İçeriğe Yönlendir

Lpg'de Tekleme

Gökhan Aksu

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Yansanayi olarak Bosch takıldıysa korkmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
(düzenlendi)

Yansanayi olarak Bosch takıldıysa korkmayın.

Gittiğim servis ayrıca Bosch servisi.bobinin markası Bosch değildi ama alt kısımda Alman malı olduğu yazıyordu :unsure2:

Aracı 2-3 km kullanma fırsatı oldu servisten çıktıktan sonra.Tekleme kesilmişti,sanki motor rahatlamış gibi geldi bana.

tarihinde Gökhan Aksu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Yok arkadaş bende bir bahtsızlık var herhalde.Bobin-bujiler değişti tekleme daha da arttı LPG'de.Benzinde hiçbir sıkıntı yok.Buji kablolarını da değiştşireceğim,daha olmadı ne yaparım bilmem.Hafta sonu NO NAME servis yolu gözükecek gibi bana :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Yok arkadaş bende bir bahtsızlık var herhalde.Bobin-bujiler değişti tekleme daha da arttı LPG'de.Benzinde hiçbir sıkıntı yok.Buji kablolarını da değiştşireceğim,daha olmadı ne yaparım bilmem.Hafta sonu NO NAME servis yolu gözükecek gibi bana :(

Abi tırnak ayarını yaptinmi?
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Abi tırnak ayarını yaptinmi?

Orijinalinde oynama yapmadım.Olduğu gibi takıldı.Ayrıca bir ayar yapılıp yapılmayacağı konusunda fikrim yok açıkçası.

Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Orijinalinde oynama yapmadım.Olduğu gibi takıldı.Ayrıca bir ayar yapılıp yapılmayacağı konusunda fikrim yok açıkçası.

Abi buji tirnak aralığını sentil ile 65 70 civarı ayarlattir sorunun çözülme ihtimali yuksek. Bende ayni sorunu yasamistim bu yöntemle cozdum
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Abi buji tirnak aralığını sentil ile 65 70 civarı ayarlattir sorunun çözülme ihtimali yuksek. Bende ayni sorunu yasamistim bu yöntemle cozdum

Yarın bir No Name servis ziyareti yapacağım.Bakalım ustalar ne diyecek.Olmadı orada ayarlama isteyebilirim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Yarın bir No Name servis ziyareti yapacağım.Bakalım ustalar ne diyecek.Olmadı orada ayarlama isteyebilirim.

Tamam abi sen bildiğin gibi yap ama masrafsız bir is. Buji tırnak aralığı LPG ye gore ayarlatirsan sorun çözülebilir.
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Tamam abi sen bildiğin gibi yap ama masrafsız bir is. Buji tırnak aralığı LPG ye gore ayarlatirsan sorun çözülebilir.

Araç cihaza bağlandığında 2. silindirde ateşleme arızası veriyordu.Aldığım bosch bujilerde LPG için olanlardan ama yinede önerini dikkate alacağım.Yarın ola hayrola.

Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Araç cihaza bağlandığında 2. silindirde ateşleme arızası veriyordu.Aldığım bosch bujilerde LPG için olanlardan ama yinede önerini dikkate alacağım.Yarın ola hayrola.

Abi LPG için olansa ondan değildir. Ben benzin bujisi sandım. Sen bildiğin gibi yap kolay gelsin
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Herford servisin yanlış teşhisi sonucu bobini boşuna değiştirmiş olduk.No Name servisten Fatih ustanın incelemesinde arızanın LPG enjektörlerinde olduğu tespit edildi.Zavolli kite atiker enjektörler komşu serviste  takıldı 230 TL ,sorun halloldu.Hazır gitmişken ön fren diskleri ve balatalar da değişti 280 TL.Motorkapak contasındaki yağ kaçağı için conta değişimi ve arkadan gelen sesler için takozların değişimi sonraki günlere ve para bulmama kaldı. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Herford servisin yanlış teşhisi sonucu bobini boşuna değiştirmiş olduk.No Name servisten Fatih ustanın incelemesinde arızanın LPG enjektörlerinde olduğu tespit edildi.Zavolli kite atiker enjektörler komşu serviste takıldı 230 TL ,sorun halloldu.Hazır gitmişken ön fren diskleri ve balatalar da değişti 280 TL.Motorkapak contasındaki yağ kaçağı için conta değişimi ve arkadan gelen sesler için takozların değişimi sonraki günlere ve para bulmama kaldı. [emoji3]

Hayirli olsun sorun cozulmus. Bazi yerler Ezbere is yapıyorlar. Para ceplerinden çıkmıyor tabi. Bu devirde para kolay kazaniliyor sanıyorlar. Kendileri kolay kazanıyor boyle is bilmemezlikten başkalarını da ayni saniyorlar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...