İçeriğe Yönlendir

Win7 64 0Xc000007B Hatası.

Misafir

Recommended Posts

Tecrübelerimide diğer bulduğum her yoluda denedim.

Makina Asus Notebook ve özellikleri yeni versiyon oyunlar içinde oldukça yeterli olan bir model.

Win 7 64 premium yüklü oyunlarda 0xc000007b bu kod ile hata veriyor.Açtırmıyor. Win7 64 olarak veya 32 olarak klasik sorun olarak görünüyor.Fifa 2014 Oyunu normal versiyonunu nede diğer versiyonları yükledikten sonra ne yönetici olarak açabiliyorum nede başka türlü.Hata koduna göre dll olarak program olarak internetteki oyuna dair çözüm önerileri genelde bütün oyun versiyonlarına göre hep aynı çözüm önerisi sunuluyor.Dosyaları falan indirdim yükledim fakat nafile.

Gerekli olan bütün programlar falan makinada şimdi yüklü.Verilen driver update programına göre yükledim defaatle sürücü update yaptırdım yok.Eksik yok nafile.

Hatta full biçimlendirme ve kurulum yaptım oyunun biri çalıştı sıkıntısı yok ama Fifa yok açmıyor.

Sani'ye de bir ara bahsettim bu kod hatasını o vakit formattan sonra çözülmüştü  fakat fifa veya başka bir oyun yükleyincede aynı kodda yine hata yapıyor.Açtırmıyor.

Win7 hiç sevemedim seveceğimide sanmıyorum lakin Cihazın xp olarak düzgün sürücüleride yok ki kurayım.

Çaresini internette anlatılanlar haricinde bilen var ise bekliyorum.  :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Abi bu hatayı mavi ekran olarakmı veriyor ? Yoksa direk çift tıklamada gelen bir hatamı ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çalışma exe sine çift tıkladıktan sonra çalışma için onay kutusu geliyor tamam dedikten sonra bu hata geliyor.

Mavi ekran hatası veremez benden izin alması lazım. :D  :tongue:  

Dll düzeltmesi ile bir oyun daha çalıştı.

Win7 taban işletim sistemi sıkıntısı olduğu açık.Kökten bir çözüm lazım.  :unsure2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Win8. :p

Uzak dursun.Win10 belki :p

Oktay abi,

https://yadi.sk/d/RQqAjyfydCGWG

Linki indir içindeki dll dosyalarını C/windows/sysWow64 e kopyala düzelecektir. 

O kadar indirimden sonra İlk defa bu kadar ayrıntılı gördüm.Yüklerim gece sonucu yazarım. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Uzak dursun.Win10 belki :p

O kadar indirimden sonra İlk defa bu kadar ayrıntılı gördüm.Yüklerim gece sonucu yazarım. :good1:

O zaman tırmala Oktaaay! :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

O zaman tırmala Oktaaay! :crazy:

Severek tırmalıyorum öğretmenim.Sorunu öğrenmek lazım değil mi? :biggrin:

Yorum bağlantısı

Çalışma exe sine çift tıkladıktan sonra çalışma için onay kutusu geliyor tamam dedikten sonra bu hata geliyor.

Mavi ekran hatası veremez benden izin alması lazım. :D  :tongue:  

Dll düzeltmesi ile bir oyun daha çalıştı.

Win7 taban işletim sistemi sıkıntısı olduğu açık.Kökten bir çözüm lazım.  :unsure2:

Win 7 de bir sıkıntı yok xp den sonra gelen en stabil ve sorunsuz işletim sistemidir sakın kızıpta win8 e falan geceyim demeyin. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Severek tırmalıyorum öğretmenim.Sorunu öğrenmek lazım değil mi? [emoji3]

W8'de sürücü yönetimi daha iyidir, hatta verme oranı daha azdır. :p Bakalım W10 nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Win 7 de bir sıkıntı yok xp den sonra gelen en stabil ve sorunsuz işletim sistemidir sakın kızıpta win8 e falan geceyim demeyin. :good1:

İlk çıktığı günden beri uğraşırım.Sorun çift bit tabanını programların,oyun tabanlarının iyi kullanamaması kaynaklı ama win7 bunuda zorlaştırmış zaten buda açık.

Sevmediğim yönü vista ile başlayan sürekli sorgulama izin verme vesaire aşamaları.Makinayı çok fena kasmasıda cabası.Xp kadar hıza bence ulaşamadı ulaşmayacağıda malum.

Win8 yorumları okuduktan sonra uğraşmam zaten.İlerde sırf bilğilenmek,öğrenmek amaçlı 8,1 yükleyeceğim.

W8'de sürücü yönetimi daha iyidir, hatta verme oranı daha azdır. :p Bakalım W10 nasıl olacak.

Oda olsun be öğretmenim.Hataları düzeltsinler ama bu versiyonun ünü belli.8,1 tedavi görmüş versiyon yüklersem dediğim gibi öğrenmek amaçlı olacak.Win10 nunda çok farkı olduğunu düşünmüyorum.Sanırım ve gözlemim aynı telefon versiyonu gibi bişi galiba.Sadece Arayüz daha yogun olacaktır.

Sırf güvenlik açıkları için her şeyi yapıyorlar ama buda işleri zorlaştırıyor tabiki.Buda her programı oyunu etkiliyor tabiki.Bu arayüz ve bit oranlarını xp tabanında yapabilseler neffis olurdu.

Şuda açık Win8 dokunmatik ekranda tadı çıkacak bir versiyon.

Abi ilk yüklediğim çözüm çalışması bunla oldu.Bunlardan sonrada formak atmak zorunda kaldım.Sonra yine kurdum ve bu linktekinin üst versiyonu denildiğini okuduğumu buldum onuda yükledim.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Win 8.1 i uzun süredir kullanıyorum. Bilgisayar oldukça stabil ve hiç hata almadım. Sani'nin tavsiseyisiyle de SSD taktım. 5 yıllık laptop canavar oldu. Niçin beğenilmediğini anlamadım. Tabii ki ustaların bir bildiği vardır yine de.  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Win 8.1 i uzun süredir kullanıyorum. Bilgisayar oldukça stabil ve hiç hata almadım. Sani'nin tavsiseyisiyle de SSD taktım. 5 yıllık laptop canavar oldu. Niçin beğenilmediğini anlamadım. Tabii ki ustaların bir bildiği vardır yine de.  :)

Normal kullanımda bana görede güzel ve kullanışlı(alışınca) ama birçok oyunun alt yapısı desteklemiyor oyun oynamayı sevenleri üzüyor bu nedenle. win7 yüklü netbookumda açtığım oyunu(biraz takılsada) win 8.1 yüklü 2-3 kat daha hızlı notbookumda açamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu oyun çalışmama olayını da ben anlamıyorum. Oynayamadığım 3 oyun var, onları da ekran kartım dx11 destekli olmadığı için oynayamıyorum. Onlar hariç W8.1 yüzünden oynayamadığım oyun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dün gece 22.00 dan sonra elektirikler gitti,Bu gece 23.00 da geldi.Kalite arıza vardı çözmüşler sonunda.

Sıkıştırılmış dosyadakileri dediğim yere kopyala çözülecektir abi.

Kısa süre önce yükledim.Pes 2015 tamam.Fifa yine aynı.

Aynı tip,sayıda dll dosyalarını farklı bir yerden indirdim.Fakat bunu otomatik yüklemeli yapmışlar.Güvenli kipte falan yüklemeye gerekte olmamış.yükledim Fifa da tamam.

O kadar dll yüklemelerinden sonra artık ümidim kalmamıştı Semih'in verdiği link fikrinden yola çıkarak değişik versiyonlarıda yükleyerek şu an genel sıkıntı kalmadı.

Sanırım kısa sürede bir format ve bu dll dosyasına genel program yüklememeleri sonrası makina dahada rahat olacaktır.

Sonuç çift bit(32--64 bit) tabanının uyumsuzluğu neticesinden kaynaklı olduğu bence açık.

Odada kutu içinde 300gb 7200 rpm hdd varmış unutmuşum 500gb çıkarıp 300gb yeniden yükleyeyim diyorum.Kısmen hız artacaktır.Önce bir hdd testi yapıp resmedeyim bakalım.

Pes 2015 xp de hiç çalışmaz mı?Yöntemi var mı?Makina Pc kasa win7 kurmaya uğraşmayayım diyorum.Şimdi Ömer Efe abisi Ali Osman bunla oynamaya başlayınca aynen isteyecek. : :D

Bebecikler için uğraşıyorum.Ne kadar sevmesemde,istemesemde,kısıtlasamda önüne geçmek oldukça zor.Yıllar önce kendiminde yapmış olduğu bir şey oluncada yasak koymak doğrumu yanlış mı bilmiyorum ama sanırım yanlış olacaktı.Bu sayede Ders saatine mecburi uyum ve akşam 21.30 da uyuma alışkanlığını sağlattım.Hadi ders saati,uyku saati demeden kendilerince yapar hale geldiler.Tatilden sonra unutulacak ama alışmaları uzun sürmez her halde.

Öğretmenim windows 8 başına gelecekleri önceden tahmin ettiği için senden kesin çekiniyodur. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Öğretmenim windows 8 başına gelecekleri önceden tahmin ettiği için senden kesin çekiniyodur. :p

Benim tahminim de o yönde Oktay'ım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Halil Geloğlu

Sonuç çift bit(32--64 bit) tabanının uyumsuzluğu neticesinden kaynaklı olduğu bence açık.

Bence bu ihtimal çok yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...