük miktarını gösteriyor :)

24b8ei1.jpg

yani ürünün fiyatı uygun olmuş.üretim tarihlerine baktınız mı,nedir

Yorum bağlantısı
Murat Güntay

Harf sembollerinin üretim yerini belirttigine dair bir iddiam olmadi zaten. V ler polonya uretimi W ise almanya uretimi dediğim gibi.

Lastikler 2015 8.hafta uretimi. Kasislerde farkini gosterdi

Onceki lastiklerim pirelli p7 kütükmüş resmen. Cok uzun km yapmadım 3 4 saat oldu taktirali. Ama sessizlik ve konfor olarak arabama level atlattirdi resmen. Tavsiye ederim bu lastiği.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiyat çek sonrası normale gelmiş... çek olmasa pahalıymış :D

Esnaflığa lafım yok.. iyi insanlara Allah selamet versin... 

Yorum bağlantısı
Murat Güntay

Fiyat çek sonrası normale gelmiş... çek olmasa pahalıymış :D

Esnaflığa lafım yok.. iyi insanlara Allah selamet versin...

Ayni ürünü daha ucuz satan yer var mi? Yoksa ben mi bir seyler kaciriyorum. V ile w arasinda hiz endeksi alim surecinde cok buyuk bir arti değil belki ama ürün fiyati dediğim gibi. ×4 yapinca çek olmasa pahaliymis demenizi anlamadim matematiksel olarak
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Sizinki W serisiymiş.. özür.. Fiyat iyi...

Ah emmi ah.yazdik ya yukarida.hiz endeksler farkli diye :)

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bende geçen gün burada değiştirdim lastikleri Fatih usatayı bizatihi tanıyorum. Yer Demetevler 12. Caddede..Bende gayet memnun ayrıldım. Sök tak balans ve otel 50 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

fiyat gerçekten iyiymiş, rot+balans dahil

good year markasını severiz, hayırlı olsun,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Geçen hafta lassa 205 55 16  740 tl her şey dahil.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

91w alman uretimlerine bakmalisin yalniz. Söylediğim fiyata montaj + rot balans dahil.

Rot balans mı sadece balans ayarı mı ?

Yorum bağlantısı
Murat Güntay

Bu arada eğer isterseniz foruma özel indirim/kampanya vs için görüşebilirim.

Bende bunu söyledim ama lastik kampanyalari gunden güne degisiyor. Cok cesit var ne soylesek yalan olur dedi kisaca :) ama herkese yardimci oluruz dedi ki olucaktir mutlaka.

Rot balans mı sadece balans ayarı mı ?

Arabanin basinda degildim hocam sanirim sadece balans. Pek emin değilim ama sorabilirim.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçen hafta lassa 205 55 16  740 tl her şey dahil.

yukarıda benzer şeyler konuşuldu.sizinkinin hız endeksi muhtemelen "v" dir,arkadaşın aldığı "w" . aralarında bayağı fark var.

Yorum bağlantısı
Murat Güntay

yukarıda benzer şeyler konuşuldu.sizinkinin hız endeksi muhtemelen "v" dir,arkadaşın aldığı "w" . aralarında bayağı fark var.

Markalar bile farkli zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabanin basinda degildim hocam sanirim sadece balans. Pek emin değilim ama sorabilirim.

Lastik satışı yapılan yerlerde genelde rot ayarı olmaz da ondan sordum, sadece balanstır bence.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Lastik satışı yapılan yerlerde genelde rot ayarı olmaz da ondan sordum, sadece balanstır bence.. :)

Bence de..

Ki bende orada yaptırdım sadece balans var Serkan Abicim  :blush:  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...