İçeriğe Yönlendir

Benzinlikte Aracıma Vurdular Sigorta Karşılar Mı?

Caner Tiryaki

Recommended Posts

Caner Tiryaki

Arkadaşımı indirmek için benzinliğe girdim ve sola yanaştım. Bu arada dörtlülerimide yaktım. arkadaki arkadaşım arabadan (kapı açık) inecekken arkamdan bir araç sağımdan geçmek istedi ve kapıma çarptı. Bu kaza ile ilgili 2 sorum var

1)Kaza benzin istasyonunda olduğu için trafik sigortası karşılar mı?

2)Kusur sizce karşı araçta mı yoksa bende mi?

Kaza tutanağını yarın tutacağız ve adam suçu üstlenecek ki bence suç onda.. Direk olayın olduğu gibi mi yazalım yoksa sokakta aracımı park ettikten sonra araçtan inerken diğer sürücünün o esnada hızlı gitmesi ve o esna da sağ tarafına bakıp dikkatsiz olduğunu mu yazalım?

Diğer araçtaki benzinlikte sigorta kabul etmez diye sokakta resim çektirdi. Aracı kiralıkmış o yüzden cebinden para çıkmayacak diye tutanağı istediğin gibi tutalım dedi onun için sizlere soruyorum nasıl tutanağı?

0ar3Fpq.jpg

9Bvb3Uc.jpg

9ijQewM.jpg

oe715YK.jpg

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Benzinlik içi olarak yazmayın.Trafiğe açık bir alan olarak belirtin kafanızda şüphe olmasın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benzinlikte dediği gibi sigorta karşılamaz ancak kapıyı açarken dikkat etmesi gereken kişi sizsiniz normalde. TRAMER sizde suç bulacaktır muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bence karşılar benzinlik sonuçta zaruri ihtiyaç karşılamaması gibi saçma bir durum olamaz. Mahkemeye bile veririm

Not inşallah yarın adam gelir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

Adamın numarasının falan aldım birde benzinlikten video kaydını aldım. Normalde benim kontrol edip kapıyı açmam lazım doğru ama zaten kontrol edip açtı arkadaşım. Adam normalde benim arkamdaydı ve hızlı manevrayla sağıma girdi. Yani arkadaş kapıyı açarken o hızla arkamdan çıkıp sağımdan geçmeye çalıştı. Resimlere bakarsanız vurma yerinden belli olur. Bu arada inanmayacaksınız ama kapımda hiç birşey yok sadece ayarı bozuldu. Kapı azıcık menteşelerden öne gitmiş ki belli bile olmuyor neredeyse :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sigortada en tehlikeli konu, hasarım belki karşılanmaz diyerek, yanlış/eksik/yanıltıcı beyanda bulunmaktır. Ödenecek hasarı ödenemez hale getirebilir, isminiz sigortayı yanıltmak nedeniyle kar listeye girebilir.

Sigortada ilk kural, sigortalının doğru beyanda bulunmasıdır. Otoparkta hasar ödemeyen sigorta şirketleri var ama benzinlik konusunda aksi bir durum duymadım. Bence bu hasar yüzde 50 iki tarafa kalır normal şartlarda.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sigortada en tehlikeli konu, hasarım belki karşılanmaş diyerek, yanlış/eksik/yanıltıcı beyanda bulunmaktır. Ödenecek hasarı ödenemez hale getirebilir, isminiz sigortayı yanıltmak nedeniyle kar listeye girebilir.

Sigortada ilk kural, sigortalının doğru beyanda bulunmasıdır. Otoparkta hasar ödemeyen sigorta şirketleri var ama benzinlik konusunda aksi bir durum duymadım. Bence bu hasar yüzde 50 iki tarafa kalır normal şartlarda.

Saygılarımla.

+1

Sahte beyanat oluşturmak suretiyle sigortadan para almak maksadıyla yapılan eylemler de nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kiralik araç kullanıyor diye bu kadarda dikkatsiz kullanılmaz ki.. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

Yaa para almak değil amacım. Benim aracımda birsey yok zaten ama hasarsızlığım bozuldu istemiyorum. Üzerime 2 araba var ve ikiside yükselecek kaldı ki benden tamamen alakasız bir durum. Kapıyı açan ben değilim vuran ben değilim ama kusurlu çıkan ben olurum diye sinirleniyorum. Minibüs yolunda durup indirmeyeyim diye benzinliğe girdim öyle indirdim. Yani garip bir durum ve bundan dolayı kusurlu çıkarsam hazmedemem herhalde :/ yani ben kurallara uyup ince düşünürken böyle bişey olması canımı sıktı. Yoksa maddi açıdan sorun yok :/

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Dua edelim arkadaşınıza çarpmamış. Arkadan çarpan her zaman suçludur. Kapı açılırken değil açıldıktan sonra çarpmış. Önüne bakacak, dikkatli olacak. Sizin açınızdan sıkıntı olmaz sanırım. Tabi adam gelirse.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Tutanak da herhangi bir değişikliğe gitmeyin. Kazanın yerini  zamanını ve oluşunu doğru bir şekilde yazın. Benim aracıma da otopark ta vurdular. Ben de trafik sigortası ödemez  diye şüphelendim. Hiç bir şey olmadı, sigorta hasarı ödedi.

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer aracınızda hasar yok ise sigortaya başvurmayın. Yok illa ki tutanak düzenlenecek ve sigortaya başvurulacak ise kaza tam olarak nerde ve nasıl oldu ise doğru olarak belirtmekte fayda var. Üç kuruş için farklı mağduriyetler yaşamak zorunda kalmayın.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sigortada en tehlikeli konu, hasarım belki karşılanmaz diyerek, yanlış/eksik/yanıltıcı beyanda bulunmaktır. Ödenecek hasarı ödenemez hale getirebilir, isminiz sigortayı yanıltmak nedeniyle kar listeye girebilir.

Saygılarımla.

Evren abi bizim konut kredisi/hayat sigortası mevzusunu biliyorsundur, orada tanıdık olan doktora babam için normal ölüm yaz deseydik, hiçbir sorun olmayacaktı.

Babama 50 tane evrağın arasında imzalattıkları bir form yüzünden 2.5 yıldır mahkeme ile uğraşıyoruz, mahkemeyi kaybettik üstelik, temyize gidiyoruz.

Yine olsa, yine gerçek olan neyse onu yazmasını isterdim doktordan, ama bazen şeytan dürtmüyor değil. Neyse ki nefsimize uymuyoruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evren abi bizim konut kredisi/hayat sigortası mevzusunu biliyorsundur, orada tanıdık olan doktora babam için normal ölüm yaz deseydik, hiçbir sorun olmayacaktı.

Babama 50 tane evrağın arasında imzalattıkları bir form yüzünden 2.5 yıldır mahkeme ile uğraşıyoruz, mahkemeyi kaybettik üstelik, temyize gidiyoruz.

Yine olsa, yine gerçek olan neyse onu yazmasını isterdim doktordan, ama bazen şeytan dürtmüyor değil. Neyse ki nefsimize uymuyoruz.

Hepimiz farklı şeylerle sınanıyoruz haklısın Furkancım. Doğruluk, dürüstlük vicdanın eylemi, ilahi adaletin tecellisidir diye düşünmekte fayda var. Senin yaptığın doğru olan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Aracın geçişi esnasında kapı açıldıysa siz kusurlusunuz ancak aracın kapısı açık konumda ve yolcunun ineceği esnada araç çarptıysa karşı araç kusurlu olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Vuruş şekline göre tutanak tutarsanız siz suçlusunuz. Kapıya adam değil siz kapıyı kapıyı arabaya vurmuş gibi gözüküyor. Dikkat etmek lazım tutanağa ben çarptım gibi bir ifade yazarsa karşı taraf pek sıkıntı olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun, hile yapmaya gerek yok..

Zaten olay şüpheli hale gelirse, müfettiş atanır ve muhtemelen petrolden sorulur, ayrıca petrolün güvenlik kamerası varsa da ona bakılır... 

Kusura gelince, 

Tramerin işleri yoğun, 3 dakkada yorumlanır bu kaza ve muhtemelen % 50 kusur verilir.. 

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

Herkese teşekkür ederim yorumlarınız için. Bugün tutanağı tuttuk. Olayı olduğu gibi yazdırdım. Adam ısrarla hatayı üstlenmek istedi ama bende haram yiyormuşum gibi hissettim ve olduğu gibi yazdırdım. Şükür arkadaşımda birsey yok. Benim derdim 3 5 kuruş değildi. Benim kusurum yokken kusurlu çıkmak yani tamamen maneviyat:) benim aracımda zaten birsey yok sadece hasarsızlık indirimim gider ki o da çok fark olmaz. Eksper ne derse kabulüm yani :) her işte bir hayır vardır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...