İçeriğe Yönlendir

2009 Ford Fiesta 1.4 Tcdi Lastik Sorunsalı

Sercan AKAN59

Recommended Posts

Sercan AKAN59

Merhaba Arkadaşlar. Aranıza Yeni Katıldım, Hem Forum Olarak Hem Araç Olarak.

Bende 2009 Model Fiesta 1.4 TDCI var. Üzerinde 16" Jant ve 195 45 16 Lastik var. Bu Jant ve Lastikler Tekirdağ Yol Şartlarında iyi Bir Ölçü Değil. Benim Aklımda 2 Soru Var.

1. 15" Jant Takıp 50 yanak yerine 55 yanak lastik taksam ne fark eder ?

2. 16" Jant üzerindeki Lastikleri Değiştirip 50 yanak lastik taksam çok sıkıntı olurmu ?

Not: Hız Sürat Performans Her Zaman. 2. Plandadır. Konfor ve Can Güvenliği 1. Plandadır.

Teşekkürler. İyi Günler.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

ben tekirdağda 14 jant kullanıyorum 175 65 r14 gayet konforlu :) bizim burda 45 yanak bol balon bol jant yamutma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

ben tekirdağda 14 jant kullanıyorum 175 65 r14 gayet konforlu :) bizim burda 45 yanak bol balon bol jant yamutma :)

Sorma :( Birde Çorludaysanız Çok berbat Tekirdağ Merkezi Pek Bilmem Ama Her Çukurda İçim Cız Ediyor.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tekirdagda sac janti yamulttum ben dümdüz oldu jant 65 yanakla bide 45 olsa jant kopardi sanirim malesef yollarimiz tarla gibi konfor istiyorsan yanagi büyütüp janti ufalt

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Ayni sorun muratlida bende de var (195/50/15) bende uzerindeki lastikler bitsin de 55 yanak düşünüyorum. dağlık arazi bile daha iyidir buralardan en azindan nerede olduğunun bilinciyle arac kullanıyorsun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

o zaman 15" jant alıp 195 55 15 lastik takmak en mantıklısı...  :yildizlar:

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

%3 luk sapmayi gecmesse takabilirsin ama gecerse yol tutuş fren mesafesi falan kotulesir

Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

%3 luk sapmayi gecmesse takabilirsin ama gecerse yol tutuş fren mesafesi falan kotulesir

%3 lük sapma derken neye göre hesaplanır ?

ben soyle düşünüyorum. 16" jant ile 15" jant arasında 2.5 cm fark var ? 45 yanak la 55 yanak arasında 1 cm fark var. 195 45 16 ya göre 195 55 15 hala 1 cm aşağıda kalıyor ? araç yükselmiyor ? yanlış düşünüyorda olabilirim  :s

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Olmaz . genis taban yol tutusunu arttirir ama senin icin %4 fark cikiyor dolayisiyla 185 55 15 takabilirsin eger fark cikmiyorsa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...