İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazları Hakkında

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Hasan Yıldız
Anlaşılan pompalı olacak. Ben de Conax alayım diyorum. 8 aşama var 5 aşama var. Kararsız kaldım ben.

n11.com'dan CONAX FAVORİ PLUS 8 AŞAMA POMPALI  SU ARITMA CİHAZI seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/conax-favori-plus-8-asama-pompali-su-aritma-cihazi-P221538466

https://www.hepsiburada.com/conax-eco-plus-5-asamali-pompali-su-aritma-cihazi-pm-HB000006J8RF

Ama sanki daha az filtre daha iyi olacak gibi bir kanıya vardım..
Bence 8 filitreli ve pompasiz alin.
5 filitreli alirsaniz,ph 7 nin altinda ve minerallerden yoksun su tuketirsiniz.Pompa konusuna gelir isek,benim ki pompali ve aldigimdan beri 3.evde oturuyorum hala ihtiyac duymadim.Artik butun apartmanlar hidrofor sistemli.Üst katlarda iseniz ve basinc dusuk ise sistemden basinci arttirabilirsiniz ki çamasir makinaniz icin su basinci yeterli ise aritma sisteminiz icinde yeterlidir.Hatta yaninda ph kagidi ve tds metre alin.Yeni bir sistemin tds degeri 40 larda ph da 8.5 seviyelerinde oluyor.
Tds degeri 25 lerin altina duserse mineral filtre
50 lerin ustunde ise mebran filtre
Ph 7 nin altina duser ise alkalin filtre degismeli.
On filtreler ise herhangi bir filtre degisimi gerektigi her durumda degistirmek gibi periyot mantikli olacaktir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/milsu-kapali-kasa-pompasiz-su-aritma-cihazi-361263185

Ben linkteki ürünü aldım.kurulumu yaptım.ilk başta biraz tanzik sorunu yaşadım ama hallettim.

Firma İzmir firması , filtre seti nsf onaylı( nsf sitesindenden kontrol ettim),müşteri hizmetleri çok yardımsever.kisa süreli sorununda baya ilgili idiler.ilk başta tankı kapatip 1.5 saat kadar boşa akittim.sonra 3 defa tankı boşaltıp doldurdum ve kullanmaya başladım.tadi gayet güzel.pompasiz olmasına rağmen tanzik gayet yeterli.filte seti şuan 139 TL.alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Bu şebeke basıncı:

qvOQ13.jpg

Buda cihaz basıncı:

6NWb1k.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Erdoğan Temur

Merhabalar,

Arıtma sisteminde aşağıdaki gibi 3 yollu arıtma musluğu kullanan var mı?

Uzun ömürlümüdür?

1_org.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Uzun ömürlümüdür?

1_org.jpg

Aynısını 1 yıldır kullanıyoruz. Bir sıkıntı çıkarmadı, oldukça kullanışlı bir ürün. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Uzun ömürlümüdür?

1_org.jpg

3 yılı geçti sanırım, bir sorun yaşamadık, gayet kullanışlı. Benimkisi farklıydı gerçi ama mantık benzer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Marka alabilirmiyim? İnternette sıkıntı yaşayan yorumlar çok. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erdoğan Temur yazdı:

Akşam bakayım evde unutmazsam. Nasıl sorunlar yaşanabilir ki bataryada?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Murat Sürmeli
Erdoğan Temur yazdı:

Baktım markası gpd diye bişi. İnternette fiiyatları yüksek gözüküyor ama ucuzdu ben aldığımda sanki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erdem Doğan yazdı:

Kireç ayırma kısmını arıtıcılar yapabiliyor. Daha doğrusu saf suya yakın su aldığınız için sonradan bazı mineralleri ekliyorlar ama yeterli olmuyor elbette. Arıtılmış su kullanıyorsanız maden suyu takviyesi şart bence :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Uzun ömürlümüdür?

1_org.jpg

Biz de 2019 Hazirandan beri kullanıyoruz. AliExpress’ten almıştım iyi çıktı. O zaman pek alternatif yoktu şimdi vardır umarım. Gayet kullanışlı.

TRY 1,065.07  46% İndirim | XOXO filtre mutfak musluk içme suyu tek delikli siyah sıcak ve soğuk saf su lavabo güverte üstü musluk bataryası 81058
https://a.aliexpress.com/_EG0taHJ

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sürmeli yazdı:

Baktım markası gpd diye bişi. İnternette fiiyatları yüksek gözüküyor ama ucuzdu ben aldığımda sanki :)

Sen aldığında da ucuz değildi.  
Senin maaşın daha değerliydi o zaman, sana ucuz geliyordu. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

Arıtma cihazını aldığım firmaya söyledim onlar getirip takacak sorun olursada muhattabım onlar olur artık.

Teşekkürler bilgi için.

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Gallons Per Day demek.  günde arıtabileceği galon miktarı.

Erdem Doğan yazdı:

ters ozmos filtresi değilse silifoz vs gibi birşeylerle arıtıyorlar. ters ozmos filtresi, su moleküllerinden büyük herşeyi eler. akü suyu alırsınız. elerken suyun yarısını çöpe atar. diğer küçük filtreler eksilen mineralleri tamamlamak ve suyu alkali hale getirmek için lazım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Doğan Arşiray yazdı:

ters ozmos filtresi değilse silifoz vs gibi birşeylerle arıtıyorlar. ters ozmos filtresi, su moleküllerinden büyük herşeyi eler. akü suyu alırsınız. elerken suyun yarısını çöpe atar. diğer küçük filtreler eksilen mineralleri tamamlamak ve suyu alkali hale getirmek için lazım.

Evet hatta 1 litre su elde etmek için daha fazlasını atık su olarak atıyor..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

harbiden markaymış :) bende KDV diye marka kuracağım. Sloganı da şöyle birşey olabilir "dükkandan çıkarken sizde bir KDV yi ödedinizmi?"

"Ev alışverişinizie KDV yi dahil edin." ehiehiehi

"İnşaat maliyetleriniz KDV yi ekleyin, KDV hela taşları"

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...