İçeriğe Yönlendir

Bir Türlü Bitmeyen Jant Problemi

Eren Bulut

Recommended Posts

Ömer Vural

Şimdi tekrardan hesap yaptım, 165/65/14'ün sürtmemesi gerekiyor. Yürüyen takımınızı bi kontrol ettirin derim.

Sürtmeyi hangi durumlarda yaşıyorsunuz?

Arkaya iki kişi oturduğunda normal yolda giderken bişey olmuyo fakat bazı yollarda esneme falan olduğunda, kasislerden geçerken sürtüyo
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkaya iki kişi oturduğunda normal yolda giderken bişey olmuyo fakat bazı yollarda esneme falan olduğunda, kasislerden geçerken sürtüyo

Bence bi amoristörlerinizi kontrol ettirin derim. Ayrıca takozlara da bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

90 bin bakım geliyor zaten hepsine birden bi baktırayım sani bey teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence bi amoristörlerinizi kontrol ettirin derim. Ayrıca takozlara da bakılmalı.

ET değeride uygun olmayabilir jantın :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinal diye anlamıştım ben jantları, tabi bu da olabilir orjinal değilse jantlar.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Volkan Ersozlu
(düzenlendi)

Orjinal diye anlamıştım ben jantları, tabi bu da olabilir orjinal değilse jantlar.

ET değeri nedir acaba ?

Ayrıca

Bende 2012 fiesta aracima yakit tasarrufu ve konforu arttırmak amaciyla mevcut 15" Jant yerine 14"jant takmak istiyorum. Kendi standart olculerinde belirtilen lastik olan olan 175/65 lastik kullanirim diyorum. 

Bijon araligi 4x108 olan her 14"janti takabilir miyim? Yoksa farklı değerleri de göz önünde bulundurmalı mıyım? 
tarihinde Volkan Ersozlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

ET değeri nedir acaba ?

Ayrıca

Bende 2012 fiesta aracima yakit tasarrufu ve konforu arttırmak amaciyla mevcut 15" Jant yerine 14"jant takmak istiyorum. Kendi standart olculerinde belirtilen lastik olan olan 175/65 lastik kullanirim diyorum. 

Bijon araligi 4x108 olan her 14"janti takabilir miyim? Yoksa farklı değerleri de göz önünde bulundurmalı mıyım? 

Jantınızın göbeğinin (bağlama deliklerinin olduğu bölge) jant genişliğinin ortasına olan mesafesidir.Bu değer sizin jant-lastik kombinasyonunuzun ne kadar içeride veya dışarıda duracağını etkiler.

http://i2.wp.com/blog.modbargains.com/wp-content/uploads/2014/01/ATV-Wheel-Offset-Explaination.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ET değeri nedir acaba ?

Ayrıca

Yakıt farkına vereceğiniz parayı yeni jant ve lastiğe vereceğiniz gibi bi de yol tutuşundan olacaksınız. Alacağınız fark 100km de belki 0.1lt ancak edecek...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...