İçeriğe Yönlendir

Cam Suyu Yerine Motor Antifrizi Koymuşlar

Tayfun Doğan

Recommended Posts

Tayfun Doğan

Arkadaşlar iş yerindeki çok akıllı bir arkadaşım cam suyu haznesine yaklaşık 1-1,5 litre motor antifrizi koymuş. Ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Amaniiiin, sıkmasaydın, sıktıysanda bol su dökeydin, boşalt yeniden doldur, yada sok içine hortumu, en dibe kadar ama, sonra bas suyu, taşsın, temizlenene dek aksın tamamdır, sonra biraz su fışkırttır ve cama su tut, kalıntı falan kalmasın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Komple temizlik ha  :D  sıktıysa suyu hortumlarda değişmeli o zaman  :tongue:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

su püskürtmeye basmışsa o da değişcek. antifirzdeki yağı temizlemeye kullanılacak kimyasallar plastiği biler eritir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

İkiside alkol olsada biri metil alkol diğeri etilen glikol.Deler geçer.

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Daha su sıkılmadı. Bu gece araç öyle kalacak artık yarın sabah hallederiz. Hortumu içine koyup 5-10 dk temizlemeyi düşünüyorum. Inşallah sıkıntı çıkmaz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıkıntı şu. her su fışkırtmada ön cam yağlanacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

sıkıntı şu. her su fışkırtmada ön cam yağlanacak

Benim şirket arabasında olduğu gibi, sonra dağ başında sirke aramayın ben gibi.. Aklıevvelin biri antifiriz koymuş,perişan oldum şehirlerarası yollarda..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim şirket arabasında olduğu gibi, sonra dağ başında sirke aramayın ben gibi.. Aklıevvelin biri antifiriz koymuş,perişan oldum şehirlerarası yollarda..

akabinde hastanelik olduğun gece mii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

akabinde hastanelik olduğun gece mii

Abi sormuştun antifiriz koymuş olmasınlar diye;yok artık demiştim. 20 senelik bir soför koymuş,bugün yakaladım elinde antifirizle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bunu yapan arkadaşlar motor antrifizinin yerine ne koyuyorlar ? Antrifizli Cam suyu mu?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi sormuştun antifiriz koymuş olmasınlar diye;yok artık demiştim. 20 senelik bir soför koymuş,bugün yakaladım elinde antifirizle..

O da birşeymi, ben atölyede bakım yapılan araca atf direksiyon yağı yerine, atf kutusuna konmuş vernik dökerlerken yakaladım, dedim ne bu? atfeeeee , :shok:  yahu fazla katı, rengine bak ve hafiften bir koku var sanki diyince uyanmışlardı, farketmesem gitti ranger ın direksiyon pompası vs. alayı  :D

Bir arada sazan şoförün biri fren hidrolik kabına su koymuştu, cam suyu sanmışta :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Sorun çözüldü. İş yerinin otoparkında Ali abinin dediği gibi hortum dibe kadar sokulup yıkadım. Hepsi taştı sonra da cam suyu koyup 10-15 saniye aralıklarla su püskütüp cam suyu geldi.

En bombası da taşan sular 1 saat sonra dondu. Otoparklakiler akşam spin atarak çıktılar. Bugün hepsinin elini öpmek zorunda kaldım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersan Tekin

Merhabalar, motor antifirizi dediğiniz bildiğimiz antifiriz değil mi? Bunun su haznesine konmasının sakıncası nedir? Çok soğuklarda silecek suyuna az miktar ben de koyuyorum (2 yıldır) ama şu ana kadar bir sakıncasını görmedim ayrıca sabahları buz tutan camlar için fısfısın içine koyduğum sulandırılmış antifiriz kullanıyorum. Çokta etkili açıkcası:) yukarıda yazılanları okuyunca çok büyük bir kabahat işlemiş çocuk gibi hissettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhabalar, motor antifirizi dediğiniz bildiğimiz antifiriz değil mi? Bunun su haznesine konmasının sakıncası nedir? Çok soğuklarda silecek suyuna az miktar ben de koyuyorum (2 yıldır) ama şu ana kadar bir sakıncasını görmedim ayrıca sabahları buz tutan camlar için fısfısın içine koyduğum sulandırılmış antifiriz kullanıyorum. Çokta etkili açıkcası:) yukarıda yazılanları okuyunca çok büyük bir kabahat işlemiş çocuk gibi hissettim.

Antifrizin içindekilerden dolayı.

Bildiğim kadarıyla yağda var içinde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...