İçeriğe Yönlendir

Forumun 3. Rover'i

Misafir

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Benimki daha kısa sürüyor. yaklaşık 1,5 dakika kadar..  ;)

Fotosunda hep yanıyormuş hissi verdi de(benim servis ducato onda da egr yüzünden yanıyor sürekli).

Yorum bağlantısı
Misafir

Fotosunda hep yanıyormuş hissi verdi de(benim servis ducato onda da egr yüzünden yanıyor sürekli).

Bilgisayarı tak sök.. Sönüyor. En az 250-300 km yanmıyor. Sonra devam.  ;)  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi neymiş airbag'in derdi peki?

Sani "Güç kaynağı devre arızası" diyor, ancak yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre bu araçların airbag sistemleri çok karmaşık, bazı kullanıcılar akü değişiminde bile arıza lambasının yandığını ve söndürülmesi gerektiğini yazmışlar. Ben de orada bir sigorta gevşekliği, oksitlenme, zayıf temas benzeri birşey olduğunu düşünüyorum.

Bilgisayarı tak sök.. Sönüyor. En az 250-300 km yanmıyor. Sonra devam.  ;)  :biggrin:

Sen bilgisayar mı takıyorsun? Çok ilkel. Ben 5 cm.lik kablo ile hallediyorum. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen bilgisayar mı takıyorsun? Çok ilkel. Ben 5 cm.lik kablo ile hallediyorum. :biggrin:

Fiat teknolojisi işte abi,daha ne beklersin  :D

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

abi aracını yeni gördüm gerçekten çok temiz ve diri duruyor güle güle binin inş ben çok beğendim :nazar:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

He, bildiğin tokat, 136 beygirin tokatı :yes:

Mükremin bey,

Daha önceki mesaların birinde yazmıştım. Roverin 600-620 si serisi 131 beygirdir. Kazasız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Aracı aldığımda kırık olan ön panjurun eksiğini tamamladık. Yine el yapımı! :biggrin:

DSC_0262.jpg

DSC_0260.jpg

Her zaman olduğu gibi plexiglas!

DSC_0267.jpg

DSC_0268.jpg

DSC_0269.jpg

DSC_0271.jpg

Akşama boya işi var.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ne tırt çıktı bu Rover be abi..  :seytan:

Eline sağlık..  :good1:

Hasetsin. :D

16. ile ilgilenmek içinden gelmiyor mu? :oghk:

Yorum bağlantısı
Misafir

Hasetsin. :D

16. ile ilgilenmek içinden gelmiyor mu? :oghk:

16. değil abi benimki.. OTTO  ;)  :p  :D O kadar mükemmel ki, ilgilenecek birşey kalmıyor bana.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Detay:

DSC_0293.jpg

Panjur bitti

Önceki hali:

20150104_154615.jpg

DSC_0287.jpg

DSC_0295.jpg

Arka camın önündeki 3. stop lambası güneşten kavrulmuş.

DSC_0303.jpg

DSC_0304.jpg

Plexiglas bizim işimiz.! :biggrin:

DSC_0305.jpg

DSC_0306.jpg

DSC_0308.jpg

Çalışmalar devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Hayırlı olsun çok güzel araç. BMW mercedes halt etmiş. Yakıtı nasıl? Sorması ayıp masraflar ile kaça mal oldu?

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun çok güzel araç. BMW mercedes halt etmiş. Yakıtı nasıl? Sorması ayıp masraflar ile kaça mal oldu?

Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun. Ş,içi 30 kr. civarında, bakımlardan sonra şehirlerarası çıkmadık hiç.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Orta konsoldaki cam kumanda paneli.

1.jpg

Ampulleri perişan olmuş! Orijinal ampuller.

2.jpg

Led takalım?

Pirinç tanesi kadar ampulün yerine en küçük ledlerden aldım ama yine de büyük geldi. Kenarlarından zımpara ile traşlamak zorunda kaldım.

3.jpg

4.jpg

Güzel oldu.

5.jpg

6.jpg

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Orta konsoldaki cam kumanda paneli.

Ampulleri perişan olmuş! Orijinal ampuller.

Led takalım?

Pirinç tanesi kadar ampulün yerine en küçük ledlerden aldım ama yine de büyük geldi. Kenarlarından zımpara ile traşlamak zorunda kaldım.

Güzel oldu.

Maşallah gün geçtikçe daha da güzelleşiyor :bravo:

Yorum bağlantısı

Mükremin abi süpersin. Direksiyon işini ne yaptın ?

Sağdaş, havaların ısınmasını bekliyorum. Daha öncelikli işler var. Haftaya kilometre saat göstergesini söküp ampulleri tazelemeyi düşünüyorum. Onlar da sönük yanıyor.

Yorum bağlantısı

"Wheeler Dealers" programı gibisin abim. Ellerine, emeğine sağlık..  :bravo: (Gerçi onlar hiç Rover yapmamış (Range Rover hariç) Araba tırt, ona birşey diyemiycem)  :p  :D

t0JNzQd.jpg?1

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sağdaş, havaların ısınmasını bekliyorum. Daha öncelikli işler var. Haftaya kilometre saat göstergesini söküp ampulleri tazelemeyi düşünüyorum. Onlar da sönük yanıyor.

bu işleri yaparken banada haber verde abi aradan benimkide çıksın,  :biggrin: bende gösterge panellerindeki ampulleri degiştireyim dedim, hafta içi ampulleri almıştım hafta sonu söküp taktık kardeşimle, ampuller tamam ama volt ları farklıymış, yani kimisi çok kısık kimide hiç yanmadı, nasıl yapcez bu işi?

bu arada; ampuller 12. volt, 2 vat yazıyordu küçüklerde, büyükler zaten bir boy büyügü onlarda hiç bir şey yazmıyor, 10 tabe küçük, 4 büyükdü galiba, dikkatimi çeken durum ; panel gayet temiz, ampuller temiz ama ışık zayıf, neden olabilir abi. ?

tarihinde Süleyman Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

bu işleri yaparken banada haber verde abi aradan benimkide çıksın,  :biggrin: bende gösterge panellerindeki ampulleri degiştireyim dedim, hafta içi ampulleri almıştım hafta sonu söküp taktık kardeşimle, ampuller tamam ama volt ları farklıymış, yani kimisi çok kısık kimide hiç yanmadı, nasıl yapcez bu işi?

Ampulleri neye göre aldın ki? Öğleden sonra buraya koyacam. :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...