İçeriğe Yönlendir

Finansbank Atm'si 100 Liramı Çarptı

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Herhangi bir yerde paylaşmayı düşünmüyordum anca örnek olması sebebiyle paylaşıyorum..

25/11/2014 tarihinde ev taksitim olması sebebiyle paramı hazırlayıp, ayrı bir cebime koyarak finansbank'a gittim. Her zamanki gibi kasıtlı olarak memurların çalışmadığını insanlara atm ye yönlendirdiğini gördüm.. Zaten sıra alır almaz cep elefonuna mesaj geliyor, işleminizi atm de yapabilirsiniz diyor...

Çıktım atm'ye ve 1180 lirayı ekrana girip, parayı da sayarak atm ye verdim..

Paranız tanımlanamıyor diyerek tamamını geri verdi.

20 ve 10 luğu içinden alıp, ekrana 1150 lira girerek atm ye 1150 lirayı verdim.

parayı saydı ve ekranda 850 liranız tanımlandı dedi, 200 lira iade etti.. 850+200=1050 oysa ki ben 1150 vermiştim..

işlemi iptal edip içeri girdim. durumu izah ettim,

birisi geldi atm bölümüne geçti ve atm de sıkışan para yok, eksik vermişsiniz parayı dedi..

Kabul etmedim,

Şikayet açtırdım..

3 gün sonra dönüldü, atm sayıldı fazlalık çıkmadı dendi..

Kabul etmiyorum dedim.. Ben atmye parayı verirken alırken her aşamada saydım o parayı, zaten önceden sayıp ayrı bir cebime koyduğum bir paraydı dedim. 

Atm'nin kameralarından bakın, saydığımı görür, siz de sayabilirsiniz dedim...

Yapacağımız bişey yok dediler..

Paramdan çok eminim.. Ne verdiğimden çok eminim bu sebeple Bankalar Birliğine şikayet ettim..

Tabi bişey çıkmayacak çünkü kamera kaydı harici belge ve delil yok... Ona da baktık diyeceklerdir...

Şikayet bulunsun birlikte diye şikayet ettim..

Ha bu güne kadar bana ettikleri bini aştı...

6 ay refinansman yaptırmadılar,

Resmen kaçtılar..

Ev için yaptığım poliçeleri yırtıp atıp, benim 70 liraya yaptığım poliçeleri 250 liralara yapıp parasını hesabımdan çektiler...

Her seferinde aynı şeyi yaptılar...

Olmaz biz yapacağız deseler uğraşmayacağım... Yap gönder poliçeyi diyorlar.. Elden veriyorum, mail atıyorum.. Yine de genel müdürlüğe göndermiyorlar..

Aklıma gelen ama burada yazmaya benim utandığım daha onlarca çirkin şey... 

Bi kurtulaydım şu bankadan...

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Abi geçmiş olsun. O bankayı zaten sevmezdim bu olaydan sonra hepten gıcık oldum.

Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

Geçmiş olsun abi. Bankaların adını duymak bile insanı ürkütüyor artık yine ne üçkağıt peşindeler diye.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Geçmiş olsun abi.İlginç bir durum atm bile insan dolandırır olmuş vay halimize ne günlere kaldık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tek ihtimal var... Onu da demek istemiyorum... Çünkü ne söylesem itham olur...

Emin olduğum şey, paramın tam olduğu...

Yorum bağlantısı
Recep Güney

geçmiş olur ve en kısa zamanda kurtulursunuz inşallah diyelim...

Yorum bağlantısı

Abi bunca şeye rağmen bu banka ile çalışmayı daha erkenden kesmen gerekirdi. Ben de maaş müşterisi olarak bir bela bulastim. Daha ilk aydan hesap işletim ve kredi kartı ücreti kestiler. Açarken maaş musterisisiniz size ücret yok demişlerdi. Aylarca süren şikayetler sonucunda geri aldım. Şimdi maaş yerim değişti mevcut taksitler biter bitmez sonlandiracagim işimi. Bela bir banka. Gerçi hepsi birbirinden beter soyguncu ya neyse

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Çok sıkıntılı bir durum. Böyle konularda rakamların büyüklüğü hiç önemli olmuyor. Sıkıntılı iş. Siz daha iyisini bilirsiniz, ama kredinizi başka bankaya taşıyamaya çalışın. Tüm ticaretinizi de kesin bu bankayla. Eminim peşinizden koşmaya hemen başlarlar.

Ayrıca dip not mahiyetinde:

adres-ver-gelelim_192338.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Mehmet Bey,Finans Bank demeyin ne olursunuz  :angry:  :angry:  :angry:  Bu arada size neden ö.m  gönderemiyoruz acaba.Önemli bir konuda bilgilerinize başvuracaktım ama mesaj gönderemezsiniz diye uyarı aldım..

Yorum bağlantısı
Murat Aydın

artık kime ve neye güveneceğimizi unuttuk. ilginç bir olay  ,bu bankalar ile başlarından geçen ilginç olaylar için başlık açılsa forum yaşı kadar güncel olur herhalde. geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Gerçekten neden bilmiyorum ama sevmediğim bir banka... Nasıl oldu da eksik saydı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi bunca şeye rağmen bu banka ile çalışmayı daha erkenden kesmen gerekirdi.

Kesemedim...

6 ay refinansman için belge vermediler.... Lanet olsun siz yapın dedim.. 3 ay ertelediler... 1200 lira da masraf aldılar...

Bir memur vardı...

Salı gel diyordu gidiyordum, Abi pek yoğunum, cuma yapalım diyordu, olur diyordum.. Cuma varıyordum, Falanca memur nerede, eğitime gitti.. Ne zaman gitti.. Çarşamba :D

6 ay yaa...

O memur gitti kocası geldi.. üç ay da o...

Başka bir olayda, müdür ben çözeceğim sorunlarını dedi.. pazartesi söz dedi... O bile sözünde durmadı...

444 lü numarasından bir yere ulaşmak zaten mümkün değil...

Ha en güzel çalışan yeri neresi biliyor musunuz...

Facebook sayfaları...

Mesajı atın, 10 dakka içinde beni arayın diyin.. Mutlaka ararlar...

Ama onlar da bir yere kadar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

11-12-2014 perşebme  günüde bana da oluyodu GARANTİ ATM  :) hesapta 55 tl vardı 50 tl yi cekicektim işlemi yaptım paranız hazırlanıyo dedi Makbuz istermisinizdedi evete bastım makbuz geldi paranızın çıkması için katınızı alın  dedi kartta yarıya kadar çıktı kartı aldım para gelmedi atm kendiliğnde reset attı 3 defa açılıp kapandı :) delirdim tabi cep telde internet şubesine baktım hesapta para yok para 5dk önce çekilmiş,atm açıldı kartı soktum yeniden işlem yaptım baktım 50 tl duruyo çektim bu sefer :) yani 1 50 tl ye 2 defa makbuz aldım.

YcpDFgW.jpg?1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok sıkıntılı bir durum. Böyle konularda rakamların büyüklüğü hiç önemli olmuyor. Sıkıntılı iş. Siz daha iyisini bilirsiniz, ama kredinizi başka bankaya taşıyamaya çalışın. Tüm ticaretinizi de kesin bu bankayla. Eminim peşinizden koşmaya hemen başlarlar.

Ayrıca dip not mahiyetinde:

8 taksitim kaldı.. çok şükür.. artık uğraşamam kredi ile...

Ama yakında onlar kovar beni zaten, 2950 liralık hakem heyetinde dosyam var... :D

Haftaya da kredi kartı ücretleri için dava açacağım.. onu unutmuşum...

Mehmet Bey,Finans Bank demeyin ne olursunuz  :angry:  :angry:  :angry:  Bu arada size neden ö.m  gönderemiyoruz acaba.Önemli bir konuda bilgilerinize başvuracaktım ama mesaj gönderemezsiniz diye uyarı aldım..

Mesaj kutum dolmuş abi... Boşalttım bir kısmını...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kesemedim...

6 ay refinansman için belge vermediler.... Lanet olsun siz yapın dedim.. 3 ay ertelediler... 1200 lira da masraf aldılar...

Bir memur vardı...

Salı gel diyordu gidiyordum, Abi pek yoğunum, cuma yapalım diyordu, olur diyordum.. Cuma varıyordum, Falanca memur nerede, eğitime gitti.. Ne zaman gitti.. Çarşamba :D

6 ay yaa...

O memur gitti kocası geldi.. üç ay da o...

Başka bir olayda, müdür ben çözeceğim sorunlarını dedi.. pazartesi söz dedi... O bile sözünde durmadı...

444 lü numarasından bir yere ulaşmak zaten mümkün değil...

Ha en güzel çalışan yeri neresi biliyor musunuz...

Facebook sayfaları...

Mesajı atın, 10 dakka içinde beni arayın diyin.. Mutlaka ararlar...

Ama onlar da bir yere kadar..

Ben de şikayet var a yazarak geri almıştım. Sosyal mecralardan anında takip var ama dediğin gibi abi çağrı merkezleri rezalet.

Bu arada para mevzusu ile alakalı su geliyor aklıma.

4 ay önce bir alarm şirketinde alarm takibi yapıyordum finans bank da büyük müşterilerimizden. Tüm alarm sistemleri o şirkete aitti. Atm lere aparat takılıyordu başkaları tarafından. Ve para yatırma ve çekme işleminde kasaya girmiyor ya da size vermiyor ama cihaz onu vermiş görüyor. Para aparatin içine giriyor. Daha sonra bunu takan hırsızlar bir şekilde tekrar para çekme yaparak bir şekilde o aparati çıkartıyor. Bununla ilgili çok defa işlem yapmıştık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anında baktı memur ve kimse yoktu atm'de... Aparatı biliyorum... Aparat falan da yoktu Ozan...

Aparat varsa da onların sorunu... Güvenliğini sağlamak zorundalar... Kameraları ne işe yarıyor...

Para saydığımı görüyorlarmış kameradan ama sayamıyorlarmış...

Bi kağıda şunları yazıp masalarına koyup kaçsaydın abi yada atm ye tıkıştırsaydın , eminim fazlasını iade ederlerdi .
" Ayşe 8 yaşındadır. babasının yaşı ayşe nin ........ "

O soruyu çözebilecek kimse yok o şubede :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gerçekten neden bilmiyorum ama sevmediğim bir banka... Nasıl oldu da eksik saydı?

Saymadı abi.. parayı düşürdü arkaya...

Bakan memur gördü, yada görmedi.. Başka izahı yok...

Yorum bağlantısı

Anında baktı memur ve kimse yoktu atm'de... Aparatı biliyorum... Aparat falan da yoktu Ozan...

Aparat varsa da onların sorunu... Güvenliğini sağlamak zorundalar... Kameraları ne işe yarıyor...

Para saydığımı görüyorlarmış kameradan ama sayamıyorlarmış...

O soruyu çözebilecek kimse yok o şubede :D

Geçmiş olsun abi diyecek bir sey yok maalesef. Benzer durumu iş bankasında yaşadım bir defa ancak sayım sonrası parayı geri yatırdılar 2 iş günü içerisinde. Maalesef bu bankada müşteri memnuniyeti "0"
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Abi, X devlet bankasından 75 bin TL'lik ev kredisi kullandık. Müteahhitle birlikte devir işlemleri sonrasında bankaya gittik. Müşteri temsilcisi bizi arkadaki odaya aldı. Orada, veznedeki arkadaş bizi bu sefer parayı vereyim diye öndeki bankoya aldı. Neyse biz de bankadaki o kalabalığın içinde 75 bin TL ile uğraşmayalım diye parayı aynen poşete aldık ve başka bankaya, müteahhitin hesabına yatırmaya gittik.

Tüm süreç boyunca ikimiz de yanyanaydık. Parayı yatırırken 50 miydi 100 TL miydi tam hatırlamıyorum, eksik olduğunu söylediler. Bankayı aradım, bireyseldeki kadın bir araştıralım dedi. Akşam 7 gibi beni aradı, veznedeki görevli eksik saymış dedi, gittim aldım paramı.

Aklıma kötü şeyler getirmek, suizan yapmak istemiyorum fakat bizim para gidecekti orada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi Maraş'ta öğretmenler Finansbank ile çalışıyordu.

Ben 3 yıl ATM kartını kullanamadım. Finansla işimiz bitti. Sık sık arayıp farklı isimleri sordular. En son dedim. Bir daha ararsanız sizi savcılığa şikayet edeceğim. Şükür kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Geçmiş olsun abi Finansdan küçük bir kredi çekmiştim ilk fırsatta kapadım kurtuldum.inşallah sende kurtulursun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

finansbank genel müdürü sınıf arkadaşım. Görüştüğümüzde söyleyeceğim. o sadece genel müdür gerçi. birçok olay bağımsız.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun abi diyecek bir sey yok maalesef. Benzer durumu iş bankasında yaşadım bir defa ancak sayım sonrası parayı geri yatırdılar 2 iş günü içerisinde. Maalesef bu bankada müşteri memnuniyeti "0"

1988 den beri iş bankası ile çalışırım... Bugüne kadar hiç hatalarını görmedim...

Kredi kartım da çalındı, numarası ele geçirilip harcama da yapıldı...

Hiç birinde mağdur etmediler...

Bu kredi işinde orada çalışan bir memur, çok vaadlerde bulundu, uygun bir hesap çıkarmıştı...

Ama ilk iki kazığı o atmaya çalıştı...

Akşam vakti dosyayı tamamladı ve onaya gönderiyorum dedi... Benden boş kağıda imza atmamı istedi...

Sabah gelir atarım dedim... Abi sabah müdüre imzalatırım sen gelmeye hazır olur dedi...

Tanıdığım biriydi, attım...

Sabah gittim.. yapmış sağolsun...

Ancak benim imzalı kağıtların 2 tanesi yok... sözleşme 6 sayfa.. Ben 8 tane imzaladım... Başlıklı kağıt... 

Fatih nerde bunlar, abi imha ettim...

Fatih bilmiyor musun sen sözleşmenin kaç sayfa çıkacağını...

Derken, müdüre çıktım..

Tespit yapın, imha edildiyse imhasını göreceğim dedim... Göstermediler..

Müdürden imzalı kaşeli yazı aldım... herhangi bir sebeple kullanıldığında geçersiz olacağı ve imha edildiği hakkında...

En azından kullanamazlar ama biliyorum, dosyalarında duruyor. :D

Sonra senet getirdi imzalamam için...

Fatih bu senet ne, abi kredi çekiyorsun...

Fatih rehin koyuyorsun,

Abi kural böyle...

E Fatih neden 130 bin lira... Benim borcum size 110 bin lira...

Zorla senedi değiştirttim.. 110 bine düşürdüler...

Hayat sigortasında ev sigortalarında, bir çok ve her seferinde sorun yaşadım...

Refinansman yapın diyorum...

Kredi kartı taksitlerini de ödemelisin diyor...

Ödüyorum,

2000 lira masraf vereceksin diyorlar...

Canımdan bezdim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...