İçeriğe Yönlendir

Sigorta Ücretleri Hk

Davut Turmuş

Recommended Posts

Davut Turmuş

arkadaşlar geçenlerde bir haber duymuştum artık sigortalar plakaya bakılmaksızın ikamet adresine göre fiyatlandırılacakmış bu durumda 06 plaka olsa bile ikamet Çankırı olsa Çankırı üzerinden değerlendirilecekmiş doğru mu? doğruysa ne zaman yürülüğe girecek?

şu şekilde bir durum söz konusu kardeşime bir araba pazarlığı yaptık köyde kullanmaya akrabamızdan 89 toros araçta değişeni bırakın boya bile yok lpg hiç bağlanmamış orjinal 75 binde ve üzerindeki lastikler henüz ikinci lastikleri resmen fabrikadan çıkmış gibi herneyse aracın muayenesi 21 nisanda bitiyor plakası 06 yaşadığımız yer Çankırı 18 plakamız veriler bunlar :D  bi kaç sorum olacak bunlara bağlı olarak

soru 1:plaka değişmeli mi değişmemeli mi?

soru 2:muayene bitmeden satış alınıp lpg bağlatmalı mı?

soru 3:mmo ve tüvtürk muayenesi ruhsat yaprakları değişim sırası nasıl olmalı?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

küçük şehir plakası olduğunda vergisi dahil daha ucuz oluyor daha önceki arabam 50 plakaydı oradan biliyorum Lpg bence takılmalı kullanılacaksa benzinlik satın almanızda gerekebilir tabi vizeden önce yaptırılıp işletilirse kafanızda rahat olur

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

I

küçük şehir plakası olduğunda vergisi dahil daha ucuz oluyor daha önceki arabam 50 plakaydı oradan biliyorum Lpg bence takılmalı kullanılacaksa benzinlik satın almanızda gerekebilir tabi vizeden önce yaptırılıp işletilirse kafanızda rahat olur

Vergi ile plaka arasındaki bağlantıyı çözemedim. Vergi motor hacmine ve yaşına göre belirlenir plakanın önemi yok.

Yorum bağlantısı

Ikmet olayi dogrudur. Buyuksehirlede kusuksehir plakalari cogalip da oransal olarak hatiri sayilir bir sekilde eksik primlendirilme tespit edildiginden bu uygulamayi hazine sart kostu.

Su an ticari araclarda plaka uyugulamasi ikametgahin yaninda kullanilabilir sekilde serbest birakildi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Ikmet olayi dogrudur. Buyuksehirlede kusuksehir plakalari cogalip da oransal olarak hatiri sayilir bir sekilde eksik primlendirilme tespit edildiginden bu uygulamayi hazine sart kostu.

Su an ticari araclarda plaka uyugulamasi ikametgahin yaninda kullanilabilir sekilde serbest birakildi.

Saygilarimla.

yani Evren Bey ikamet küçük ildeyse plakanın 06 kalmasında bir sakınca yok mu?prim küçük yere göre mi çıkar?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Evet. Trafikte Ikametgaha gore cikacak. Kasko icin sirketler farkli tarifeler uygulayabilirler ama.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

peki hocam bu kuralı bütün sigorta şirketleri uyguluyor mu?birde diğer bi sorumda şu noter satışı sırasında ekranda çıkıp ruhsata yazılan adres mi baz alınıyor primlendirmede yoksa sigorta yapılan anda ki için güncel adres mi?yani sigorta şirketleri nüfus idaresinin veri tabanını kullanabiliyor mu?

Yorum bağlantısı

Butun sirketlerin uygulamasi bir zorunluluk. Bununla beraber denetim sansim olmadigi icin tarifelerinde bu konuyu pas gecen bir islem var midir bilemiyorum. Adres noterde siatemden cekilen adres. Zaten bu gecici tescile ve akabinde ruhsata yaziliyor.

Saygilarimla

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Butun sirketlerin uygulamasi bir zorunluluk. Bununla beraber denetim sansim olmadigi icin tarifelerinde bu konuyu pas gecen bir islem var midir bilemiyorum. Adres noterde siatemden cekilen adres. Zaten bu gecici tescile ve akabinde ruhsata yaziliyor.

Saygilarimla

sonradan adres değiştirme durumunda herhangi bir etkilenme söz konusu değil yani

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianz yıllardır kaskoyu ikamete göre fiyatlandırır.

Uzun süredir de, trafikler de ikamete göre ücretleniyor.

Çok yakında tüm şirketler ikamete göre fiyatlayacak. Sabit plaka sistemi varken, doğru olan da bu zaten.

peki hocam bu kuralı bütün sigorta şirketleri uyguluyor mu?birde diğer bi sorumda şu noter satışı sırasında ekranda çıkıp ruhsata yazılan adres mi baz alınıyor primlendirmede yoksa sigorta yapılan anda ki için güncel adres mi?yani sigorta şirketleri nüfus idaresinin veri tabanını kullanabiliyor mu?

Hayır, bizim sistemimiz kendisi sorguluyor. Nüfusta hangi ilçe kayıtlıysa o ilçeden fiyatlıyor.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayır, bizim sistemimiz kendisi sorguluyor. Nüfusta hangi ilçe kayıtlıysa o ilçeden fiyatlıyor.

Emmi babamın ikametini Erzincana aldırayım mı :p değer mi :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi babamın ikametini Erzincana aldırayım mı :p değer mi :fiuw:

Ora ucuz mu bakalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

köy yerinde kaskolu araba kaç tane var acaba :p full transit volt sprinter

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...