İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazları Hakkında

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Hayrettin Gücin

Barış bey müsaadenizle bu anlatımınıza karşı çıkacağım

"Su arıtma cihazları tamamen ticari amaç güdülerek insanları kandırmaktan başka bişey değil,zaten musluk suyumuz arıtılarak evimize ulaşıyor daha bidaha arıtmanın mantığı ne,evimizdeki tesisatımız eski demir borulardan olmasın yeter"     demişsiniz.

Ticari amaça bir şey diyemem barış bey amma ben ilk arıtmamı kayınıma rica mihnetle aldırdım, Manisa ya bir tatil dönüşü  oğlum ishal oldu evvelinde de ist dan Manisaya taşındığımızda sık sık ishal olurdu bu sefer hastanede çalışıyordum ve bir çok tahliller yapıldı sonuçta bir laborant arkadaş buldu sebebini hocam bak bu bakteriyi biz Afyonda çalışırken insanlarda rastladığımızda arkadaşlar birbirimize gösterir paylaşırdık dedi amma Manisa da göreve başlayınca bir baktım burada her insan dışkısında bundan var ama bünye bu bakteriye alışkın olduğu için dert etmiyorlar sıkıntı da yaşamıyorlar dedi ama senin oğlanın bünyesi bunu yenemiyor dedi napacagız dedim ya hep kaynatılmış su içecek yada arıtacaksınız dedi bu sebeple bizde rica minnet o zamanda fiyatı yüksek olan arıtmayı aldık kullandık yni barış bey bir kandırmaca ve aldatmaca söz konusu değil neticede İNSANLAR İYİ ŞEYLERE LAYIKTIR . diyoruz öyle degilmi. ha bu arada bende hazır sulara güvenemiyorum. manisada su işini belediye gerçekten iyi yapıyor ben hep evden dışarda çeşmeden su içiyorum.     

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Arkadaşlar,

2 sene Türkiye'nin en büyük ev tipi su arıtıcı firmalarından birinde satış müdürlüğü yaptım. Şu anda ise yine endüstriyel olarak hizmet veren bir firmada satış mühendisiyim. Konuyla ilgili en detaylı bilgileri benden alabilirsiniz. Tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlayacağımdan emin olabilirsiniz. Kısacası bana sormadan su arıtma cihazı almayın, çok ciddiyim tokatlanma ihtimaliniz yüksek :)

Uzak durmanız gerekenler;

1 - İhlas

2 - Waterbox

3 - Waterlife

Hepsinin çeşitli nedenleri var uzak durmanızı gerektiren. 300-2500 TL arasında arıtma cihazları her yerde bulabilirsiniz. Ama doğru yerden almak en önemlisi...

Anıl bey markadan ziyade ürüne para vermeyi tercih ettiğim için markanın pek önemi yok. İçindeki filtrelerin kalitesi ve filtrelerin yedek parça olarak bulunabilmesi tercih nedenim olur. Koçtaşta görmüştüm geçenlerde ancak teste kapalı idi. Netteki satış fiyatlarından çok daha uygundu fiyatları 300-700 arası idi yanlış hatırlamıyorsam. Bizimkiler atık su oranına takıldılar neden bu kadar çok atık su çıkıyor diye. Sizin öneriniz nedir, marka veya sistem olarak, kaliteli filtreleri nerden güvenle temin edebiliriz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

arkadaşlar su arıtma cihazı almayı düşünüyorum kullanan ve bana tavsiye edeceğiniz  bir cihaz varmıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaşlar su arıtma cihazı almayı düşünüyorum kullanan ve bana tavsiye edeceğiniz  bir cihaz varmıdır.

Konunuz birleştirilmiştir. Başından itibaren okumanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

teşekkürler sani bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filtre aramak için resmini çekmiştim.

7 Filtreli olanlardan ve koçtaştan almıştım.

Fikriniz nedir ?

Filtreyi nerden almalıyım.

3eb9ab8ab84e312641c05be1a21b193a.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bulamazsan ben sana filtre yollarım abi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

saglik-haberleri-damacana-su-pompa-212x2

al geç  :D  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koçtaş yok burda [emoji16]

Bulamazsan ben sana filtre yollarım abi.

Firmayı aradım... 02124709470

Filtre sordum.. girişteki üç filtreyi değiştirmeniz yeter şimdilik dedi.

Fiyatı kapıda ödeme kargo dahil 45 lira dedi.. 

Gönderin dedim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Konuyu takipteyim, kafama yatmayan yerler vardı. Bu konu iyi olur inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyu takipteyim, kafama yatmayan yerler vardı. Bu konu iyi olur inşallah.

Koçtaş ;)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Koçtaş ;)

Filtre mi lazım Emmi, alıp yollayım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kendine al dicektim de. Kayserinin suyu güzel.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kendine al dicektim de. Kayserinin suyu güzel.

Kayseri'nin suyu gerçekten güzel ama şehrin eski yerleri ile yeni yerleri arasında dağlar kadar fark var. Kayseri'de kendimi bildiğim zamanlarda sırayla Gültepe, Fevzi Çakmak ve şimdi de İldem'de oturuyorum. Gültepe'nin suyunu hiç bir şeye değişmem. Fevzi Çakmak da iyidir. Ara sıra Eskişehir Bağları'na giderdim, oranın suyu da iyidir.  

İldem tarafı ise çok kötü. Yazın kesinlikle içilmiyor. Binalar, tesisat yeni ama su kötü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Şu linkteki ürünle, ihlasın ürününün farkı ne ola ki? Filtrelerin kalitesi dışında bir fark yok gibi, filtre piramidi yapılmış bir plastik düzenek sonuçta :unsure2:

http://www.sanalpazar.com/Nur-Life-8-Asamali-Lux-Model-5-Yil-Garantili-Su-Aritma__isp39013335?malid=SP_MYD_39013335#imgd

Bırak bunları Köksal. Sana hazır almak yakışmaz.  ;) DIY yap. Biraz pamuk, kömür, kum, hindistan cevizi kabığı.. İşlem tamam.. Ortaokulda biz bile yapmıştık.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bırak bunları Köksal. Sana hazır almak yakışmaz.  ;) DIY yap. Biraz pamuk, kömür, kum, hindistan cevizi kabığı.. İşlem tamam.. Ortaokulda biz bile yapmıştık.  ;)  :D

İş eğitimi dersinde kıl testere ile çalışmışlığım var, makreme filan da yapmıştım, bak şimdi kendi kendine yetebilen ülkelerden olduğumuz günler aklıma geldi. Bizim akrabanınkini bikaç günlüğüne araklayıp kalıp çıkarayım :D

Malzemeleri bulurum da hindistan cevizi düşündürüyor, ayarlarsın artık :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

İş eğitimi dersinde kıl testere ile çalışmışlığım var, makreme filan da yapmıştım, bak şimdi kendi kendine yetebilen ülkelerden olduğumuz günler aklıma geldi. Bizim akrabanınkini bikaç günlüğüne araklayıp kalıp çıkarayım :D

Malzemeleri bulurum da hindistan cevizi düşündürüyor, ayarlarsın artık :D

Hallederiz..  ;) İçlerini ben yerim, kapıkları sana gönderirim..  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Suyunu da bana yollayın  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aboouuuvvv adam onu bile dişlemeden yollamıyor, gardaş senin elinden tadılmamış bişey geçmez mi :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Aboouuuvvv adam onu bile dişlemeden yollamıyor, gardaş senin elinden tadılmamış bişey geçmez mi :D

Ticaretini yapmıyoruz sonuçta.. İçini yer, kullanılmayan kaplarını sana gönderirim diye şettirdim.. Ama istersen Hindistan daki dostlarıma diyim. Bi kamyon yıvsınlar Kxl garajın önüne cevizden.  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...