İçeriğe Yönlendir

Biçimlendirmeyi Geri Almak Mümkün Mü?

Celalettin Süğürtin

Recommended Posts

Celalettin Süğürtin

Arkadaşlar sistemde depo olarak kullandığım hdd iki partitionluydu. Birindeki  dosyaları diğerine aktardım (sanmıştım, ki bir kısmını almış, bir kısmını almamış). Tedbirsizlik edip, kaynak partitionu windows üzerinden hızlı biçimlendir komutuyla biçimlendirdim. Sonra bir de baktım ki, en güzel anılarımın bulunduğu resimlerim klasörü içinde bir tane bile resim yok.

Bu durumu düzeltmenin yolu var mı? Varsa hangi program, yöntemler nedir?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

hocam işi sağlam birisine bırakın elleyince bozuluyor ve çok sağlam bir programla deneyin saçma sapan bir çok program var aynı olay benim başıma denk gelmişti resimleri bozuk olsada kurtarmıştım ama bozuk kalitede

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Abi hızlı format yaptım demişsin.Kurtarılma ihtimali oldukça yüksek fakat sakın ha sakın öyle her programı bulup yükleyip kullanma.

Şimdiki prof programları pek bilmiyorum ama easyrecovery versiyonu çok kullandım.Hatta diskin o bölümünü komple silmeden direk hızlı biçimlendirme yaptın ise ve ben öyle anladım aynı partı yeniden direkt getirme ihtimalide yüksek.

Sani okuyunca daha net fikir verecektir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ontakeasy recovery diye bir program indirdim, ama şerrefsizler bir alana beş bedava misali olmadık şeyler kurdular, ben de hepsini yeniden kaldırdım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşiniz çok zor. Sakın aynı partition'a başka şeyler yazmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Lisanslı bir recovery programı bulmam lazım, easy recovery diye bir program indirdim tek bir dosya kurtarırım diyor. Format recovery kısmını çalıştırdım, şu an taranıyor, nerede tırak, orada bırak.

Yorum bağlantısı
Misafir

Zamanında dos altında çalışan part kurtarma progarmlarını çok kullandım.Ntfs,fat,fat32 farketmezdi.Şimdi yapın deseniz yapamam tarifide çok zor epey komutları vardı.

Abi çok çok önemli ise bence işi bilene götür diyeceğimde mebla konusu sıkıntı olacaktır.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Recuva varmış arşivimde. easyrecovery programını demo olduğu için durdurdum, onun yerine recuva yı çalıştırdım. Bu deneme sürümü değilmiş. Kurtarabildiğim kadarını kurtaracağım, kalanı da başka bir zamana inşallah. Tabii bu arada ilgili partitiona hiç bir surette veri kaydetmeyip oradaki madeni koruyacağım.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Geçmiş olsun hocam, can sıkıcı bir durum. Easyrecovery aslında oldukça başarılıdır , kullanmıştım. Ama tam sürümdü. Umarım hepsini kurtarabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Celaletin abi Rdata recovery önerebilirim. Eski şirketimde baya kullanmıştım. Ayrıca ist da bu işi profesyonel yapan firmalar var. Ama içinde ne var ne yok alıyorlar Fiyat olarak 1700 tl civarlarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Umarım kurtarırsın Celalettin abim. İşlerin rastgelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Abi geçmiş olsun inşallah bilgileri kurtarırsın.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Şimdilik recuva ile başladım. Kurtarma başarılı bir şekilde ilerliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Eğer kurtaramazsanız bana ulaşın elimde crackli güzel programlar var çok değil daha 1-2 ay önce böyle bir durumla karşılaştım ve 1 hafta gece gündüz uğraştım en sonunda programı buldum tüm resim ve videolarımı kurtardım, yanlız burda püf nokta formattan sonra tekrar kurtarılacak kısmın üstüne herhangi birşey yazmamak.Profesyonel bu işi yapanlar 1500 eurodan fiyat veriyorlar, araştırmasak 10gb veri için 3000tl heba olacaktı. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Yaren

Testdisk ve Photorec ikilisi bozuk partitionları bile kurtarabiliyor. Yalnız disk üzerine veri yazmamaya dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

[emoji3] Mutlu son [emoji3] Mesut beyin yolladığı program cracker i yemedi. Elimde bulunan recuva yı kullandım. Avantajı ücretsiz sürüm olduğu halde kurtaracağı dosya miktarında kısıtlama yoktu. Çok daha fazla özellik istiyorsan 25 dolara satın alabilirsin diyordu. Yapanlara minnettar kaldım. Yardımseverliği ön planda tutan lisanslı bu ürüne kendi çapımda destek olma adına ileriki günlerde lisans bedelini ödeyip sahip olmayı bir borç biliyorum. Ben düşündüğü gibi yaşayan bir insanım.

Detaylara gelelim. Recuva nın bende bulunan ücretsiz sürümünde sihirbaz tek bir dosya türü seçmeye izin veriyor. Derin tarama yapıyor. 1-2 saat sonunda kurtarılabileceği dosyaları dizin yapılarıyla birlikte gösteriyor. Kurtar dediğiniz zaman kurtarılan dosyaların yazılacağı bir hedef dizin seçmenizi istiyor ve seçiyorsunuz. Kurtarma sonunda dosyaların silinmeden önceki dizin yapısını koruyor. Kurtarma işlemini üç defa başlattım. Birincisinde fotoğraflarımı buldum. Sonra word exel gibi ofis belgelerimi kurtardım. Üçüncü seferde de videoları. Kaybım yok sanırım. Hiç boşuna sormayı aklınızdan geçirmeyin "onları da kurtardın mı?" diye. Zira bende onlardan yogh [emoji12]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yılmaz Ertek

Eğer kurtaramazsanız bana ulaşın elimde crackli güzel programlar var çok değil daha 1-2 ay önce böyle bir durumla karşılaştım ve 1 hafta gece gündüz uğraştım en sonunda programı buldum tüm resim ve videolarımı kurtardım, yanlız burda püf nokta formattan sonra tekrar kurtarılacak kısmın üstüne herhangi birşey yazmamak.Profesyonel bu işi yapanlar 1500 eurodan fiyat veriyorlar, araştırmasak 10gb veri için 3000tl heba olacaktı. Geçmiş olsun.

merhaba,

elimde yanlışlıkla mac bilgisayara bağlanıp, ntfs'den fat32'ye fortmatlanmış 1TB'lık bir disk var.

tüm foto arşivi bu diskte imiş arkadaşın.

recuvanın pro versiyonu ile tarattım, 9 saat 33dk sonra 5 dosyanın ön izleme versiyonunu kurtardı.

yani hiç bir şeyi kurtaramadı.

sorun başka bir formatlama biçimine geçilmiş olması mı ?

başka ne program deneyebilirim ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

recovery my files ile geri getirilebilir ama tam profesyonel anlamda encase programiyla tamamini geri getirmeniz mumkun olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hiç bir program için kesin başarı söz konusu değil. Bir çok program denemek lazım. Ücretli programların genel olarak daha başarılı oldukları söylenebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hiç bir program için kesin başarı söz konusu değil. Bir çok program denemek lazım. Ücretli programların genel olarak daha başarılı oldukları söylenebilir.

recuvadan ümitliydim. pro versiyonu ile tarattım üstelik. tam bir hayal kırıklığı oldu bende.

EaseUS Data Recovery Wizard diye bir program okudum nette. kurdum. 8-9 saattir tarıyor. %35 bitti diyor :)

ama tüm klasörleri buldu. klasör içindeki fotoların çoğunu gösterdi. başka bir klasöre kopyalamadan bitti bu iş demeyeceğim ama umutluyum.

sanırım sabaha kadar sürecek. sonucu yine yazarım buraya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

[emoji3] Mutlu son [emoji3] Mesut beyin yolladığı program cracker i yemedi. Elimde bulunan recuva yı kullandım. Avantajı ücretsiz sürüm olduğu halde kurtaracağı dosya miktarında kısıtlama yoktu. Çok daha fazla özellik istiyorsan 25 dolara satın alabilirsin diyordu. Yapanlara minnettar kaldım. Yardımseverliği ön planda tutan lisanslı bu ürüne kendi çapımda destek olma adına ileriki günlerde lisans bedelini ödeyip sahip olmayı bir borç biliyorum. Ben düşündüğü gibi yaşayan bir insanım.

Detaylara gelelim. Recuva nın bende bulunan ücretsiz sürümünde sihirbaz tek bir dosya türü seçmeye izin veriyor. Derin tarama yapıyor. 1-2 saat sonunda kurtarılabileceği dosyaları dizin yapılarıyla birlikte gösteriyor. Kurtar dediğiniz zaman kurtarılan dosyaların yazılacağı bir hedef dizin seçmenizi istiyor ve seçiyorsunuz. Kurtarma sonunda dosyaların silinmeden önceki dizin yapısını koruyor. Kurtarma işlemini üç defa başlattım. Birincisinde fotoğraflarımı buldum. Sonra word exel gibi ofis belgelerimi kurtardım. Üçüncü seferde de videoları. Kaybım yok sanırım. Hiç boşuna sormayı aklınızdan geçirmeyin "onları da kurtardın mı?" diye. Zira bende onlardan yogh [emoji12]

Dosyalarınız kurtardığınıza sevindim :) yolladığım dosyadaki cracki tekrar kontrol ettim crack çalışyor sanırım tam olarak yapamadınız, gerçekten çok güzel programlar var tabi hepsi işe yaramıyor, bazılarının işine yarayanın bazılarında yaramıyor malesef, bunu araçtırmalarım sonucunda gördüm ama bahsettiğim program gerçekten güzeldir. sadece boyuta göre biraz taraması uzun sürüyor, 1 hafta sabah akşam bilgisayarın yanında yattım :D en sonunda o program halletti eksiksiz. Geçmiş olsun.

merhaba,

elimde yanlışlıkla mac bilgisayara bağlanıp, ntfs'den fat32'ye fortmatlanmış 1TB'lık bir disk var.

tüm foto arşivi bu diskte imiş arkadaşın.

recuvanın pro versiyonu ile tarattım, 9 saat 33dk sonra 5 dosyanın ön izleme versiyonunu kurtardı.

yani hiç bir şeyi kurtaramadı.

sorun başka bir formatlama biçimine geçilmiş olması mı ?

başka ne program deneyebilirim ?

teşekkürler.

Merhaba;

Akşam size benim işimi gören programı atayım birde onunla deneyin ama formatı değiştiyse sıkıntı olabilir.İyice araştırın derim, olmadı ntfs e tekrar formatlayın boş formatlamadan sıkıntı çıkmadı bende , en son diskte sıkıntı çıktıktan sonra formatladım bilerek sonra tarattım ve buldu ama burdaki herkezin söylediği bir can alıcı nokta varki o da formattan sonra kesinlikle üstüne herhangi bir yazma yapılmaması. Hatta güncelleme vs varsa kapatılmalı ki bazen bildiğiniz gibi güncellemeler kafasına göre istediği yere doya oluşturup güncellemeyi oraya atar.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Dosyalarınız kurtardığınıza sevindim :) yolladığım dosyadaki cracki tekrar kontrol ettim crack çalışyor sanırım tam olarak yapamadınız, gerçekten çok güzel programlar var tabi hepsi işe yaramıyor, bazılarının işine yarayanın bazılarında yaramıyor malesef, bunu araçtırmalarım sonucunda gördüm ama bahsettiğim program gerçekten güzeldir. sadece boyuta göre biraz taraması uzun sürüyor, 1 hafta sabah akşam bilgisayarın yanında yattım :D en sonunda o program halletti eksiksiz. Geçmiş olsun.

Merhaba;

Akşam size benim işimi gören programı atayım birde onunla deneyin ama formatı değiştiyse sıkıntı olabilir.İyice araştırın derim, olmadı ntfs e tekrar formatlayın boş formatlamadan sıkıntı çıkmadı bende , en son diskte sıkıntı çıktıktan sonra formatladım bilerek sonra tarattım ve buldu ama burdaki herkezin söylediği bir can alıcı nokta varki o da formattan sonra kesinlikle üstüne herhangi bir yazma yapılmaması. Hatta güncelleme vs varsa kapatılmalı ki bazen bildiğiniz gibi güncellemeler kafasına göre istediği yere doya oluşturup güncellemeyi oraya atar.Geçmiş olsun.

fotoları kurtardım, kendim yeniden formatlayıp ntfs yaptım diski.

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

teşekkürler.

Hadi geçmiş olsun. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

teşekkürler.

Geçmiş olsun ozaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...