İçeriğe Yönlendir

Fiat Ducato Mühendislik Hatası!

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker

arkadaşlar fiat ducato adlı minibüslerden artık illallah dedim!kısa farları sanki uzunmuş gibi acayip göz alıyor,ne zaman arkama bu araçlardan biri geçse ya şerit değiştiriyorum yada yana yanaşıp geçmesini bekliyorum;bunu yapan mühendisler veya bu araçların trafiğe çıkmadan önce testlerini yapan kuruluşlar buna hiç mi dikkat etmediler?sizin de dikkatinizi çekti mi hiç?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Muzaffer Mazak

Aynı sorundan bende sikayetçiyim kısaları sanki uzunmuş gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

istanbul gibi servislerin yoğun olduğu yerlerde çok ciddi sıkıntı olmaya başladı bu araçlar,dedim acaba ben mi çok hassasım,geçenlerde servisi kullandım serviste ducatoydı, öndeki araçların sürücülerin bir kısmı camlardan elleriyle farları kısaya alsana tarzı hareketler yaptı,bizim şoför de uzunları aç kapa yaparak benim suçum değil demeye getirdi ,servis şoförüde şikayetçi herkes rahatsız oluyor farlar en alt seviyede ama yinede milletin gözünü alıyor diyor...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Farlar konum itibariyle yüksek tasarlanmış. Kısalar normal ayarlandığında bile öndeki araçlar 30- 40 metreden daha yakınsa farlar iç dikiz aynasına geliyor. Dolayısıyla öndeki sürücüleri rahatsız ediyor. Bence de tasarım hatası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Herkes aynı dertten muzdarip ama birde xenonlanmısları var dolmuslarda onlar çok daha kötü.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynı dertten bende muzdaripim. Geçen 2 dakikalık ışıkların birinde dibime kadar girdi. 2 dakika boyunca kör oldum. Yetmezmiş gibi yeni kasa da da bir değişiklik yok sanırım. 

Yorum bağlantısı

Eskisi zaten beterdi, yenileri daha beter olmuş. Her arkama geçtikçe küfür ediyorum. Tavana koysalarmis o farı daha iyi

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

4 adet ducato araç var bende farların ayarlara en düşükte yüksekte bıraktıları için o halde oluyor...

Buarada savunmuyorum bende yadırgıyorum milletle papaz olup duruyoruz [emoji2][emoji2][emoji2][emoji2]

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Ben bir gün bunlardan birini kenarı çekip Allah ne verdiyse girişeceğim. Şu günlerde yaptığım şey ise hemen şerit değiştirip arkasına geçip uzunları çakıyorum. Kötü olana aynı şekilde karşılık vermek huyum değil ama bunlar illallah ettirdiler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bir gün bunlardan birini kenarı çekip Allah ne verdiyse girişeceğim. Şu günlerde yaptığım şey ise hemen şerit değiştirip arkasına geçip uzunları çakıyorum. Kötü olana aynı şekilde karşılık vermek huyum değil ama bunlar illallah ettirdiler.

Adamların suçu yok ki [emoji4]

Fabrika hatası. :)

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Bide taksiciler şu farın tekini yüksek ayarlamıyomu. Çoğunda olunca bu durum böyle bi kanıya vardım var mı dikkatini çeken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Adamların suçu yok ki [emoji4]

Fabrika hatası. :)

Ducatolarda böyle olduğunu şu an burada öğrendim abi ama fabrika hatası diye de bu çileyi her gün çektirmeye hakları yok ki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

IMG_1012_750.jpg
Göz sağlığını bozan filo. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

tek benim mi dikkatimi çekiyor diye düşünürdüm :D  bari az biraz takip mesafelerine saygı gösterseler etkisi azalacak hiç değilse 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ducatolarda böyle olduğunu şu an burada öğrendim abi ama fabrika hatası diye de bu çileyi her gün çektirmeye hakları yok ki.

Bence sahipleri de bilmiyordur.

tek benim mi dikkatimi çekiyor diye düşünürdüm :D bari az biraz takip mesafelerine saygı gösterseler etkisi azalacak hiç değilse

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

Yav hocam yukarda itiraf ettik yazık değil mi bize [emoji2][emoji2][emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bide taksiciler şu farın tekini yüksek ayarlamıyomu. Çoğunda olunca bu durum böyle bi kanıya vardım var mı dikkatini çeken

Bazı far ayarı yapan yerler sağ farı genelde yüksek ayarlıyor yolu daha fazla aydınlatsın diye(karşıdakini düşünen yokki)

Ben herzaman 0 konumunda far ayarı yaptırırım ama şehir içinde 1'de kullanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

farı tampona koysalar da tipsiz olacakmış :)  Bu durumlarda cam filmi çok faydalı. 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Bazı far ayarı yapan yerler sağ farı genelde yüksek ayarlıyor yolu daha fazla aydınlatsın diye(karşıdakini düşünen yokki)

Ben herzaman 0 konumunda far ayarı yaptırırım ama şehir içinde 1'de kullanırım.

Aynen nırmalde çok hafif fark vardır ama adamların sanki biri uzunlar yanıyo gibi bana mı denk geliyo bilmiyorum çok fazla gördüm
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Sol aşırı yüksek sağ çok alçak taksici farı hepsinde böyle nerdeyse. Ilki karşıdakinden küfür yemek ve her an dalasmaya hazır olduğunu göstermek, ikincisi ise zaten korna ile yeterince taciz ettiğinden müşteriyi gıcık edip taksiye binmekten vazgeçirmemek amaçlı. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok, kasten olduğunu sanmıyorum. Yıllarca far ayarı yaptırmadıkları için biri Allah'a biri toprağa bakıyor genelde...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...